Filtry

Jak znaleźć pracę w IT w Polsce

Materiał partnera:

Szukając pierwszej pracy spotykamy się z problemem, bo jak wiadomo, wszędzie potrzebne są osoby z doświadczeniem, a doświadczenie można zdobyć w pracy. Możesz rozwiązać tę sprzeczność tylko poprzez stworzenie warunków, w których pracodawcę będzie opłacało się cię zatrudnić.

Jaka jest korzyść dla pracodawcy? To zatrudnienie osoby niedocenianej, która ma dobrą bazę: teoretyczną, praktyczną w innej dziedzinie, językową, motywacyjną, intelektualną.

zebranie it


Algorytm znalezienia pierwszej pracyPolska to kraj, w którym nastąpił boom technologiczny i dlatego stale potrzebni są tam programiści.

1. Najpierw trzeba dowiedzieć się, jakie są obszary pracy

Jak wybrać kierunek bez doświadczenia w IT? Myślę, że możesz poszukać czegoś podobnego do tego, co już zrobiłeś. Na przykład, przejść ze stanowiska kierownika sprzedaży na stanowisko kierownika sprzedaży IT lub przekwalifikować się z kierownika projektu na kierownika działu IT.

2. Wybierz specjalizację

Ten punkt jest najbardziej istotny dla programistów, ponieważ istnieje wiele technologii. Tutaj mamy miecz obosieczny. Wybierając najpopularniejszą technologię, konkurujesz z większą liczbą osób. Wybierając mniej popularną, zmniejszasz swoje szanse na znalezienie pracy.

3. Następnie musisz zdecydować, jakie umiejętności są potrzebne

Na przykład chcesz zostać programistą aplikacji mobilnych. Musisz zrozumieć, na czym generalnie składa się tworzenie aplikacji mobilnej, jakie języki są używane, jakie technologie są dostępne, co jest przestarzałe, czego wymaga rynek pracy. Należy to zrozumieć, aby pierwsza faza nauki zaowocowała normalnie działającą aplikacją mobilną, która robi coś prostego.

4. Uczyć się

 • Jeśli zaczynasz od podstaw, być może lepiej będzie brać udział w kursach.
 • Innym sposobem jest znalezienie mentora wśród znajomych. Ale postępuj zgodnie z główną zasadą: nie narzucaj co pięć minut pytań, zapisuj pytania i zadawaj je pod koniec tygodnia w grupie.
 • Najlepszym sposobem na nauczenie się, jak coś zrobić, jest próba zrobienia tego za wszelką cenę. Jeśli uczysz się być programistą, zacznij od implementacji prostych programów, takich jak tetris, szachy w dowolnym języku, którego się uczysz.


5. Gdzie znaleźć pierwszą pracę w Polsce?

 • Dobrym rozwiązaniem dla początkujących jest Agencja rekrutacyjna w Polsce. Która oferuje, między innymi usługi w poszukiwaniu wysoko profesjonalnej kadry w branży IT.
 • Pomóż przyjaciołom na przykład zrobić stronę sklepu meblowego dla męża mojej siostry.
 • Znajomi freelancerzy mogą wykonać proste zamówienie za niewielkie pieniądze lub za darmo, ale pod warunkiem, że wytkną Twoje błędy i udzielą informacji zwrotnej.
 • Startupy lub po prostu osobiste projekty osób, które już gdzieś pracują. Nie ma dużych budżetów, ale wymagania dotyczące kodu i wiedzy są tam minimalne - o ile to działa.
 • Kursy IT z możliwością zatrudnienia.


Główna zasada dla Ciebie: lepiej zła praca teraz niż dobra praca nigdy. Każde doświadczenie rozwojowe dla klienta jest cenione znacznie bardziej niż osobiste rzemiosło lub wiedza teoretyczna.

6. Promowanie się w przestrzeni informacyjnej

Na początku bardzo ważne jest, aby każdy wiedział o sobie. Być może nawet przypadek ci pomoże i zostaniesz zauważony.

 • Uzupełnij profile społecznościowe i jasno określ, czego szukasz
 • Skontaktuj się z rekruterami lokalnych firm i wyślij im CV, zapytaj o możliwości dla siebie.
 • Jedź na wszystkie bezpłatne wydarzenia, spotykaj ludzi, pytaj o radę.
 • Sprawdź strony z ofertami pracy. Tam zdarza się, że wakaty poślizgowe dla osób bez doświadczenia.


7. Wywiady

Nie zniechęcaj się wynikami. Przygotuj się na odrzucenia. One rozwieją Twoje złudzenia co do siebie i rynku.

komputery,informatyka,it


Zaakceptuj swoją pierwszą pracę na dowolnych warunkach, to jest Twoja przepustka do rozwoju. Ucząc się miesiącami w domu, nie będziesz w stanie ocenić głębi swoich umiejętności, wiedzy i zdobyć realnego doświadczenia. Ale zacząć pracować prawie za darmo i jednocześnie się rozwijać to znacznie szybszy sposób.

Praca jako IT to zawsze dochodowy biznes, jeśli jesteś wykwalifikowanym specjalistą, który jest nie tylko dobrze zorientowany w swojej dziedzinie, ale także kimś, z kim pracuje się wygodnie i przyjemnie. Wszystkie te cechy są brane pod uwagę przy ubieganiu się o pracę, którą łatwo znaleźć, jeśli naprawdę na to zasługujesz.