Filtry

Dachówki - najpopularniejszy rodzaj pokryć dachowych. Skąd ta popularność?

Materiał partnera:

Popularne pokrycia dachowe nie zmieniają się od lat - pośród nich prym wiodą przede wszystkim dachówki, które cały czas stanowią dla wielu wybór numer jeden spośród wszystkich materiałów dostępnych na rynku. Ich popularność bierze się przede wszystkim z wspaniałej jakości, połączonej z wysokimi walorami estetycznymi. Warto jednak wiedzieć o tym produkcie nieco więcej, gdyż nie ma on tylko jednej formy.

dach


Ceramiczne i betonowe. Rodzaje dachówek i ich najważniejsze zaletyDachówki dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj materiału, z którego są wytwarzane. Można podzielić je na dachówki ceramiczne i betonowe. Pierwsze, jak zresztą wskazuje nazwa, wykonane są z wypalanej w wysokiej temperaturze gliny. Cechują się one przede wszystkim długowiecznością i wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie straszna im żadna pogoda, bowiem współcześni producenci co chwilę ulepszają swoje produkty, chcąc aby spełniały wymagania nawet najbardziej szczegółowych klientów. Dachówki betonowe, prócz oczywiście materiału, z którego zostały stworzone, różnią się od ceramicznych niższą ceną i stosunkowo mniejszą wagą. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że oba rodzaje zaliczane są do cięższych pokryć dachowych, dlatego przed ich montażem należy upewnić się, czy konstrukcja przygotowana jest na tego typu ciężar. Dachówki można również podzielić względem kształtu: karpiówka, zakładkowa, suwakowa, tradycyjna. Dachówka karpiówka to gładka dachówka z zakończeniem prostym lub łuskowym (stąd właśnie nazwa), układana na tak zwaną koronkę lub łuskę. Zakładkowa dachówka charakteryzuje się pojedynczym lub podwójnym zamkiem i łatwym wykonawstwem w przypadku nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Przesuwna zaś nadaje się przede wszystkim do renowacji starych budynków z krzywymi dachami wymagającymi poprawy pracy cieśli. Dachówki tradycyjne przede wszystkim nadają budynkowi bardzo elegancki, a przy tym nowoczesny wygląd. Jak widzimy, wybór jest naprawdę ogromny - jednak prócz samego wyglądu, liczy się również jakość.

Poszukiwania jakości i dobrego designu. Gdzie szukać, aby znaleźć?Najlepszym rozwiązaniem jest przede wszystkim przeszukanie internetu, w celu znalezienia dachówki idealnej dla swojego domu. Sieć to miejsce, gdzie wybór naprawdę zwala z nóg. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na typowe strony budowlane, gdzie z pewnością otrzyma się doskonałe jakościowo produkty i odpowiedzi na jakiekolwiek nurtujące pytania. Przykładem sklepu, który mieści w sobie bogaty asortyment materiałów przeznaczonych stricte do budowy dachu, jest Polskie Centrum Dachowe. Na stronie polskiecentrumdachowe.pl prezentują nie tylko szeroki asortyment pokryć dachowych, lecz także opisują właściwości produktów, które posiadają na stanie. Dzięki temu zabiegowi potencjalny klient od razu wie, co kupuje i co konkretnie jest mu gwarantowane. Opisy przedmiotów są ważne i należy przede wszystkim czytać je dokładnie, aby później nie doznać szoku. Na szczęście eksperci zawsze służą radą i indywidualnym podejściem do każdego klienta.