Filtry

Problemy pracodawców w branży gastronomicznej - Jak można je rozwiązać?

Materiał partnera:

Ostatnie lata były dla branży gastronomicznej prawdziwym wyzwaniem. Wiele lokali zostało zamkniętych, ponieważ nawet renoma często nie wystarczała, by utrzymać się na rynku. Właściciele restauracji, firm eventowych oraz cateringowych również dziś muszą mierzyć się z wieloma problemami, które utrudniają sprawne prowadzenie firmy. Jednym z nich jest znalezienie wykwalifikowanej kadry pracowniczej, zwłaszcza jeśli mowa o zleceniach krótkoterminowych. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci rozwiązanie, które znacznie usprawni proces rekrutacji i pomoże znaleźć pracowników, którzy odpowiadają Twoim wymaganiom.

problemy pracodawcow w branzy gastronomicznej


Trudności w znalezieniu profesjonalnej kadry pracowniczejPandemia znacznie zmieniła oblicze wielu branż w Polsce. Ze względu na wprowadzone obostrzenia hotele, restauracje i firmy cateringowe nie zarabiały przez całe miesiące. Nawet wtedy, gdy obostrzenia zostawały stopniowo znoszone, działalność tego typu usług była znacznie ograniczona. Z tego względu pracodawcy nie byli w stanie zapewnić swojej kadrze stabilnego zatrudnienia. Wielu specjalistów z branży gastronomicznej było zmuszonych szukać zajęcia w zupełnie innych sektorach. Znaczny procent z nich nie powrócił do poprzedniego zawodu, przez co wielu restauratorów zmaga się z brakami w personelu (wymagania co do niego opisane są na stronie https://workinn.app/blog/).

Zlecenia krótkoterminoweJest to jeden z powodów, z których pracodawcy decydują się zatrudniać personel, krótkoterminowo, na okres realizacji danego zlecenia. Dzięki temu osoby, które odeszły z zawodu, mogą zdecydować się na dodatkową pracę po godzinach. Z kolei ci, którzy dopiero zaczynają karierę w gastronomii i wciąż się uczą, mają szansę na wpasowanie zlecenia w swój grafik. Aplikacja Workinn ma ułatwić pracodawcom znalezienie takich właśnie osób. Możesz tam zamieścić swoją ofertę pracy, która zostanie przekazana potencjalnym pracownikom.

Skrócony proces rekrutacjiChociaż zatrudnianie pracowników na dany event jest rozwiązaniem korzystnym dla obu stron, to niesie za sobą także wyzwania. W takich przypadkach niezbędne jest, aby proces rekrutacji przebiegał jak najsprawniej, ponieważ pracodawcy zależy na czasie. Ten problem również można rozwiązać dzięki korzystaniu z Workinn, która sprawia, że poszukiwanie personelu jest prostsze niż kiedykolwiek. Po pierwsze aplikacja jest skierowana właśnie dla osób zainteresowanych branżą gastronomiczną. Dzięki temu Twoje ogłoszenie nie zginie w natłoki innych ofert pracy. Poza tym Twoja oferta trafi właśnie do osób, które zadeklarowały chęć pracy w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Dzięki temu nie tracisz czasu na odrzucanie nietrafionych zgłoszeń, a cała procedura jest jasna i klarowna.

Przejrzysty system ocenW tradycyjnym procesie rekrutacji bardzo często pracodawca nie ma możliwości bądź czasu, by zweryfikować podane w CV kwalifikacje. A to często rodzi niepotrzebny stres i błędy, które negatywnie wpływają na ocenę usług firmy przed klientów. Aby tego uniknąć, aplikacja Workinn wprowadziła system ocen, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Dzięki temu masz pewność, że osoba, którą zatrudniasz, jest specjalistą, jakiego poszukujesz. Z kolei jako pracodawca masz szansę potwierdzić swoją wiarygodność i zwiększyć zainteresowanie poszukujących zleceń, swoją ofertą.