Filtry

Prawnik 24/7 - sprawdź, jak działa doradztwo prawne online

Materiał partnera:

Coraz więcej usług dostępnych jest online. Po wybuchu pandemii COVID-19 przeszliśmy w dużej mierze na pracę zdalną/hybrydową, zamiast jechać do lekarza przez pół miasta, odbywamy konsultację lekarską w formie teleporady, zamawiamy posiłki i zakupy na dowóz, nasze dzieci korzystają z korepetycji online. A co z doradztwem prawnym? Czy z usług prawnika można skorzystać online?

Prawnik 24/7 - sprawdź, jak działa doradztwo prawne online


Doradztwo prawne online - jak działa?Doradztwo prawne online to usługa, która wychodzi naprzeciw naszym dzisiejszym potrzebom. W obecnych czasach oczekujemy, że nasze potrzeby będą realizowane szybko, online, a jednocześnie profesjonalnie i kompleksowo.

Prawnicy dostępni są dla klientów 24/7 - również w weekendy i święta. To Ty wybierasz formę kontaktu z prawnikiem - możesz zadzwonić na infolinię z poradami prawnymi, skontaktować się z prawnikiem poprzez e-mail czy skorzystać z wideoporady.

Prawnik 24/7 - czy możliwe jest, że nie otrzymam pomocy prawnika na czas?Doradztwo prawne online z założenia ma być ogólnodostępne. Pomoc prawna realizowana jest w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia. W niektórych przypadkach czas ten zostaje wydłużony do 3 dni roboczych, ale z założenia prawnicy dokładają wszelkich starań, aby klient jak najszybciej otrzymał niezbędne wsparcie.

Doradców prawnych online znajdziesz na https://lexsecure.pl/standard.

Doradztwo prawne online - czy prawnik może odmówić udzielenia mi pomocy prawnej?
Infolinia z poradami prawnymi to narzędzie, które ma zapewnić klientom skuteczną pomoc prawną. Jest ogólnodostępne - dzięki zdalnej formie z porady prawnej mogą skorzystać także osoby dotknięte wykluczeniem komunikacyjnym (np. mieszkające na wsiach i nieposiadające samochodu). Operator infolinii prawnej może odmówić udzielenia pomocy prawnej tylko w kilku przypadkach, takich jak m.in.:

konflikt interesów,
gdy zadane przez klienta pytania budzą wątpliwości co do ich legalności,
gdy pytania klienta nie dotyczą dziedziny prawa.


Doradztwo prawne online - dla kogo?Doradztwo prawne online to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Z infolinii z poradami prawnymi mogą skorzystać osoby nieprowadzące własnej działalności gospodarczej, ale także mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa oraz średnie przedsiębiorstwa.

Doradztwo prawne online - dlaczego warto?Doradztwo prawne online jest szczególnie przydatne, gdy potrzebujemy ekspresowej porady prawnej. Aby skorzystać z porady prawnej, nie trzeba nawet być w domu, przed komputerem. Wystarczy mieć przy sobie telefon z dostępem do Internetu… umówmy się, większość z nas ma przy sobie telefon 24/7. W praktyce możesz zadzwonić na infolinię z poradami prawnymi nawet z campingu, w środku nocy. Pamiętaj, że niektóre decyzje wymagają racjonalnego myślenia i warto wtedy kierować się rozumem i merytoryczną wiedzą. Prawnik może pomóc Ci zorientować się w Twojej sytuacji prawnej oraz doradzić najlepsze rozwiązanie sytuacji, w której się znajdujesz.