Filtry

Jak działa agencja pracy? Zobaczmy!

Materiał partnera:

Polacy chętnie korzystają z usług agencji pracy, zarówno poszukując zatrudnienia w kraju, jak i za granicą. Nie jest to dziełem przypadku. Współpraca z biurem pośrednictwa daje wiele korzyści. Sprawdź, jak działa agencja pracy i dlaczego warto skorzystać z jej wsparcia.

praca,rozmowa kwalifikacyjna


Pośrednictwo pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiemPodstawowym zadaniem agencji pracy jest pośrednictwo pomiędzy pracodawcą a kandydatem. Firmy tego typu zbierają ogłoszenia o wakatach na poszczególnych stanowiskach, a w odpowiedzi osoby zainteresowane danym angażem kontaktują ją z przedsiębiorstwem.

Niemniej dobre biura pośrednictwa idą o krok dalej. Często prowadzą stałą współpracę z pracodawcami, a także aktywnie poszukują dla nich pracowników. Również kandydaci mogą liczyć na rozszerzoną usługę, w postaci poszukiwania dla nich przez agencję interesujących zajęć także poza ogłoszonymi ofertami.

Agencja pracy jako doradcaW dobie Internetu samo pośrednictwo pracy to za mało, aby kandydaci byli zainteresowani współpracą z biurem. Z takiej usługi mogą przecież skorzystać na dowolnym portalu ogłoszeniowym. Dlatego firmy oferują o wiele więcej - przykładem takiej agencji pracy jest KONO.

Świadczy ona usługę kompleksowego doradztwa już na etapie poszukiwania zatrudnienia. Kandydat może liczyć na przeprowadzenie pełnego wywiadu i doradztwo w zakresie wyboru optymalnej ścieżki rozwoju zawodowego. Podobnie wygląda współpraca biura z pracodawcami. Fachowcy doradzają przedsiębiorcom, jakiego typu pracowników warto poszukiwać.

Agencja pracy za granicą i wiele więcejKompleksowość oferty to jedna z najważniejszych cech dobrej agencji pracy. Biura pośrednictwa zwykle przedstawiają liczne oferty pracy etatowej w Polsce, jednak to tylko część oferty. Nowoczesna firma tego rodzaju proponuje też zatrudnienie tymczasowe oraz działa jako agencja pracy za granicą. Dzięki temu kandydat ma duży wybór i może znaleźć dla siebie idealne zajęcie.

Ciekawą propozycję stanowi też outsourcing pracowniczy, będący interesującą opcją zarówno dla wykonawcy, jak i pracodawcy. Jest to usługa, która w ostatnich latach istotnie zyskuje na popularności. Polega na użyczeniu przez agencję dostępności pracowników wykwalifikowanych w danym obszarze na określony czas.

Innymi słowy, biuro tworzy grupę fachowców, a w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, oferuje potencjalnym pracownikom tymczasowe zatrudnienie, mające na celu realizację konkretnego projektu czy zadania. Pracownicy otrzymują więc dobrze płatne stanowiska, a pracodawca stosunkowo niskim kosztem i bez wysiłku może skorzystać z ich wsparcia.

Kompleksowe wsparcie po znalezieniu zatrudnieniaPo znalezieniu pracy poprzez agencję pracownik może liczyć na dalsze wsparcie. Najpierw na etapie podpisywania umowy z pracodawcą. Biuro ma za zadanie dopilnować interesów zarówno osoby zatrudnionej, jak i podmiotu zatrudniającego. Później firma zajmuje się organizacją szkolenia BHP oraz dopełnieniem wszelkich pozostałych kwestii formalnych.

Pracownicy wyjeżdżający za granicę mogą liczyć też na organizację wyjazdu i noclegu, a także codziennego transportu do miejsca pracy. Poza tym agencja pracy oferuje pomoc w przypadku jakichkolwiek sytuacji kryzysowych związanych z zatrudnieniem.

Nowoczesna agencja pracy, jak Kono, działa kompleksowo, udzielając nieocenionej pomocy na każdym etapie zatrudnienia: od poszukiwania pracy, przez podpisanie umowy, aż po zakończenie obowiązywania np. kontraktu terminowego. To szeroki zakres usług, który doceniają zarówno firmy, jak i osoby, które szukają dla siebie nowych wyzwań zawodowych.