Filtry

Co to znaczy „mądre” zarządzanie salonami piękności? Kluczowe czynniki sukcesu sieci GoBeauty Studios

Materiał partnera:

Podstawowym dążeniem właścicieli każdego biznesu jest optymalizacja procesów pracy w taki sposób, aby przy mniejszym obciążeniu osiągali większe zyski. Założycielki ukraińskiej firmy GoBeauty Studios (sieć beauty hub-ów dla prywatnych mistrzów) - Yuliia i Maryna Ublinskykh - pracują w branży kosmetycznej od 2013 roku, mają własne salony i są gotowi dzielić się swoim doświadczeniem z przyszłymi partnerami. Do tej pory GoBeauty Studios otworzyło dziesięć salonów-hubów w Kijowie i kilka salonów-hubów w Zaporożu. Firma jest dobrze znana i popularna wśród specjalistów i klientów branży beauty, istnieje również możliwość współpracy z firmą na zasadach partnerskich poprzez zakup franczyzy.

GoBeauty Studios


Na czym polega „mądre” zarządzanie salonami-hubami oraz ich technologiczność? Przede wszystkim, przy odpowiednim wykorzystaniu każdego metra kwadratowego, braku rutyny operacyjnej, powierzchownego zaangażowania managera w czynności operacyjne, pełnego wsparcia informatycznego i braku kłopotów organizacyjnych. Oto główne zasady GoBeauty Studios:

  1. Pełne zaangażowanie kierownika wymagane jest tylko w procesach prowadzących do otwarcia salonu, tj. podczas wyboru placówki, remontów, podpisania dokumentacji, montażu mebli. Średnio zajmuje to 2-4 miesiące, w zależności od metrażu placówki. Następnie, po wynajęciu wszystkich gabinetów, do obowiązków kierownika należy jedynie podtrzymywanie pracy (szybka reakcja na pytania najemców czy problemy związane z umeblowaniem i wyposażeniem technicznym).
  2. Najemca otrzymuje spersonalizowany, w pełni wyposażony gabinet (meble, system wentylacji, ogrzewanie, ochrona), który odpowiada wszystkim wymaganiom i normom oraz ma dostęp do niego 24/7.
  3. Wysoki poziom bezpieczeństwa - systemu bezpieczeństwa AJAX, w którym każdy najemca ma dostęp do swojego gabinetu na czas podpisania umowy.
  4. Brak personelu, z wyjątkiem księgowego. Obowiązkowa jest również współpraca z firmą sprzątającą.
  5. Obecność strony internetowej, rozwiązania informatycznego w postaci aplikacji mobilnej GoBeauty, która łączy w sobie wszystkie niezbędne opcje znalezienia kosmetyczki w pobliżu domu lub pracy, rezerwacji terminu, opłacenia usług oraz komunikacji z kosmetyczką. W związku z tym specjalista ma możliwość zaplanowania swojego harmonogramu, dodania usług w aplikacji mobilnej i otrzymania nowych klientów dzięki wsparciu marketingowemu firmy zarządzającej.


Sieć salonów piękności z odzielnymi gabinetami to nowy popularny format pracy w branży kosmetycznej na Ukrainie i poza nią. Plany firmy na najbliższą przyszłość obejmują rozbudowę sieci placówek nie tylko na terenie Ukrainy, ale być może również za granicą. Prawdopodobnie wkrótce GoBeauty Studios pojawi się w Twoim mieście!