Filtry

Praca w opiece bez pośredników - czy to się opłaca?

Materiał partnera:

Chcesz pracować jako opiekun lub opiekunka w Niemczech, ale zastanawiasz się, jak się zatrudnić? Być może ktoś znajomy podpowiedział Ci, że warto szukać pracy na własną rękę - i teraz masz mętlik w głowie… Dziś sprawdzimy, czy opłaca się pracować w opiece w Niemczech bez pośredników.

Praca w opiece bez pośredników - czy to się opłaca?


Z czym wiąże się praca opiekunki w Niemczech bez pośredników

Gdy nawiązujesz współpracę z renomowaną agencją, możesz być spokojny. Masz gwarancję legalności zatrudnienia, ubezpieczenie zdrowotne, a pracodawca opłaca składki. Nie musisz się też martwić o wynagrodzenie, gdyż dostajesz je regularnie. Inaczej jest w przypadku pracy bez pośredników. Chociaż prywatne oferty w Internecie kuszą wysokimi zarobkami, to lepiej tę kwestię dokładnie przemyśleć. Co grozi opiekunom, którzy zdecydują się na podjęcie pracy bez pośredników?

Brak wsparcia koordynatora z agencjiZawód opiekunki jest specyficzny i czasami zdarzają się w nim nieprzewidziane sytuacje. Mogą to być problemy osobiste czy nagłe pogorszenie stanu zdrowia seniora, a także trudności w dogadaniu się z jego rodziną. Bywa, że opiekunka zastaje na miejscu zupełnie inne warunki, niż te opisane w ogłoszeniu. Co wtedy zrobić? Opiekunki pracujące w Niemczech bez pośredników muszą sobie radzić same. A podjęte samodzielnie działania nie zawsze kończą się sukcesem. Na dodatek takie osoby na własną rękę mierzą się z załatwianiem wszystkich formalności, a wtedy łatwo przeoczyć ważne kwestie. Czytanie umowy po niemiecku, kiedy potrafisz mówić jedynie w stopniu komunikatywnym, to nie lada wyzwanie.
Jeśli współpracujesz z agencją, sprawa jest prosta - chwytasz za telefon i dzwonisz do swojego koordynatora. On ze swojej strony stara się pomóc najlepiej, jak potrafi. A warto wspomnieć, że jeżeli szukamy pracy na zaufanym portalu, takim jak SenioPort, tego typu sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko.

Trudniej znaleźć legalną pracęKiedy próbujesz znaleźć ofertę pracy w opiece na portalach społecznościowych czy forach, zajmuje Ci to więcej czasu. Każde prywatne ogłoszenie trzeba dokładnie przeanalizować, a później napisać lub zadzwonić do jego autora i dopytać o szczegóły. Duża liczba ofert może też dotyczyć pracy na czarno. Dlatego dobrze jest szukać zatrudnienia za pośrednictwem agencji. Tam masz pewność, że wszystkie zamieszczane oferty są legalne.

Trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotneJak już wspominaliśmy, pewnych zdarzeń nie da się przewidzieć. Może się okazać, że podczas trwania zlecenia zachorujesz i będziesz musiał pójść do lekarza. W takim wypadku dobrze jest mieć ubezpieczenie zdrowotne. Prywatni pracodawcy go nie zapewniają, dlatego pracując w opiece w Niemczech bez pośredników, musisz przygotować się na dodatkowe koszty. Lepiej od razu zdecydować się na ofertę z ubezpieczeniem i zyskać spokój.

Możesz trafić na oszustówWśród prywatnych ofert pracy znajdują się takie, które na pierwszy rzut oka wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Wysoka pensja, duży dom w mieście, bezproblemowy podopieczny - nic, tylko jechać. Jednak czy masz pewność, że rzeczywistość odpowiada pięknemu obrazkowi odmalowanemu w Internecie? Po przybyciu na miejsce możesz zastać zupełnie inne warunki: nikt przecież tego nie sprawdzi. Inaczej jest w firmach opiekuńczych. Tutaj każdy potencjalny pracodawca jest weryfikowany, zanim opublikuje się jego ogłoszenie.

Będzie Ci trudniej wyegzekwować wynagrodzeniePraca opiekunki w Niemczech bez pośredników ma jeszcze jedną wadę: pracodawca może opóźniać wypłatę. W skrajnych przypadkach w ogóle jej nie otrzymasz. Oczywiście zdarzają się uczciwi ludzie zatrudniający opiekunki w ten sposób, ale lepiej nie ryzykować. Jeżeli więc sumiennie wykonujesz swoje obowiązki i oczekujesz, że wypłata będzie trafiała do Twoich rąk regularnie, idealnym rozwiązaniem jest współpraca z agencją.

Oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka