Filtry

Praca w Szwajcarii na budowie po prostu się opłaca

Materiał partnera:

Emigracja zarobkowa od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób wyjeżdża za granice w poszukiwaniu pracy i godnych warunków życia. Do najczęściej wybieranych krajów należą Niemcy, Anglia, Dania i Holandia. Rozważając emigrację, warto również pomyśleć o Szwajcarii. To kraj, który kusi wysokimi zarobkami, oferujący liczne miejsca pracy. Wiele ofert zatrudnienia można znaleźć w sektorze budowlanym.

Linkhouse


Dlaczego warto szukać pracy w Szwajcarii?



Osoby, które zastanawiają się nad pracą za granicą, biorą pod uwagę przede wszystkim atrakcyjne zarobki, a także wysoki standard życia. Szwajcaria to jedno z najbogatszych państw, które nie należy do Unii Europejskiej, ale ma z nią bardzo dobre stosunki. Kurs franka szwajcarskiego jest wysoki i stabilny, dlatego przyjezdni mogą liczyć na atrakcyjne pensje, które są znacznie wyższe niż w większości krajów europejskich. Według rankingów Polacy w Szwajcarii, pracujący w branży budowlanej, miesięcznie mogą zarobić ok. 22-28 tys. zł. Oczywiście zarobki to nie jedyny czynnik, który wpływa na wybór kraju emigracji. Warto wziąć również pod uwagę również kulturę danego kraju, sytuację polityczną, nastawienie mieszkańców do emigrantów. Szwajcaria korzysta z wysoko rozwiniętych technologii, jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie, ma stabilny system polityczny. Społeczeństwo chętnie przyjmuje gości z innych krajów. Szwajcarskie prawo zakłada, że emigranci muszą by tak samo traktowani, jak obywatele kraju. Dużym plusem jest to, że w Szwajcarii dominującym językiem jest niemiecki, dlatego osoby ten język, bez trudu znajdą zatrudnienie. Na pracę mogą liczyć również osoby posługujące się francuskim, włoskim i retoromańskim. Dużym atutem przemawiającym za wyborem Szwajcarii jest to, że kraj jest jednym z najbogatszych w Europie, ma opiekę medyczną na bardzo wysokim poziomie, kolejki do lekarzy specjalistów niemal nie występują. 

Kto może znaleźć pracę w Szwajcarii?



Na pracę w Szwajcarii mogą liczyć zarówno osoby z zawodowym, jak i wyższym wykształceniem. Duże zapotrzebowanie jest na pracowników z branży IT, usługowej, medycznej oraz budowlanej. Ważna jest przede wszystkim znajomość języka niemieckiego. Ciekawostką jest to, że w Szwajcarii nie ma ustawowej płacy minimalnej. Zarobki zależą od wykształcenia, doświadczenia, umiejętności, branży zawodowej, a także wieku. Mimo to pensje są wysokie, wielokrotnie przewyższają zarobki w Polsce. Oferty pracy można znaleźć w Urzędach Pracy, a także agencjach zatrudnienia m.in. Swiss REcruiter. Firma prowadzi rekrutacje dla największych szwajcarskich firm z sektora budowlanego, a zatrudnione osoby mogą liczyć na pełną szwajcarską umową o pracę z pełnym zakresem świadczeń oraz stałą opiekę polskiego koordynatora
Oferty pracy w sektorze budowlanym

Firma Swiss REcruiter oferuje liczne oferty pracy dla osób zainteresowanych pracą w sektorze budowlanym. Obecnie poszukiwani są:
  • monterzy kuchni,
  • monterzy okien,
  • elektrycy,
  • monterzy G+K,
  • monterzy drzwi,
  • dekarze,
  • elektromonterzy,
  • dekarze,
  • malarze itp.

Regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia o pracę, dlatego warto regularnie śledzić stronę internowaną firmy. Aby aplikować na wybrane stanowisko, wystarczy wypełnić formularz, dodać CV w języku niemieckim i czekać na dalszy kontakt z rekruterem. Do pracy wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego, doświadczenie, prawo jazdy i własny samochód dostępny na wyjazd, a także gotowość do podjęcia pracy w miejscu wskazanym przez pracodawcę.

Praca w budowlance w Szwajcarii jest opłacalna, tamtejsze firmy oferują zarobki, o których w Polsce można tylko pomarzyć. Warto o tym pamiętać i regularnie sprawdzać pojawiające się oferty.