Filtry

Dlaczego E-Sport Staje Się Coraz Bardziej Popularny Wśród Obstawiających?

Materiał partnera:

E-sport jest obecnie na szczycie popularności. Dlatego musisz wiedzieć, jak obstawiać, dokonywać wpłaty i jak wygrywać. Wszystko znajdziesz poniżej.

Popularność E-SportuGry e-sportowe trafiły na pierwsze strony gazet w ciągu ostatnich kilku lat, ale nikt nie wyobrażał sobie, że zrodzi się wielomilionowy przemysł bukmacherski. Chociaż duże turnieje, takie jak Mistrzostwa Świata League of Legends, są stosunkowo nowe, granie jako sport istnieje od 1980 roku.
Chociaż wielu z nich jest już oddanych światu zakładów na e-sporty, normalne jest poczucie wahania lub zakłopotania co do tego, jak działają te gry i jak na nie obstawiasz. Oto zestawienie e-sportów, jak na nie obstawiać i dlaczego zyskał tak pozytywną popularność na całym świecie.

e-sport


Jak Pojawił Się E-Sport?


Pierwszym oficjalnym turniejem e-sportowym był konkurs “Space Invaders”, w którym wzięło udział 10 000 uczestników. Jego popularność była czymś w rodzaju aberracji, ponieważ konkurencyjne gry nigdy nie stały się po tym stałym elementem. Gry takie jak Street Fighter 2 i popularność salonów gier dały graczom możliwość bezpośredniego zmierzenia się ze sobą w warunkach rywalizacji.

Kiedy gra wieloosobowa online pojawiła się na konsolach i grach na PC, rozkwitły gry konkurencyjne. Przejawia się to na różne sposoby w różnych regionach świata, przy czym koreański StarCraft, europejski Counter-Strike i amerykański Quake stały się niezależnymi zjawiskami.

Niedawno organizatorzy turniejów zorganizowali obecność wielu gier na całym świecie. Zostało to wzmocnione i w dużej mierze sfinansowane przez bukmacherów, w tym przez najlepszą witrynę internetową i ranking bukmacherów dla zakładów e-sportowych. Fani i obstawiający mogą śledzić swoje ulubione drużyny i graczy i potencjalnie zarabiać na tym.

Turnieje na żywo mogą teraz rozgrywać się przed wyprzedany stadionami z pełną transmisją telewizyjną i strumieniową. Nawet uczelnie zaczęły oferować wyjątkowe stypendia e-sportowe i konkurencyjne zespoły graczy.

Gatunki I Turnieje E-Sportowe


Chociaż e-sporty przyciągają wiele osób, jedna z największych korzyści w e-sporcie wynika z różnorodności treści. Istnieje wiele różnych konkurencyjnych gier używanych w turniejach światowej klasy, co oznacza, że ​​każdy znajdzie coś dla siebie.

Istnieją strzelanki, gry sportowe, gry wyścigowe, gry walki, bitwy królewskie i wiele innych. Poza tym istnieją inne konkursy, takie jak speed-bieganie, w których gracze biorą udział w wiecznym wyścigu, aby jak najszybciej ukończyć grę.

Chociaż nie każdy gatunek jest równie popularny, 532 miliony fanów obejrzało w zeszłym roku jakąś formę konkurencyjnych treści związanych z grami. Konkursy utrzymują graczy i lepszych na krawędzi swoich miejsc, a gry takie jak Dota 2 przyniosły graczom ponad 40 milionów złotych wypłaconych w 2021 roku.

Oto niektóre z największych turniejów, obwodów i lig w e-sporcie, które oferują legalne buki internetowe w Polsce:

 • Światowe Serie Wolnego Ognia
 • Mistrzostwa Świata League of Legends
 • Globalne mistrzostwa PUBG Mobile
 • Puchar Świata Fortnite
 • Liga Overwatch
 • Mistrzostwa Świata Halo
 • Mobile Legends: Bang Bang Asia Cup
 • Międzynarodowe Mistrzostwa Dota 2


Chociaż są to jedne z głównych zawodów e-sportowych, o których mówią bukmacherzy, to tylko wierzchołek góry lodowej. Firmy takie jak Red Bull, wydawcy gier i Twitch będą sponsorować małe konkursy dla swoich gier, zapraszając garstkę popularnych streamerów do rywalizacji o nagrody i cele charytatywne.

Dlaczego E-Sport Staje Się Coraz Bardziej Popularny?Sporty tradycyjne, takie jak koszykówka, hokej, piłka nożna i piłka nożna, są wiodącymi portami na świecie. Teraz do każdego z nich można dodać e-sporty. W końcu setki tysięcy fanów e-sportu zgromadziły się na stadionach, aby oglądać turnieje na żywo w przeszłości. Liczba fanów transmitujących te transmisje z domu jest jeszcze większa, ponieważ są ich miliony.

Wielu graczy uważa sporty wirtualne za atrakcyjne ze względu na ich widowiskowość i brak granic. Granice charakteryzujące tradycyjne sporty coraz bardziej się zacierają dzięki e-sportowi i prowadzono rozmowy o włączeniu go do igrzysk olimpijskich. Jeśli jesteś ciekawy, dlaczego ta forma sportu stała się popularna w krótkim czasie, poniżej przedstawiamy kilka głównych powodów.

zakłady bukmacherskie na esport


Esporty Są Podobne Do Tradycyjnych SportówPodobnie jak tradycyjne sporty, e-sport opiera się na rywalizacji. Z tego powodu fani uwielbiają niektórych graczy e-sportowych lub gry e-sportowe. Sporty wyczynowe to zjawisko globalne, które w najbliższym czasie się nie zmieni. Jako fan e-sportu możesz cieszyć się wysokiej jakości grami i turniejami na platformach internetowych, takich jak Twitch i YouTube.

Zazwyczaj wirtualne zawody sportowe są łatwo dostępne i oferują bezpłatne oglądanie. Super Fancy mogą nawet transmitować wydarzenia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto sporty wirtualne oferują ciekawe historie do dużych turniejów i zawodów. Elementy takie jak rywalizacja i handel są również częścią sportu. Popularne fabuły obejmują narracje, w których słabsi nagle dołączają do tytułowej rasy. Kolejna to nowi gracze, którzy rzucają wyzwanie wieloletnim, doświadczonym faworytom.

Możliwości Legalnej Kariery W GrachWirtualne gry to świetny sposób na relaks i odpoczynek, ale może też być sposobem na generowanie dochodu. Łatwiej jest zostać profesjonalistą w e-sporcie niż w tradycyjnych sportach, a oto dlaczego. W wirtualnych grach nie potrzebujesz cech fizycznych, takich jak szybkość, zwinność i siła fizyczna. Chociaż doskonała budowa ciała nie jest obowiązkowa w e-sporcie, nie oznacza to, że łatwo jest nim zostać.

Aby stać się w tym doskonałym, musisz się uczyć i ciężko trenować. Jednak możliwości zostania profesjonalnym graczem i budowania w nim kariery są bardziej praktyczne i dostępne niż, powiedzmy, NBA, NFL i EPL. W dzisiejszych czasach ludzie, zwłaszcza młodsze pokolenia, zbudowali lukratywne kariery jako zawodowi gracze.

Gry Wideo Są Bardzo UzależniająceJednym z głównych powodów, dla których ludzie nadal grają w gry wideo, jest to, że są bardzo uzależnieni. Niezbędne jest zrównoważenie swojego życia poprzez łączenie gier z innymi hobby nie związanymi z grami. Jednak gra polega na tym, że gracze mogą osiągnąć nowe poziomy, pokonać konkurencję i odblokować nowe bronie. Te możliwości sprawiają, że niektórzy gracze nadal spędzają większość dnia na graniu, ponieważ chcą zostać mistrzami.

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że ​​konkurencja w grach jest uzależniająca, są oklaski i wsparcie, które gracze otrzymują od fanów. Chociaż lubisz sporty wirtualne, pamiętaj, że nadmierne granie może prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym i wpływać na Twoje codzienne życie. Niektóre skutki zaburzeń w grach internetowych

Dostęp Do Wysokiej Jakości Gier


Jakość gier wideo znacznie się poprawiła w ciągu ostatniej dekady. Grafika w grach wideo jest teraz imponująco realistyczna, częściowo dzięki wirtualnej rzeczywistości i innowacjom 3D. Wysokiej jakości aspekt e-sportu sprawia, że ​​granie i oglądanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Gracze nie muszą się martwić o poważne migreny i zmęczone oczy wynikające z rozpikselowane grafiki.

Elementy takie jak AR mogą konwertować świat fizyczny, tak jak go znasz, aby poczuć się jak w grze. Dobrym przykładem jest Pokemon Go.

Jest Bardzo Dostępny, A Także InkluzywnyPiątym powodem, dla którego e-sport jest bardzo popularny, jest to, że gry wideo stały się bardzo dostępne. Możesz grać na smartfonie, konsoli, laptopie, komputerze itp. Gracze mogą również grać, kiedy chcą, w przeciwieństwie do innych popularnych sportów, w których lodowisko, siłownia lub boisko są zamykane w nocy.

W e-sporcie nie potrzebujesz też dużo specjalistycznego sprzętu ani przestrzeni do gry. Możesz łatwo zabrać swoją ulubioną grę, nawet na smartfona. Gry wirtualne są również dostępne, ponieważ nie wymagają od graczy doskonałych umiejętności sportowych, aby odnieść sukces. Natomiast tradycyjne sporty wymagają takich cech jak szybkość i siła fizyczna, co jest zrozumiałe.

Wreszcie, fani mogą uzyskać dostęp do swoich ulubionych e-sportów za pośrednictwem platform do udostępniania wideo, o ile mają stabilną łączność z Internetem.

Czy Esport Będzie Równie Popularny W Future Igaming?ESport ma obiecującą przyszłość pełną dalszego rozwoju i nowych kierunków. Jedno, czego jesteśmy pewni, to wzrost różnorodności i inkluzywności. Problemem obecnym we wszystkich sportach jest brak różnorodności, ale w e-sporcie jej brakuje. Twórcy gier są zdeterminowani, aby tworzyć gry, które przyciągną uwagę innych i zapewnią bogatsze wrażenia z gry.

Odświeżająca i oryginalna zawartość jest tym, czego iGaming potrzebuje, aby rozwijać swoje kanały dystrybucji. Zmiana ta będzie odpowiednio korzystna dla dostawców rozwiązań do dostarczania danych i bukmacherów, ponieważ w sferze gier pojawią się nowe rynki zakładów, a przez to wzrośnie zapotrzebowanie na dostawców ekskluzywnych treści. Legalny bukmacher w Polsce to i STS, i BetFan, BetClic, BetWay i inne, które coraz oferują więcej możliwości dla graczy.

Esports ma potencjał, aby udać się na igrzyska olimpijskie, co będzie ogromną sprawą dla fanów na całym świecie. Cóż, pokolenie e-sportów naprawdę nie może się doczekać realizacji tych prognoz.

Jak Dostać Się Na E-Sport?Oto złota siódemka zasad, jak dostać się do e-sportu

 • Doskonalenie umiejętności związanych z Twoimi podstawowymi mocnymi stronami
 • Weź udział w turniejach i wydarzeniach
 • Poznaj możliwości w pobliżu miejsca, w którym mieszkasz
 • Poświęć czas na doskonalenie swojego CV i listu motywacyjnego
 • Bądź proaktywny w wolnym czasie
 • Korzystaj z mediów społecznościowych


Znajdź detali każdej z zasad w liście poniżej.

1. Rozwijaj Umiejętności Związane Z Twoimi Podstawowymi Mocnymi Stronami
To może być najbardziej skomplikowany punkt na liście, ale w rzeczywistości jest dość prosty i naprawdę pomoże ci znaleźć pracę w e-sporcie. Wiele firm zatrudniających w e-sporcie to start-upy z niskimi budżetami, a nawet uznane organizacje na scenie mogą być bardziej konserwatywne w kwestii budżetu na zatrudnienie niż firma w bardziej ugruntowanej przestrzeni.

Z tego powodu wiele miejsc pracy w e-sporcie będzie wymagało od kandydata żonglowania wieloma rolami w firmie, ponieważ nie ma wystarczającej liczby pracowników, aby przypisać po jednym do każdego obszaru. Jeśli uda ci się wyprzedzić grę i przygotować zestaw umiejętności do tego rodzaju scenariusza, naprawdę zwiększysz swoje szanse na pracę w e-sporcie. Jest to bardzo ważny etap procesu, dlatego zalecamy szybkie zapoznanie się z naszym krótkim przewodnikiem po karierze, aby podsunąć kilka pomysłów na to, nad jakimi umiejętnościami możesz popracować w swojej idealnej roli. To może zrobić dużą różnicę.

2. Weź Udział W Turniejach I Wydarzeniach
Z powodu zakłóceń spowodowanych przez COVID na całym świecie częstotliwość wydarzeń na żywo spadła, ale stale powracają.

Wielu profesjonalistów e-sportowych wychwala, jak daleko może Cię zaprowadzić uczestnictwo w turniejach i wydarzeniach. Czy jest więc coś, co możesz zrobić, gdy podróże i duże zgromadzenia są ograniczone?

Tak, właściwie jest. Wkrótce po tym, jak COVID zatrzymał świat, firmy szybko zaczęły oferować rozwiązania sieciowe online. Gamer Jibe zorganizowało wirtualne, trójwymiarowe, przeglądarkowe targi kariery, w których braliśmy udział, a inne organizacje również zajmowały się wydarzeniami online.

3. Bądź proaktywny w wolnym czasie
Chociaż jest to trudny punkt do pełnego zdefiniowania, zdecydowanie warto być tak aktywnym, jak to tylko możliwe w e-sporcie. Przy tak wielu ludziach, którzy chcą wejść na scenę, wszystko, co możesz zrobić, aby odróżnić się od innego kandydata, będzie bardzo pomocne, ale upewnij się, że priorytetowo traktujesz swoje zdrowie i nie pracujesz nad ziemią.

Jednym ze sposobów, w jaki możesz pokazać, że jesteś proaktywny, a jednocześnie doskonalić swoje umiejętności, jest projektowanie grafiki bez zachęty, a następnie udostępnianie jej na Twitterze. Widzimy, jak robi to sporo osób, a czasami ich projekty są udostępniane przez profesjonalnych graczy, jeśli zostali w nich oznaczeni.

4. Korzystaj z mediów społecznościowych
Ta następna wskazówka może zabrzmieć dziwnie dla kogoś, kto dopiero zaczyna interesować się pracą w e-sporcie, ale niewiele społeczności ma silniejszą obecność na Twitterze niż e-sport. W rzeczywistości jest to poziom, na którym widzimy oferty pracy ogłaszane wyłącznie za pośrednictwem Twittera, jeśli nie ma na nich wystarczającej ilości mięsa, aby można je było umieścić w pełnym opisie stanowiska (co zawsze miażdży nasze narzędzia!)

Możesz łączyć się z ludźmi o podobnych poglądach i komentować ruchy w branży. Ludzie nawet kontaktują się bezpośrednio na Twitterze w sprawie płatnej pracy w e-sporcie — często o tym słyszymy!
Twitter to duża platforma, na której można się znaleźć, ale dla każdego, kto chce poważnie traktować e-sport, ponieważ kariera na LinkedIn jest również mądrym posunięciem. Większość tych samych korzyści istnieje między LinkedIn i Twitterem, ale wskazane jest, aby być na obu tych samych. LinkedIn jest bardzo ważny, ponieważ zaletą strony jest to, że każdy jest tam profesjonalistą, eliminując dodatkowe bzdury, które mogą pojawić się na innych platformach.

5. Przeczytaj Ranking Legalnych Bukmacherów
Stawka bezpiecznych bukmacherów jest tym, czego potrzebujesz od razu, aby pozostać w kontakcie z najlepszymi usługami i najładniejszymi ofertami w dzisiejszych czasach. Stawki są różne, ale przybliżą Cię do odpowiednich bonusów, ofert specjalnych i możliwości legalni bukmacherzy 2022. Wystarczy przejść do listy i wypróbować usługi kilku bukmacherów.

Wniosek


Przyszłość e-sportu jest świetlana, a w przyszłości prawdopodobnie będzie w dużym stopniu zasilany przez telefony komórkowe. To jeszcze bardziej obniży bariery, pozwalając większej liczbie fanów i graczy stać się częścią tej branży. Ogólnie rzecz biorąc, e-sport jako fenomen nieustannie ewoluuje, ale możliwości są nieograniczone. Głównym pytaniem jest, czy te możliwości powinny być wykorzystywane w czasie rzeczywistym, czy po wzroście rynku.