Filtry

Opiekunki osób starszych coraz atrakcyjniejszym zawodem

Materiał partnera:

Już od kilkunastu lat w Europie można zaobserwować pogłębiający się niż demograficzny. Oznacza to, że społeczeństwo się starzeje - rośnie liczba osób starszych, a drastycznie maleje liczba młodych. Problem ten obecnie najbardziej dotyczy Niemców, którzy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem na naszym kontynencie. Z tego powodu coraz częściej potrzebują pomocy w zakresie opieki nad osobami starszymi, głównie z polskiej strony.

Opiekunki osób starszych coraz atrakcyjniejszym zawodem


Polskie opiekunki mogą liczyć na bogatą ofertę pracy w Niemczech. Szczególnie ze względów finansowych, ale też kulturowych. Umieszczenie bliskiego w domu spokojnej starości może kosztować niemieckiego obywatela nawet trzykrotnie więcej niż wynajęcie polskiej opiekunki. Zatrudnienie niemieckiej opiekunki często nie okazuje się tańsze. Poza tym Polska słynie przecież ze swojej gościnności i bliskich więzi rodzinnych. Przyjmowanie więc polskiej opiekunki pod swój dach sprawia niemieckim rodzinom ulgę, nie tylko pod względem finansowym.

Praca opiekunki w Niemczech, a zakwaterowanieKoszty pobytu w Niemczech opiekunki tak naprawdę nie dotyczą. Rodzina, która zdecydowała się zatrudnić opiekunkę, powinna zapewnić osobny pokój w mieszkaniu seniora oraz wyżywienie. Wynagrodzenie, które wynosi około 1700 euro miesięcznie (zależnie od oferty), ląduje więc w całości do kieszeni opiekunki. O szczegóły można dopytać w agencjach opiekunek, takich jak np. Veritas Opieka. Firma posiada bogatą ofertę pracy dla opiekunek w Niemczech. Agencja zapewnia również dojazd na miejsce zlecenia, umowę sporządzoną w języku polskim oraz opiekę koordynatora.

Opiekunki osób starszych coraz atrakcyjniejszym zawodem


Polska opiekunka w Niemczech, a bariera językowaMimo atrakcyjnej oferty dla opiekunek w Niemczech niektóre osoby może zrazić wymóg znajomości tego języka. Uspokajamy: z zupełnością wystarczy poziom komunikatywny. Zawsze można doszlifować język, a pomoc w tym oferuje również Veritas Opieka. Dodatkowo w razie wątpliwości językowych, jest do dyspozycji pogotowie języka niemieckiego.