Filtry

Bezrobocie w powiecie pszczyńskim - sytuacja na rynku pracy

Publikujemy dane z raportu Powiatowego Urzędu Pracy z dnia 24 sierpnia, dotyczące sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie w bieżącym roku, w porównaniu do roku 2020. Urząd podał też informacje o zwolnieniach grupowych w zakładzie Wrona Kompost oraz w Poczcie Polskiej.

Stopa bezrobocia w powiecie utrzymywała się w tym roku na poziomie od 4,1 proc. (styczeń) do 3,9 proc. (czerwiec) i jest wyższa niż w roku ubiegłym - w 2020 roku odsetek osób bezrobotnych kształtował się na poziomie od 2,8 proc do 3,6 proc.

bezrobocie styczeń sierpień


W bieżącym roku liczba zarejestrowanych w urzędzie bezrobotnych osób najwyższa była w lutym, zaś najniższa w miesiącach letnich - czerwcu, lipcu i sierpniu.

bezrobocie styczeń sierpień


Poniższy wykres obrazuje natomiast napływ osób bezrobotnych, który od marca maleje w stosunku do roku ubiegłego. Publikujemy też dane o rejestracji wniosków dotyczących cudzoziemców dla poszczególnych miesięcy:

bezrobocie styczeń sierpień

bezrobocie styczeń sierpień


Na dzień 24 sierpnia PUP dysponował 191 ofertami pracy z czego:
  • 50 dotyczy ofert na formy subsydiowane,
  • 141 dotyczy oferty pracy na 292 wolnych miejsc prac.


W dniu 4 sierpnia urząd otrzymał informację o zwolnieniach grupowych ze względu na likwidację przedsiębiorstwa Kompost Wrona Sp. z o. Sp.k. - zwolnieniami objętych zostanie 45 pracowników (z 58 zatrudnionych). Planowany okres wręczenia wypowiedzeń: od 30 sierpnia do 29 września.

W dniu 5 sierpnia urząd otrzymał korektę zawiadomienia o przyjętych ustaleniach dotyczących przeprowadzenia w Poczcie Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie grupowego zwolnienia - według nadesłanych informacji zagrożonych zwolnieniem jest 6 osób z powiatu pszczyńskiego. Podjęto kontakt z pracodawcami w celu omówienia działań outlplacementowych.

ar / pless.pl, źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie