Filtry

Co to znaczy AKO w bukmacherce?

Materiał partnera:

Każdy początkujący typer, który dopiero zaczyna zgłębiać tajniki typowania, na początku koniecznie musi poznać rodzaje zakładów bukmacherskich. Legalni bukmacherzy mają w swojej ofercie dużo różnych opcji, m.in. zakład pojedynczy\Singiel, zakłady specjalne czy zakład bez remisu.

ako,bukmacherka


W poniższym tekście, przygotowanym przez redaktora naczelnego portalu Legal Bukmacher Polska Agnieszkę Sportową, znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zakładu AKO, który cieszy się największą popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych typerów.

Co to jest zakład AKO?Kupon AKO (skrót AKO wziął się od pełnej nazwy zakładu, która brzmi zakład akumulowany) często też nazywany KOMBI czy taśma to kupon, na którym możemy postawić od dwóch do kilkudziesięciu zakładów. Możesz też mieszać na jednym kuponie AKO różne opcje zakładów, m.in. liczba goli, podwójna szansa, set zwycięzca, zakład bez remisu i kombinować ze sobą zdarzenia z dostępnej oferty wybranego bukmachera. Możesz łączyć zakłady, ale wyłącznie w kombinacji z innymi wydarzeniami - nie można akumulować na jednym kuponie zakładów dotyczących tego samego zdarzenia. Nie możesz łączyć na jednym kuponie AKO kilku zakładów SOLO.

Kupony AKO są wygrane tylko wtedy, gdy typer poprawnie wytypuje wszystkie bez wyjątku zdarzenia na kuponie. Całkowity kurs zakładu AKO jest obliczany poprzez pomnożenie wszystkich obstawionych kursów. Wygrana liczy się przez iloczyn kursu całkowitego, stawki i podatku.(https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ad_akumulowany)

Przykład, jak obliczyć wygraną

6 zdarzeń na kuponie - 1.3 x 2.5 x 1.9 x 1.45 x 1.1 x 1.2 = kurs całkowity

Potencjalna wygrana - kurs całkowity x 0,88 (podatek) x stawka

Jak wynika ze statystyk bukmacherskich, największe wygrane padają właśnie na zakładach akumulowanych. Gracze najchętniej obstawiają zakłady kombi na mecze piłkarskie, ale to wcale nie oznacza, że nie budują AKO z zakładów na inne dyscypliny.

Jak postawić zakład akumulowany?Każdy legalny polski bukmacher (typu https://legalbukmacher.com/noblebet/) oferuje typerom możliwość obstawiania zakładów AKO. Operator samodzielnie określa, ile maksymalnie zdarzeń na jednym kuponie kombi\kumulacyjnym można postawić. W Fortunie nie ma górnego limitu liczby zdarzeń na jednym kuponie akumulowanym. Z kolei u typowego bukmachera STS możesz zawrzeć od 2 do 100 spotkań, zakłady bukmacherskie Betclic - od 2 do 30 zdarzeń (niezależne typy).

Instrukcja krok po kroku, jak postawić zakład akumulowany u bukmachera Fortuna:

 1. zaloguj się do serwisu
 2. wybierz dyscyplinę, kraj, ligę czy rozgrywkę
 3. wybierz typy z kursem (min. 2 zdarzenia), kliknij na poszczególny, by został dodany do kuponu.
 4. wybierz rodzaj zakładu - AKO (inne opcje to SOLO i MaxiCombi).
 5. wpisz stawkę i kliknij Zagraj.


Kurs całkowity jest przeliczany automatycznie podczas dodawania do kuponu kolejnych typów. Ponadto gracz może sprawdzić, ile wygra\wskaźnik EWK, jeżeli jego typy się sprawdzą. Zakład AKO w Fortunie możesz obstawiać tylko w trybie przedmeczowym.

Jak zrobić kupon AKO w STS:

 1. zaloguj się do swojego konta bukmacherskiego STS
 2. wybierz dyscyplinę i zdarzenie
 3. dodaj typy do kuponu
 4. wybierz typ kuponu
 5. postaw stawkę i kliknij Obstaw.


W STS możesz zawrzeć kupony AKO na dziś, na jutro, w ofercie przedmeczowej i live. Wypłacić wygrany kupon AKO w STS można na oficjalnej stronie bukmachera czy w punkcie stacjonarnym. Masz na to 30 dni od momentu rozliczenia kuponu albo 14 dni, jeżeli wygrałeś więcej niż 1000 zł.

Na podstawie oferty bukmachera STS można zrobić wniosek, że właśnie ten operator jest najlepszą opcją dla typerów, którzy chcą typować kupony AKO. Dlaczego? Bo na jednym kuponie można postawić od 2 do 100 zdarzeń i możesz to robić zarówno w ofercie pre-match, jak i na żywo.

Operator oferuje typerom ponad 40 dyscyplin, a zakłady sportowe nie ograniczają się tylko do lig. Dostępne są też polskie puchary i międzynarodowe rozgrywki. Bukmacher umożliwia też obstawianie spotkań z niższych lig. Ponadto STS oferuje nowym graczom hojny bonus powitalny do 1560 zł, dzięki któremu możesz postawić jeszcze więcej zakładów AKO.

Co to jest SuperOferta+ u bukmachera Fortuna?SuperOferta+ została stworzona z myślą o graczach, którzy często typują kupony AKO. Dzięki tej ofercie gracz może podwyższyć swoją wygraną na kuponie AKO i postawić na wybranych faworytów, którzy znajdują się w SuperOfercie+ z wyższym kursem.

W SuperOfercie+ typer znajdzie różne zdarzenia, wśród których znajdują się faworyci oznaczeni literą F. Kurs przy zdarzeniu to kurs na zawodnika czy drużynę, którzy są faworytami.

Opcje kursów znajdujących się w SuperOfercie+:

 1. bieżący - kurs na F w standardowej ofercie.
 2. F+4 - kurs wyższy od bieżącego. Aby postawić z wyższym kursem, należy dodać do kuponu AKO 4 zdarzenia plus zdarzenie z SuperOferty+ (ogólnie 5 zdarzeń z min. kursem 1.10\każdy).
 3. F+7.
 4. F+11.


Co to znaczy F+7 AKO? Kurs wyższy od F4. Typer musi postawić na kuponie AKO łącznie 8 zdarzeń z min. kursem 1.10\każdy - 1 typ\SuperOferta + plus 7 zdarzeń.

Co to znaczy F+11 AKO? Kurs wyższy od F7. Należy postawić na kuponie akumulowanym 12 zdarzeń - 1 zdarzenie z SuperOferty+ i 11 dodatkowych zdarzeń = 12 typów na kuponie akumulowanym. Min. kurs każdego - 1.10.

Na koniec kilka podsumowujących zdań na temat tego, czy warto obstawiać zakłady akumulowane. Jak już wspominaliśmy wcześniej, taśmy\AKO pozwalają graczowi postawić na jednym kuponie wiele zdarzeń i tym samym wygrać sporo pieniędzy, przy tym grając za niską stawkę. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej i większa marża bukmacherska. W zakładach kombi mnożone są nie tylko kursy zdarzeń, ale też marże włączone do kursów. Obstawianie taśm opłaca się tylko wtedy, gdy każde z dodanych do kuponu zdarzeń jest wartościowym zakładem.