Filtry

Ekwiwalent za talent: w poniedziałek rusza Tydzień Kariery

W poniedziałek, 15 listopada rozpocznie się Powiatowy Tydzień Kariery. Wydarzenie ma promować poradnictwo zawodowe. "Ekwiwalent za talent" to tegoroczne hasło wydarzenia, które będzie przebiegało w formie hybrydowej.

Powiatowy Tydzień Kariery - 10.2019
Powiatowy Tydzień Kariery 2019. Gościem była m.in. Klaudia Roksela - współautorka marki Gryfnie · fot. Powiat


Szkoły, instytucje oraz jednostki działające w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego do 12 listopada mogą zgłaszać działania, które zamierzają podjąć na rzecz poradnictwa zawodowego.

W ramach Powiatowego Tygodnia Kariery odbędzie się webinarium dla osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie na platformie online będzie miało na celu omówienie praw osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz przybliżenie działalności Fundacji Aktywizacja - lidera wśród organizacji pozarządowych z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Na wydarzenie, które odbędzie się 16 listopada o godz. 11.00 należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie PUP - kliknij tutaj.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych wezmą udział w rozgrywkach międzyszkolnym "Chłopska Szkoła Biznesu" w pszczyńskim skansenie, które przeprowadzą doradcy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Udział w grze to szansa na rozwój kompetencji społecznych i możliwość kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Poza tym, uczniowie będą mogli wziąć udział m.in. w konkursach plastycznych, fotograficznych i prelekcjach. Doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie będą prowadzić także zajęcia w szkołach na temat planowania kariery zawodowej.

Inicjatorem wydarzenia jest Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego, której koordynatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

ar / pless.pl
źródło: Powiat