Filtry

Praca w Norwegii w 2023 - dlaczego warto i jak znaleźć dobrą pracę

Materiał partnera:

W 2022 roku Polacy wciąż stanowili największy odsetek osób przyjeżdżających do Norwegii w celach zarobkowych. Według badania Instytutu Pracy i Badań Społecznych FAFO ([i]Fagbevegelsens senter for forskning, utredning og dokumentasjon[/i]) dwa czynniki decydują o pozostaniu naszych rodaków w kraju fiordów: dobre traktowanie w pracy i zadowalające warunki mieszkaniowe. Czy łatwo znaleźć satysfakcjonującą pracę w Norwegii?

Linkhouse


Praca w Norwegii dla Polaków - czy wciąż nas cenią w Kraju Fiordów?Polacy są cenionymi pracownikami na norweskim rynku pracy. W branży budowlanej, w której najczęściej szukają zatrudnienia, uchodzą za dobrych fachowców, skłonnych do podejmowania wyzwań, do uczenia się nowych rzeczy oraz doskonale adaptujących się w zespole. Praca w Norwegii dla Polaków to nie tylko szansa na lepsze zarobki, ale również możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz poznania nowych kultur i języków..

Z uwagi na fakt, że warunki pracy są w Norwegii precyzyjnie skodyfikowane a płace adekwatne do wykształcenia i doświadczenia, Polacy chętnie szukają to zatrudnienia w wyuczonych zawodach. Planując emigrację zarobkową są w stanie wytyczyć swoją ścieżkę awansu oraz oszacować zarobki, a co za tym idzie, także możliwe oszczędności w bliższej i dalszej perspektywie. To ważne, jeśli szuka się pracy stałej, etatowej, a nie dorywczej.

Należy pamiętać, że w Norwegii nie ma czegoś takiego jak płaca minimalna. Istnieją natomiast minimalne stawki godzinowe w branżach:

 • budownictwo,
 • rybołówstwo,
 • sprzątanie,
 • przemysł stoczniowy,
 • hotelarstwo,
 • gastronomia,
 • catering,
 • rolnictwo i ogrodnictwo,
 • branża elektryczna,
 • przewozy turystyczne,
 • drogowy transport towarów.


Jeśli szukasz pracy w którejś z nich, zapomnij o uznaniowości zarobków!

Jak znaleźć pracę w Norwegii?To właśnie w przypadku pracy dorywczej, sezonowej można szukać zatrudnienia mając "koniec języka za przewodnika". Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie na dłużej, w ramach umowy o pracę, optymalnym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z dobrą agencją pośrednictwa pracy z zagranicą. Pracownicy agencji nie tylko gromadzą najciekawsze oferty pracy od zweryfikowanych pod względem wiarygodności pracodawców, ale także pomagają swoim klientom w przejściu całego procesu rekrutacji oraz urządzeniu się na emigracji.

Najlepsze agencje dysponują własnymi domami gościnnymi oraz flotą samochodów, a klientom, którzy dzięki nim znajdą zatrudnienie oferują całodobową opiekę mówiącego po polsku koordynatora. Maksymalne poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość skorzystania z pomocy podczas załatwiania wszelkich spraw formalno-prawnych sprawiają, że emigracja zarobkowa nie wiąże się z dużym stresem.

Praca w Norwegii bez językaDzięki agencji pośrednictwa pracy Polacy mogą znaleźć zatrudnienie także wówczas, gdy nie znają ani języka angielskiego, ani norweskiego. Oczywiście umiejętność porozumiewania się w języku obcym to szansa na wyższe zarobki, ale i bez niej można znaleźć satysfakcjonującą finansowo pracę. Warto też mieć na uwadze fakt, że norwescy pracodawcy często finansują Polakom naukę języka i wówczas warto z takiej opcji skorzystać.

Legalna praca w NorwegiiPozwolenie na pobyt i pracę w Norwegii, będące efektem rzetelnie przeprowadzonej rekrutacji na wybrane stanowisko pracy to gwarancja dobrych zarobków oraz dostępu do licznych świadczeń socjalnych, z których słynie Norwegia. Dostęp ów jest szczególnie ważny, kiedy emigrujemy z całą rodziną.

Legalny pobyt i praca w kraju fiordów dają swobodę rozwijania się w swojej branży, nawiązywania kontaktów, poszerzania horyzontów.

Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu skorzystaj z usług dobrej agencji pośrednictwa pracy z zagranicą i zorientuj się jak łatwo można znaleźć zatrudnienie odpowiadające Twoim kwalifikacjom i doświadczeniu. Nie ryzykuj pracy na czarno, nie zgadzaj się na zatrudnienie poniżej Twoich kompetencji, nie rezygnuj z możliwości rozwoju zawodowego. Daj sobie szansę na godne warunki pracy, wysokie zarobki oraz satysfakcję płynącą z wykorzystania Twojej wiedzy w praktyce.

W przygotowaniu pomógł Artur Jemioł, założyciel agencji pośrednictwa pracy z zagranicą Jobb Assistanse. Sprawdź aktualne oferty pracy w Norwegii na stronie https://jobbassistanse.com/praca-w-norwegii/.