Filtry

Praca opiekunki w Niemczech - jak znaleźć uczciwego pracodawcę?

Materiał partnera:

Marzy Ci się wyjazd do Niemiec w charakterze opiekunki, ale obawiasz się, że trafisz na nieuczciwego pracodawcę? Dzisiaj rozwiejemy Twoje wątpliwości i podpowiemy Ci, jak znaleźć dobrą agencję, która zadba o Twoje potrzeby!

opiekunka, praca w Niemczech


Pośpiech jest złym doradcąPodpisanie umowy z agencją opiekunek to ważny krok, który może całkowicie odmienić Twoje życie. Jednak zanim zdecydujesz się na współpracę, musisz dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Dobra agencja to taka, która nie będzie Cię pośpieszać i wywierać na Tobie presji.

Przyszły pracodawca powinien rzetelnie przedstawić Ci obowiązki i wymagania na proponowanym stanowisku. Wszystkie podpunkty w umowie muszą być dla Ciebie zrozumiałe. Pracownicy agencji nie mogą też składać Ci obietnic bez pokrycia. Każde ustalenie powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w dokumentach, które otrzymasz do podpisania.

Niekiedy w umowach mogą się znaleźć kary finansowe za przerwanie kontraktu i przedwczesny powrót do kraju. Dlatego uważnie przeczytaj wszystkie zapisy, żebyś mogła w pełni świadomie podjąć współpracę z daną agencją.

Rzetelna informacja o stanie zdrowia podopiecznegoPraca opiekunki osób starszych jest bardzo wymagająca i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za zdrowie i życie podopiecznego. Bardzo duży odsetek ofert dotyczy seniorów przewlekłe chorych, którzy jeżdżą na wózku inwalidzkim lub nie wstają z łóżka.

Jeśli szukasz uczciwej agencji opiekunek, to zwróć uwagę na sposób, w jaki przyszły pracodawca przedstawia Ci warunki pracy. Informacja powinna być rzetelna i kompletna. Opiekunka musi wiedzieć, na co choruje senior, jakie przyjmuje leki oraz jakie czynności należy przy nim wykonywać. Zakres obowiązków powinien być jasno określony, aby uniknąć sytuacji, w której na miejscu okaże się, że poza opieką nad seniorem musisz jeszcze robić zakupy, gotować posiłki lub doglądać ogródka.

W dobrej agencji otrzymasz także informacje o rodzinie podopiecznego i jego codziennych zwyczajach. Dużym udogodnieniem będzie poznanie planu dnia i zapisanie wszystkich obowiązków na piśmie. Im więcej informacji uzyskasz, tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyjeździe.

Na tak rzetelnie opisane warunki możesz liczyć, przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, które znajdziesz na stronie Professional Care 24 (https://professionalcare24.pl/oferty-pracy).

Warunki współpracyZ roku na rok opiekunki osób starszych w Niemczech mogą liczyć na coraz wyższe zarobki. Uczciwa agencja powinna dostosować swoje stawki do wymagań rynkowych oraz to ważne, aby płaciła ZUS od średniej krajowej, a nie od minimalnego wynagrodzenia. Za atrakcyjną można uznać ofertę, która mieści się w przedziale 1600-1900 euro netto.

Przed podpisaniem umowy warto również sprawdzić, kto ponosi koszty wyjazdu do Niemiec i powrotu do Polski. A na jakie benefity możesz liczyć w dobrej agencji? Pracodawca powinien zatroszczyć się o Twoje ubezpieczenie zdrowotne oraz to ważne, aby zapewnił Ci opiekę doświadczonego koordynatora. Niektóre firmy oferują atrakcyjne premie za pracę w dni świąteczne, liczbę zrealizowanych kontraktów lub polecenie nowej opiekunki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?Wyjazd do pracy za granicą wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Dobra agencja opiekunek powinna zaoferować Ci legalne zatrudnienie w oparciu o jasne i uczciwe warunki współpracy. Pamiętaj, że umowa powinna być podpisana jeszcze przed wyjazdem z kraju.

Gdy już będziesz za granicą, opiekę nad Tobą przejmie koordynator. Taka osoba musi być miła, profesjonalna i komunikatywna. Jeśli jesteś w Niemczech pierwszy raz, to pracownik agencji powinien Ci wytłumaczyć, jak korzystać z transportu publicznego oraz, co zrobić, gdy stan podopiecznego się pogorszy.

Wsparcie agencji jest kluczowe, aby dobrze wykonywać pracę opiekunki. Koordynator pomoże Ci porozumieć się z rodziną seniora i zainterweniuje, gdy ta nie będzie się wywiązywała z poczynionych ustaleń. W razie potrzeby do takiej osoby będziesz mogła zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, aby uzyskać niezbędne wsparcie.

W poszukiwaniach dobrej agencji pomogą Ci także opinie zamieszczone przez inne opiekunki w internecie. Uczciwa agencja będzie miała wiele pozytywnych recenzji oraz powinna również dysponować rozbudowaną bazą ofert. Pamiętaj, że przed podpisaniem umowy masz prawo do rzetelnej informacji na temat warunków zatrudnienia.

Wybierz współpracę ze sprawdzoną agencjąJeśli chcesz wyjechać do Niemiec, nie ryzykuj. Zastosuj nasze podpowiedzi i sprawdź, czy pracodawca jest godny zaufania. Zobacz, ile możesz zyskać dzięki współpracy z Professional Care 24 - odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej!