Filtry

Na czym polega piaskowanie zębów i kiedy warto je wykonać?

Materiał partnera:

Piaskowanie zębów to zabieg, który przede wszystkim podnosi higienę jamy ustnej u pacjentów ze stałym uzębieniem. Jaki jest cel tej usługi? Do gabinetu stomatologicznego oferującego piaskowanie przychodzą Klienci, którzy chcą usunąć bakteryjną płytkę nazębną powstającą co jakiś czas na zębach. To, innymi słowy, skuteczny sposób na oczyszczenie zębów z osadu i przebarwień i miękkich złogów nazębnych. Piaskowanie chroni ponadto przed próchnicą i poleruje przy tym powierzchnię zębów i zapewnia przyjemne uczucie sterylności i świeżości. W tym wpisie poznasz ten zabieg nieco bliżej!

stomatologia,dętysta


Dlaczego warto wykonywać piaskowanie zębów regularnie? Kiedy pójść do dentysty w tym celu?Piaskowanie zębów najczęściej łączy się ze skalingiem, czyli z zabiegiem usuwającym kamień nazębny. Samo piaskowanie przy użyciu piaskarki skoncentrowane jest na usunięcie płytki nazębnej. To bowiem dość lepki osad o nieestetycznym, żółtawym tonie. Powstawanie bakteryjnej płytki jest nieuniknione, ponieważ wytwarza się głównie podczas jedzenia i obumierania komórek wewnątrz jamy ustnej. Dlaczego to ważne? Nieusuwanie wspomnianej płytki skutkuje osłabieniem szkliwa, co sprzyja próchnicy.

Oczywiście niezwykle istotne jest dbanie na własną rękę o higienę jamy ustnej - regularne mycie zębów to główna aktywność, dzięki której ogranicza się powstawanie osadu, jednakże zwyczajna szczoteczka to na dłuższą metę za mało, aby zapewnić zębom odpowiednią ochronę. Warto dodać, że z czasem płytka twardnieje i przemienia się w trudny do usunięcia kamień nazębny, a on bezpośrednio zwiększa szansę na powstanie chorób przyzębia. Kiedy więc udać się do dentysty? Cóż, cykl powinien powtarzać się co kilka miesięcy, szczególnie u osób, które mają słabość do kawy, herbaty i papierosów.

Piaskowanie zębów jest możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom. Jakie są zalecenia po zabiegu?Piaskowanie zębów wykonuje się przy użyciu profesjonalnych piaskarek, które nabyć można u rzetelnych dostawców sprzętu stomatologicznego najwyższego standardu. Dobry przykład w tym wątku stanowi sklep LUBDENT, którego stronę możesz odwiedzić, aby przekonać się, jak wyglądają piaskarki i czym się dokładnie cechują. Osoba, która zdecyduje się na pójście do stomatologa w celu wykonania piaskowania, po zabiegu powinna trzymać się określonej diety. Nie jest ona wcale skomplikowana. Przez około 2 dni warto sięgać po produkty, które nie barwią. Mowa tutaj nie tylko o ciemnych potrawach, ale także o papierosach, ciemnej herbacie, winie i kawie. Po 48 godzinach pacjent może powrócić do swojej normalnej diety, lecz aby efekt pozostał długotrwały, zawsze powinien pamiętać o dbaniu o higienę jamy ustnej poprzez regularne i szczotkowanie, a także ponawianie co określony czas piaskowania w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.