Filtry

Najlepiej płatne kariery dla kogoś, kto ma pociąg do technologii i innowacji

Materiał partnera:

Już jako małe dzieci, są rzeczy które nas interesują mniej lub bardziej. Później te upodobania coraz bardziej powinny się zawężać. Dla młodzieży horyzont zainteresowań powinien już być dość sprecyzowany. Niestety to tylko teoria. Wśród dorosłych wiele osób cały czas nie wie, czym w życiu chciałoby się zajmować. Dlatego często tkwią w pracy, która nie daje im ani perspektyw rozwoju, ani satysfakcji, ani pieniędzy.

Na szczęście nie każdy jest w takiej sytuacji. Jest grupa osób, które dobrze wiedzą czego chcą i co je interesuje. Oni nie patrzą na to żeby dostać coś za darmo. Doskonale zdają sobie sprawę, że los trzeba wziąć we własne ręce i wziąć się do pracy. Tylko w ten sposób nasz wysiłek będzie gwarancją sukcesu. Dlatego szukają różnych możliwości, aby zdobyć wiedzę. Jednym z takich rozwiązań będą kursy programowania online.

it,praca


Dlaczego warto pracować w IT ?Branża IT, to jedna z najszybciej rozwijających się w ostatnich latach gałąź gospodarki. Liczne firmy oferujące rozwój usług online i wszechobecna cyfryzacja sprawiają, że zapotrzebowanie na specjalistów od IT będzie rosło. Liczne kursy IT z gwarancją zatrudnienia powodują, że wiele osób myśli o rozpoczęciu kariery programisty. Branża IT mocno ewoluuje i w przeciwieństwie do innych branż, daje bardzo szerokie spektrum możliwości. W zależności od naszych preferencji możemy nastawiać się na pracę w charakterze freelancera lub pracownika dużej korporacji. Możemy wybrać, czy wolimy pracować zdalnie czy też preferujemy kontakt z drugim człowiekiem. Zdecydowanie elastyczność to jedna z głównych zalet pracy w IT. Drugą niewątpliwą zaletą są zarobki. To właśnie one sprawiają, że wiele osób decyduje się na kurs programowania z gwarancją pracy.

Programiści Java, Python lub tworzą nowe aplikacje i usługi, testerzy sprawdzają je pod kątem błędów i niedociągnięć, a osoby odpowiedzialne za dokumentację piszą instrukcje obsługi i inne materiały informacyjne. Co prawda, w IT pracuje się głównie na komputerze, ale czasem trzeba także spotkać się z innymi ludźmi. W trakcie realizacji projektu, specjaliści IT spotykają się na spotkaniach zespołów projektowych i konferencjach branżowych. Praca w IT to ciągłe uczenie się nowych rzeczy. W IT jest więc ciągły rozwój, dzięki czemu praca ta jest interesująca i nigdy się nie nudzi.

Która kariera w IT jest najbardziej opłacalna?Branża IT oferuje bardzo dużo możliwości, opinie na temat są powszechnie dostępne w internecie. Nie możemy jednak każdego programisty wrzucić do jednego worka i po prostu powiedzieć, że zajmuje się kodowaniem. W zależności od tego jakie języki programowania znamy, jak długo pracujemy i w czym się specjalizujemy będzie uzależnione nasze wynagrodzenie. Pod katem średnich pensji najbardziej opłacalnymi kierunkami kariery w polskim IT są :

  • Programista Sztucznej Inteligencji - od 16 tysięcy złotych brutto
  • Inżynier do spraw cyberbezpieczeństwa - około 12 tysięcy złotych brutto
  • Full-Stack Developer - około 11.5 tysiąca złotych brutto
  • Specjalista do spraw analizy Big Data - około 11 tysięcy złotych brutto


Na wszystkie te zawody obecnie na rynku jest duży popyt. Zawody te cieszą się popularnością wśród firm IT z uwagi na rozwój technologiczny. W celu wypełnienia niszy w tych zawodach, pracodawcy są w stanie zaoferować wysokie wynagrodzenie, bezpłatne benefity i darmowe dojazdy.

Dlaczego ludzie wybierają IT


Kim jest Full-Stack Developer?Full-Stack Developer to osoba, która rozwija strony internetowe lub aplikacje zarówno od strony Front-end jak i Back-end. Full-Stack jest takim człowiekiem-orkiestra, który stanowi istotne wsparcie dla zespołu projektowego. Dzięki posiadaniu umiejętności pracy zarówno z interfejsem użytkownika jak i na „zapleczu” Full-Stack Developerm jest atrakcyjnym pracownikiem zarówno dla małych jak i dużych firm.

Jak zostać Full-Stack Developerem?Mało prawdopodobne, że uda Ci się zostać Full-Stack Developerem bez odpowiedniego wsparcia. Jeżeli pracujesz już w branży IT i znasz jakiś język kodowania na pewno będzie Ci łatwiej. Jeżeli natomiast zaliczasz się do osób początkujących, będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi. W tej sytuacji w szczególności powinny zainteresować Cię kursy IT online z certyfikatem.
Przy wsparciu wykwalifikowanych nauczycieli, kursy programowania online zakończone certyfikatem będą znakomitym narzędziem dla początkujących programistów. W przypadku nowych technologii „stara szkoła” nauczania nie zdaje egzaminu, dlatego ważne jest, aby postawić tylko na sprawdzone kursy programowania. Przemyślane programy nauczania, świetne rozeznanie się w panującej na rynku sytuacji, współpraca z firmami będącymi liderami w branży sprawiają, że będziesz w stanie osiągnąć najlepsze efekty z możliwych.

Co otrzymuje się w ramach kursu na Full-Stack DeveloperaWybierając kurs IT w ramach szkolenia Full-Stack Developer twoja wiedza będzie ukierunkowywana w kilku obszarach.

Umiejętności twarde, czyli nastawionych stricte na poznawanie języków programowania takich jak Java Script, HTML, CSS.

Budować własną skuteczność pracy, będziesz ćwiczyć swoją komunikację w zespole oraz specjalistyczny IT English. Będzie mieć również okazję pracy na najpopularniejszych frameworkach React i Node.js.

Porady zawodowe w zakresie couchingu i doradztwa HR. Po czwarte otrzymasz darmowe wsparcie od społeczności GoIT liczącej kilka tysięcy specjalistów. Kontaktując się z GoIT nie zapomnij zapytać się czy dostępny jest kurs IT z gwarancja pracy.