Filtry

Polski Ład - wielkie zmiany w podatkach?

Materiał partnera:

Zapewne już każdy zna termin Nowy Ład. Ta ustawa wprowadziła w życie wiele zmian w prawie, również w rozliczeniach od dochodu. Dowiedz się, koniecznie co się zmienia, by rozliczyć swój podatek poprawnie.

polski ład


  • Rozliczenie w formie ogólnej - zmiany Polski Ład.
  • Dlaczego warto rozliczać podatki od dochodu przez Internet?


Rozliczenie podatku od dochodu przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych - zmianyOd roku 2022 obowiązują nowe przepisy podatkowe dotyczące rozliczeń, każdy powinien się z nimi zapoznać, by nie dostać kary za nieprawidłowe dokonane rozliczenie. Ty również się z nim zapoznaj!

Jeżeli rozliczałeś się do tej pory w formie ogólnej z dochodu, powinieneś wiedzieć, że ta forma opodatkowania przeszła ogromne zmiany. Stawka podatkowa zeszła z 17% do 12%. Jednak to nie wszystko! Kwota wolna od podatku wynosi 30 000 zł na rok, co wychodzi 2 500 zł miesięcznie, jeśli ktoś tyle zarobił, nie musi odprowadzać podatku. Powyżej tej kwoty płacimy podatek w wysokości 12%. Kolejny próg podatkowy wzrósł z prawie 90 000 zł do 120 000 zł, powyżej tej kwoty płacimy już 36%.

Koniecznie sprawdź, czy ta forma opodatkowania po zmianach jest dla Ciebie odpowiednia. Może okazać się, że rozliczając się do tej pory w tej formie, traciłeś wiele pieniędzy, postaraj się poznać również inne formy i wybierz najlepszą. Jeżeli nie radzisz sobie z tymi zagadnieniami i gubisz się w przepisach, możesz skorzystać z usług profesjonalnej księgowej lub radcy prawnego. Z pewnością pomogą Ci rozwikłać tę zagadkę.

Możesz również sprawdzić Polski Ład kalkulator podatkowy, jeżeli jesteś pracownikiem i interesujesz się kwotą Twojego nowego wynagrodzenia - kalkulator wynagrodzeń jest dla Ciebie.

polski ład


PIT przez Internet - dlaczego warto?Internet to cudowne miejsce. Ułatwiło to ludziom rozliczanie się z podatków w podróży i upewnienie się, że nie muszą czekać w długich kolejkach. To samo dotyczy również składania zeznań podatkowych.

To pytanie, które w ostatnich latach nurtowało wielu ludzi. Wraz z rozwojem rozliczeń podatkowych przez internet wiele się mówi o tym, czy opłaca się rozliczać podatki przez internet.

Jest to związane z pewnymi zaletami:

  • Podatnicy mogą teraz rozliczać swoje podatki online za darmo, co oszczędza im czas i pieniądze.
  • Dopóki mają dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego z połączeniem internetowym, mogą rozliczać podatki bez fizycznej obecności w lokalnym biurze Urzędu Skarbowego.
  • Możliwe jest rozliczenie podatków z wyprzedzeniem, dzięki czemu nie muszą się martwić zapominaniem o ważnych terminach i karach.


Podatki stanowią dużą część naszego życia i ważne jest, aby wiedzieć, ile podatku jesteś winien. Podatki online mogą Ci w tym pomóc, ponieważ ułatwiają ludziom samodzielne rozliczanie podatków.

Rozliczenie podatku to skomplikowany i kosztowny proces. Wymaga dużo pracy ręcznej, czasu i zasobów. Jednak wprowadzenie oprogramowania może ułatwić sprawę.

Pojawienie się oprogramowania w dziedzinie podatków zrewolucjonizowało sposób, w jaki obsługujemy nasze zeznania podatkowe. Podatnicy mogą teraz składać zeznania podatkowe online, z niewielką pomocą oprogramowania.

Rozliczenia podatkowe to obszar, w którym oprogramowanie mogło wnieść znaczący wkład. Oprogramowanie może pomóc w obliczaniu samooceny i podatków, obliczaniu składek na ubezpieczenie społeczne i umożliwia sprawdzenie zeznania podatkowego online przed jego przesłaniem.

To oprogramowanie może być używane przez każdego, kto chce łatwo i po niższych kosztach złożyć swoje podatki. Oprogramowanie jest dostępne zarówno dla osób fizycznych, jak i firm, które potrzebują pomocy przy rozliczaniu podatków. Z oprogramowaniem Polski Ład już nie jest tak straszny.