Filtry

Gdzie szukać opieki nad seniorem?

Materiał partnera:

Polskie społeczeństwo szybko się starzeje, w wyniku czego z roku na rok przybywa osób w podeszłym wieku. Wiele z nich jest schorowanych i wymaga całodobowej opieki osób trzecich. W idealnym scenariuszu to rodzina seniora zajmuje się opieką nad nim. Jednak dzisiejsze czasy charakteryzują się znacznie szybszym tempem życia i wiele osób mających ogrom swoich obowiązków nie może pozwolić sobie na rzucenie wszystkiego i zajęcie się seniorem. W takim przypadku sensownym wyjściem jest zatrudnienie opiekunki seniora. Gdzie jej szukać?

Silesia


Najprostsze wydaje się skorzystanie z usług agencji opiekunek osób starszych. Jedną z najstarszych na polskim rynku firm, zajmujących się pośrednictwem w opiece seniora, jest agencja Veritas Polska. Firma ta przejmuje od klienta wszelkie czynności oraz formalności związane ze znalezieniem odpowiedniej opiekunki osoby starszej. Opieka nad seniorem to bardzo ważna kwestia, dlatego nie można oddać jej w ręce przypadku i zadowolić się zatrudnieniem pierwszej lepszej osoby. Konieczna jest daleko idąca ostrożność oraz sprawdzenie potencjalnych kandydatów pod kątem ich wiedzy oraz doświadczenia związanego z opieką seniora. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy z Veritas Polska.

Opieka nad seniorem sprawowana przez opiekunkę odbywa się w domu seniora na podstawie podpisanej wcześniej umowy, która szczegółowo określa zakres obowiązków opiekunki do osoby starszej oraz jej czas pracy i wynagrodzenie. Dzięki temu już na wstępie unikamy wielu nieporozumień, odnośnie tego czym i kiedy zajmować ma się dana opiekunka osoby starszej. Ułatwia to pracę zarówno samej opiekunce, jak i zapewnia spokojną głowę rodzinie, która nie musi martwić się o to czy podstawowe potrzeby bytowe seniora będą zaspokojone. Więcej na temat opieki nad seniorem przeczytasz na stronie: https://veritas-polska.pl/