Filtry

Podpisano partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy

20 września w Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej siedem instytucji podpisało "Partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim".

Podpisano partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy
Podpisano partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy · fot. UM Bielsko-Biała


Porozumienie zostało zawarte z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim podpisano 20 września w Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. W imieniu władz Bielska-Białej podpisał je zastępca prezydenta Piotr Kucia.

W ramach porozumienia zobowiązano się między innymi do aktywizacji osób poszukujących pracy lub pragnących ją zmienić oraz do promowania szkolnictwa branżowego.

- Posiadanie praktycznego zawodu to dzisiaj pewna praca. Fachowcy są poszukiwani, czego doświadczamy wszyscy. Dlatego bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała i jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne korzyści - mówił zastępca prezydenta Piotr Kucia.

Do partnerstwa przystąpili Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Regionalny Ośrodek Metodyczny WOM w Bielsku-Białej, Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej

Dyrektor WUP w Katowicach Grzegorz Sikorski podkreślał, że porozumienie to jeden ze sposobów promocji szkolnictwa zawodowego, które pozwala młodym ludziom szybko odnaleźć się na rynku pracy. W krótkim czasie młodzi mogą zdobyć zawód, który zapewni im dobrą pozycję na tym rynku.

Po podpisaniu porozumienia odbyło się spotkanie przedstawicieli partnerów, którzy realizują doradztwo zawodowe. Przygotowane prezentacje posłużyły do wymiany doświadczeń między instytucjami.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała