Filtry

Jak wybrać najlepiej;epszy szablon CV

Materiał partnera:

Dobrze napisane i atrakcyjne graficznie CV może sprawić, że pracodawca zainteresuje się proponowaną ofertą dosłownie od pierwszego wejrzenia. W związku z tym trzeba pamiętać, że w dobrym CV liczy się nie tylko tekst, ale i oprawa graficzna. Zamiast komponować tekst samodzielnie w Wordzie (co jest zdecydowanie odradzane) warto zdecydować się na szablon do CV, który przykuje uwagę pracodawcy nie tylko tekstem, ale i grafiką. 

Jak wybrać najlepiej;epszy szablon CV


Dobry szablon do CV - co powinien zawierać?Wybierając szablon do CV, warto mieć w pierwszej kolejności na uwadze, to, jakie informacje można wpisać w pola z tekstem, które oferuje dany projekt CV. Ważne jest także to, czy z konkretnego pola można zrezygnować, jeżeli nie będzie nam służyło. Przyjmuje się, że minimum informacji, których możliwość zawarcia musi oferować szablon do CV to: dane osobowe i kontaktowe (w które wlicza się imię i nazwisko, mail oraz telefon), informacje o przebytej edukacji oraz doświadczeniu, jak i możliwość powiedzenia czegoś o sobie, tak w związku z podejmowanymi celami zawodowymi, jak i miejscem na krótkie opisanie swoich pasji. Ważna jest także obecność pola na wpisanie umiejętności (np. obsługa pakietu OpenOffice) oraz pochwalenie się znajomością języków. To podstawy, które zrealizować można w postaci CV płatnego, jak i CV darmowego. Oba szablony CV mają swoje zalety, jak i wady. 

Szablon do CV bezpłatnyDarmowa strona do robienia cv bezpłatny sprawdzi się na pewno w przypadku osób, które cenią prostotę przekazu, jak i bronią się takim wykształceniem oraz doświadczeniem, że wyróżnienie się w formie CV schodzi na dalszy plan. Osobom mniej pewnym siebie na rynku zawodowym poleca się skorzystanie z kreatora CV płatnego. Należy mieć świadomość, że darmowy wzór CV nie jest zazwyczaj tworzony przez profesjonalistów badających rynek pracy. Nie mniej istotne jest to, że polecamy wówczas dane osobowe, a w przypadku darmowych CV ryzyko jest większe. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając taki właśnie sposób wyrażenia swojej gotowości do konkretnej pracy? Należy zwrócić uwagę, by CV nie było puste. Szukamy takich, w których pól do uzupełnienia, z podstawowej listy powyżej jest jak najwięcej. Ponadto obowiązkowo poszukujemy wzorów CV z czytelną czcionką. Warto także postawić na kolor, wybierając szablon w kolorze, np. niebieskim. Może to przykuć wzrok potencjalnego pracodawcy właśnie do naszej propozycji. Większość oferowanych w tym wypadku opcji to kluczowe formaty CV, oferujące możliwość wpisania podanych wyżej podstawowych informacji, jednak nic ponad to.

Szablon do CV płatnyPłaci się zazwyczaj za to, że wzory CV stworzone są przez profesjonalistów, znających rynek pracy od podszewki. Każdemu, kto nie czuje się zupełnie pewnym swojej oferty, poleca się takie właśnie CV, które pomoże zostać świadomym zalet konkretnej zawodowej propozycji, poprzez dopasowanie formy przekazu do treści. Płatna strona do robienia CV płatne cechuje większa różnorodność i zdolność do manipulowania ilością wpisywanego tekstu, niż w przypadku szablonów bezpłatnych. Taki kreator CV można dopasować np. poprzez podanie, jaki zawód posiadamy. Przy czym, kiedy patrzymy na CV przez profesjonalnie dobrane kryteria, znalezienie odpowiedniego szablonu jest szybsze, niż w przypadku błądzenia po omacku, przebierając bez końca w szablonach darmowych. Jednocześnie, jeżeli ilość pól dostępnych w danym CV nas przytłoczy, nie warto się zniechęcać. CV płatne właśnie tym się wyróżniają. Niejednokrotnie posiadają skomplikowany design i złożoną ilość treści, bo tylko pełna, złożona wypowiedź o talentach danej osoby jest obecnie w stanie przykuć uwagę zatrudniającego. Płatne wzory CV,  są także rozwiązaniem bezpieczniejszym, jeżeli spojrzymy na kreowanie CV z perspektywy możliwości wycieku danych. 

CV ze zdjęciem, czy nie?Obojętnie, na który z szablonów się zdecydujemy, pozostaje jeszcze jedna kwestia do rozważenia. Czy wybrane CV będzie zawierało zdjęcie, czy też nie. Ogólnie przyjmuje się, że oferta danej osoby nie powinna zostać odrzucona tylko dlatego, że zainteresowany bądź zainteresowana pracą nie załączyli w CV zdjęcia, a do dodania zdjęcia do CV nikt nie jest zobligowany formalnie. Bywa, że pracodawca zarządza załączenia zdjęcia. Trzeba więc uważnie czytać ogłoszenie pracodawcy i wziąć je pod uwagę w przypadku składania CV. Istnieją profesje, w wypadku których jest to konieczne, np. hostessa.  Mając jednak na uwadze zawarte w powyższych akapitach, warto pamiętać, że darmowe CV, dodatkowo pozbawione zdjęcia, będzie wyglądać po prostu ubogo i pusto, bo forma, w jakiej wyrażone są umiejętności, staje się przez pominięcie zdjęcia jeszcze uboższą. Z kolei płatny kreator CV broni się złożonością treści, w stosunku do której pominięcie zdjęcia najpewniej nie zrobi w stylistyce CV większej różnicy, nie uczyni formy aplikacji uboższą w środki wyrazu. Nie tak znacznie, jak CV zrobione na podstawie darmowego szablonu. To, czy załączać zdjęcie do CV czy też nie, warto rozsądzić też, oceniając profesjonalność fotografii, jaką planujemy załączyć. Nieprofesjonalne zdjęcie może kandydatowi po prostu zaszkodzić. 

Decyzja o tym, czy użyć płatnego, czy darmowego szablonu cv nie jest łatwa. Jeśli wciąż nie jesteśmy pewni, jak napisać CV. Przykładowe CV płatne, pokieruje nami lepiej, niż darmowe. By uprościć sobie wybór, można przyjąć, ze zazwyczaj lepiej sprawdzają się szablony płatne. Jeżeli nie czujemy się na rynku pracy całkowicie pewnie, warto skorzystać właśnie z takiego rozwiązania. 

Sprawdź również https://bananacv.com/blog/jak-napisac-proste-cv