Filtry

Sekrety skutecznej rekrutacji pracowników przy wsparciu agencji Worksol!

Materiał partnera:

Skuteczna rekrutacja pracowników to klucz do zwiększenia rentowności biznesu oraz zabezpieczenia jego przyszłości. Obecnie pracodawcy stają przed wieloma wyzwaniami w sektorze HR. Deficyt pracowników i duża fluktuacja sprawiają, że wśród rekrutowanych jest coraz więcej obcokrajowców. Wsparcie przy ich zatrudnieniu oferuje agencja pośrednictwa pracy za granicą Worksol. Zachęcamy do poznania sekretów skutecznej rekrutacji i do skorzystania z oferty tej agencji.

worksol


Jak skutecznie rekrutować pracowników?Trendy w sektorze HR zmieniają się dynamicznie. Jest to związane z rozwojem rynku pracy oraz zmieniającymi się kompetencjami, których poszukują pracodawcy. Z drugiej strony są kandydaci o różnych kwalifikacjach i stopniu doświadczenia. Skuteczna rekrutacja wymaga odpowiedniego przygotowania, znajomości procesów oraz odrobiny szczęścia. Poniżej przedstawiamy kilka sekretów skutecznej rekrutacji.

Starannie przygotuj ogłoszenie i określ swoje potrzebyPodstawą skutecznej rekrutacji pracowników jest starannie przygotowane i precyzyjne ogłoszenie o pracę. W nim należy przedstawić swoje potrzeby oraz oczekiwania wobec kandydata. Ogłoszenie powinno zawierać wykaz obowiązków na danym stanowisku, zakres odpowiedzialności, oczekiwania dotyczące wykształcenia i doświadczenia, potencjalne benefity oraz oczywiście płacę lub jej przybliżoną wartość w postaci widełek. Duża precyzja na tym etapie zwiększy szansę na skuteczną rekrutację.

Sprawdź szerokie grono kandydatówPodczas procesu rekrutacyjnego nie powinno się zamykać na szersze grono kandydatów. Jednym z błędów może być podjęcie decyzji o zatrudnieniu już po odbyciu jednej lub kilku rozmów. Oczywiście może okazać się, że szybko trafi się kandydat idealny, jednak jest to rzadkość. Zamykanie się na sprawdzenie większego grona potencjalnych pracowników sprawia, że dużo łatwiej popełnić błąd w ocenie.

Zweryfikuj kwalifikacje i mentalność kandydataRekruter powinien pamiętać o tym, że liczą się nie tylko kwalifikacje i doświadczenie, ale również mentalność kandydata. Tu wszystko powinno wpisywać się w politykę i specyfikę firmy. Wszystko po to, aby nowy pracownik z łatwością zaadaptował się do kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Może okazać się, że nawet najlepsze kwalifikacje będą niewystarczające do tego, aby odnieść sukces w pracy.

pracownicy worksol


Jakie plany ma Twój potencjalny pracownik?Proces zatrudnienia pracownika powinien uwzględniać jego dalsze plany. Czy dana firma ma być tylko przystankiem w karierze, czy jednak osoba planuje związać się z nią na dłużej? Zdecydowanie lepiej postawić na osobę, która będzie lojalna i będzie wykonywać swoje obowiązki przez lata. W trafnej ocenie kandydata pomoże Ci renomowane biuro pośrednictwa pracy. Oczywiście możesz poszukiwać też pracowników na krótki termin i wówczas należy kierować się nieco innymi kryteriami. Wtedy warto postawić na biuro pośrednictwa pracy tymczasowej.

Procesy administracyjne przy zatrudnieniu obcokrajowcówCoraz większym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców cieszą się pracownicy z Europy Wschodniej oraz innych kierunków świata. Stanowią sposób na poradzenie sobie z wyzwaniami rynku i z deficytem rodzimych kandydatów. Przy zatrudnieniu obcokrajowców należy jednak spełnić szereg dodatkowych obowiązków administracyjnych. Aby przyspieszyć proces, warto postawić na biuro pośrednictwa pracy za granicą Worksol. Jego specjaliści doskonale znają wiele rynków zagranicznych. Dzięki nim na polskim rynku regularnie pojawiają się pracownicy z Azji, pracownicy z Ameryki Południowej i ze Wschodu. Razem z nimi poradzisz sobie z ustabilizowaniem zatrudnienia w firmie oraz zwiększysz skuteczność każdej pojedynczej rekrutacji. Zadbają o to specjaliści Worksol.

Zachęcamy do skorzystania z oferty biura WorksolJeżeli chcesz poznać sekrety skutecznej rekrutacji pracowników i zwiększyć swoje osiągnięcia w tym obszarze, to warto nawiązać współpracę z agencją Worksol. To firma o kilkunastoletnim doświadczeniu na rynku. Specjalizuje się m.in. w rekrutacji i legalizacji pobytu pracowników z Azji, Ameryki Południowej i Europy Wschodnie. Oferuje kompleksowe wsparcie od A do Z w tym zakresie. Zapraszamy do skorzystania z oferty biura Worksol, dzięki czemu skutecznie rozwiniesz swój biznes.