Filtry

Dlaczego warto wyjechać do pracy w Niemczech?

Materiał partnera:

Polacy ciągle chętnie wyjeżdżają do pracy zagranicę. Jednym z najpopularniejszych kierunków są obecnie Niemcy. Polscy pracownicy mogą tam liczyć na wiele ofert pracy i atrakcyjne zarobki. Życie i praca w Niemczech mają sporo zalet.

praca w Niemczech


Polacy stanowią dużą grupę wśród zagranicznych pracowników w Niemczech. Pracodawcy doceniają ich zaangażowanie, staranność i wysokie kwalifikacje, dzięki czemu Polacy są bardzo chętnie zatrudniani w różnych branżach. Wysoki rozwój gospodarczy Niemiec oraz otwartość tego kraju na zagranicznych pracowników sprawia, że już od lat Niemcy stanowią podstawowy kierunek wyjazdów Polaków, w celu poszukiwania pracy zarobkowej, zarówno sezonowej, jak i na stałe. Zaletą pracy w innym kraju jest możliwość nauki nowego języka, rozwinięcia swoich umiejętności, poznania innej kultury, a także nawiązania ciekawych znajomości.

Zalety pracy i życia w NiemczechNiemcy to rozwinięte wsparcie socjalne, korzystne ubezpieczenie zdrowotne oraz stosunkowo niskie koszty życia, w stosunku do zarobków. To też atrakcyjny turystycznie kraj, a także świetna baza wypadowa do zwiedzania innych krajów. Zaletą pracy w Niemczech jest też to, że kraj ten sąsiaduje z Polską, dzięki temu często będzie można odwiedzać rodzinę czy przyjaciół w kraju. Podróż samochodem nie będzie długa, a dzięki dużej liczbie połączeń np. busami z Niemiec do Polski, łatwo będzie można dojechać do niemal każdej miejscowości. Niemcy to jednak przede wszystkim łatwość w poszukiwaniu zatrudnienia. Jako że jest to kraj należący do Unii Europejskiej, Polacy mogą bardzo łatwo podjąć tam pracę, bez dodatkowych formalności, takich jak np. pozwolenie na pracę. O zatrudnienie u naszych zachodnich sąsiadów można się starać nawet nie znając języka niemieckiego. Niemcy to spory rynek pracy, z wieloma ofertami zatrudnienia w różnych branżach i bardzo dobrym wynagrodzeniem. Minimalna pensja za godzinę pracy w Niemczech to €12 brutto. Sprawdź oferty pracy w Niemczech na https://www.jobs.pl/praca-za-granica/niemcy

Gdzie szukać pracy w Niemczech?Praca w Niemczech dostępna jest właściwie w każdej branży. Najczęściej poszukuje się specjalistów z branży budowlanej, ogrodnictwa, handlu, a także opiekunów osób starszych i pracowników służby zdrowia, zwłaszcza lekarzy specjalistów i pielęgniarki. Pracę łatwo znajdą też inżynierowie, operatorzy maszyn czy informatycy. Na niemieckim rynku pracy ciągle brakuje też np. stolarzy, elektryków, hydraulików, spawaczy, tokarzy, kucharzy czy kierowców. Niemcy to też wiele ofert pracy sezonowej np. przy zbiorze owoców czy w turystyce.