Filtry

Bieganie zimą - co powinniśmy założyć?

Materiał partnera:

Bieganie to jedna z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych aktywności fizycznych dla człowieka, która uprawiana jest przez cały rok - niezależnie od warunków pogodowych. Już sam ruch wywołuje w nas poczucie szczęścia, spełnienia, a organizm produkuję masę endorfin. Są zarówno miłośnicy letnich joggingów, jak i ci, co tylko czekają na porę zimową, aby móc wyjść i przebiec kilka kilometrów, omijając przy tym zaspy śniegu czy zamarznięte kałuże.

Whitpress


Oczywiście, aby móc czerpać z tego sportu maksymalną radość i satysfakcję, musimy przede wszystkim dostosować się do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz - tym samym zaopatrzyć się w odpowiednią odzież termoaktywną. Zarówno zimą, jak i latem powinniśmy dbać o poczucie komfortu podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu na terenie otwartym. Żeby zakupiona przez nas odzież sportowa spełniała nasze oczekiwania, zapobiegając przemarznięciu i przegrzaniu organizmu, powinna posiadać kilka ważnych cech. Pierwsze co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru sportowej bielizny, jest materiał, z jakiego została wykonana nasza odzież do biegania. Takie ubranie powinno nie tylko bardzo dobrze chłonąć wodę, lecz również być przepuszczalne i wodoszczelne.

Oczywiście najlepszą porą do biegania, jest oczywiście wiosna i początek lata, lecz także i w tym okresie warto zadbać o swoje wyposażenie, jakim jest odpowiedni ubiór. Kiedy widzimy, że za oknem pada deszcz który, jak dobrze wiemy, nie zniechęci nas, do długiego joggingu - pamiętajmy, aby nie zakładać kurtek przeciwdeszczowych - to materiały bardzo słabo przepuszczalne powietrze. Nieistotne, jaką porą najczęściej uprawiamy sport, najważniejszy jest wybór porządnej jakości termoaktywnej bielizny do joggingu!

Jakie cechy powinna mieć dobra odzież termoaktywna?W chłodne wieczory nie należy przesadzić z ilością warstw na sobie. Pamiętaj, aby koszulka termoaktywna, na jaką się zdecydujemy, będzie bardzo dobrze dopasowywała się do naszej anatomii. Przez większość miesięcy w roku jesteśmy narażeni nas deszcz i mrozy każdego rodzaju

Pamiętajmy również o wodzie, idąc na trening - organizm przegrzewając się, pozbywa masy płynów, aby nie dopuścić do przegrzania i odwodnienia - temu również zapobiega odpowiednia.

Zasada, jaką głównie kierują się producenci ubrań i bielizny do biegania, zasadniczo przeczą stwierdzeniu "im luźniej, tym lepiej". Lekkie i zwiewne ubrania wbrew pozorom są bardzo niewygodne w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. Oddychające, lekkie i przylegające mocno do ciała materiały znacznie lepiej spełnią funkcję idealnego stroju do biegania.

Czy warto biegać zimą?Oczywiście, że tak! To właśnie dzięki tej aktywności fizycznej uprawianej porą zimową zapomnisz o jakiejkolwiek chandrze a w sezon wiosenno - letni wkroczymy w pełnej formie! Bieganie na świeżym powietrzu porą zimową hartuje nasz organizm, dzięki czemu niegroźne będą nam wirusy i bakterie, pewność siebie także znacznie wzrośnie. Poza tym biegając porą zimową, wszystkie chodniki czy ścieżki w parku należą tylko do Ciebie!