Filtry

Prawo - studia dające możliwości rozwoju zawodowego

Materiał partnera:

Prawo jest ściśle powiązane z wieloma dziedzinami życia. Znakomita orientacja w ustawach i kodeksach jest nieodzowna w codziennej pracy wielu specjalistów. Jakie argumenty przemawiają za ukończeniem studiów prawniczych?

Przepisy prawa były, są i będą zawiłe. Obywatele niemający specjalistycznego wykształcenia zawsze będą potrzebowali profesjonalistów, którzy będą reprezentować ich interesy w sądzie. Prawnicy wspierają też przedsiębiorców, sporządzając dla nich umowy i kontrakty. Pomagają podczas spraw związanych z podziałem majątku czy opieką nad nieletnimi. Jakie możliwości dają studia prawnicze młodym ludziom? Jakie drzwi przed nimi otwierają?

prawo,praca,studia


Studia prawnicze - w jakim toku mogą przebiegać?Studia prawnicze mogą odbywać się w różnych trybach. Jednym z nich, często wybieranym przez studentów, jest tryb dzienny, stacjonarny. W takim układzie zajęcia odbywają się w dni robocze. Te osoby, którym zależy na możliwości pogodzenia nauki ze zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych, mogą zdecydować się na naukę w trybie wieczorowym. Oznacza to, że zajęcia będą organizowane od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Taką opcję oferuje WSB-NLU. Jednak jest też trzecia możliwość, czyli nauka w trybie interaktywnym. Wówczas większość zajęć nie wymaga pojawiania się na uczelni, choć w przypadku zaliczeń i egzaminów semestralnych osobista wizyta będzie niezbędna. To dość rzadko spotykana opcja w przypadku studentów prawa - z uwagi na ogrom materiału, jaki jest do przerobienia.

Kim można zostać po studiach prawniczych? Gdzie można znaleźć zatrudnienie?Wybór specjalności na studiach prawniczych w dużej mierze determinuje to, czym na co dzień w swojej pracy zawodowej będzie zajmować się dany specjalista. Wiele osób podejmuje się kształcenia, gdyż marzy o karierze notariusza. Inne osoby widzą siebie w roli adwokatów broniących klientów na salach sądowych. Jeszcze inni z kolei chcą prowadzić działalność dyplomatyczno-konsularną. Ci, którzy chcą wspierać sądownictwo w realizacji jego postanowień mogą wybrać karierę komorniczą. Aplikacja radcowska pozwala wyspecjalizować się we wspieraniu obywateli, zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców w rozwiązywaniu ich problemów i wyjaśnianiu zawiłości prawa w Polsce. Absolwenci prawa mogą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, kancelariach notarialnych, w sądach, ale też w bankach, firmach doradczych czy podmiotach ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto studiować prawo?Studia prawnicze dają dostęp do bardzo rozległej wiedzy, będącej podstawą funkcjonowania placówek samorządowych, podmiotów gospodarczych czy instytucji publicznych. Ogromny zasób wiedzy to jednak nie wszystko. Ważne są również cechy charakteru, które 5-letnie studia kształtują w studentach. Należą do nich: sumienność, dokładność, precyzja wypowiedzi i myślenia oraz zdolności analityczne.