POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Jak skutecznie rekrutować nowych pracowników?

Materiał partnera:

Rekrutacja pracowników jest sporym wyzwaniem dla każdej firmy. Decydując się na przeprowadzenie procesu rekrutacji, warto poznać skuteczne metody, które przyspieszą selekcję oraz ułatwią wybór najlepszych kandydatów do zatrudnienia w firmie. Korzystając ze sprawdzonych sposobów postępowania zyskujemy szansę na znalezienie idealnych pracowników, z którymi nawiążemy stałą, satysfakcjonującą i korzystną dla obu stron współpracę.

Jak skutecznie rekrutować nowych pracowników?


Ile powinna potrwać rekrutacja?Na wstępie warto podkreślić, że nie ma określonego czasu, w którym rekrutacja powinna zostać zrealizowana. Proces selekcji kandydatów w jednej firmie może potrwać zaledwie tydzień, podczas gdy druga będzie poszukiwała pracowników przez miesiąc, a nawet dłużej. Czas trwania rekrutacji jest zależny od wielu czynników - wpływa na niego m. in. rodzaj stanowiska, na którym jest wakat, wymagań stawianych przez firmę wobec kandydatów (im większe, tym prawdopodobnie dłużej będziemy szukać pracownika idealnego), liczby osób do zatrudnienia, stopnia skomplikowania procesu rekrutacji oraz renomy i rozpoznawalności firmy.
Firmy, którym szczególnie zależy na czasie, powinny rozważyć opcję skorzystania z profesjonalnego wsparcia sprawdzonej agencji. Współpraca z takim podmiotem pozwala bowiem ograniczyć do niezbędnego minimum czas potrzebny na znalezienie idealnego kandydata, zmniejszyć koszty rekrutacji oraz zwiększyć szanse na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej osoby, która w pełni sprosta stawianym przed nią wyzwaniom zawodowym. Samodzielna rekrutacja jest polecana tylko tym firmom, które dysponują doświadczeniem, wiedzą oraz profesjonalnymi umiejętnościami z jej zakresu.

Jak skutecznie rekrutować nowych pracowników?


Metody rekrutacji, czyli jak skutecznie selekcjonować kandydatów?Sukces rekrutacji w dużej mierze zależy od obranej strategii rekrutacji oraz zastosowanych metod mających na celu wyłonienie spośród setek kandydatów tego jednego, który najlepiej sprawdzi się na danym stanowisku. Metod rekrutacji jest bardzo wiele, a wybór odpowiednich ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Agencja pracy Smart Solutions na swoim blogu https://blog.smartsr.pl wskazuje trzy metody, za pomocą których szybko i sprawnie rekrutuje pracowników o najwyższych kwalifikacjach - Smart Direct, Smart Pro oraz modele hybrydowe i model indywidualny.

Rekrutacja w Smart Solutions jest wieloetapowym procesem, który rozpoczyna się od dokładnego zapoznania się z potrzebami klienta. W trakcie rekrutacji, rekruter pozostaje w stałym kontakcie z firmą, który obejmują cotygodniowe lub comiesięczne spotkania podsumowujące mające na celu informowanie o postępach. Rekrutacja przewiduje telefoniczny kontakt z kandydatami i rozmowę wstępną, po której następuje wstępna selekcja - wybrani kandydaci są zapraszani na spotkanie, na którym odbywa się tzw. pre-screening, czyli weryfikacja specjalistycznych umiejętności. Po spotkaniach, agencja pracy wysyła do klienta rekomendację, w której wskazuje najlepszego kandydata.

Proces rekrutacji w Smart Solutions jest dodatkowo pogłębiony wykorzystaniem sprawdzonych narzędzi, które pozwalają na najlepszą ocenę kandydatów, poznanie ich wartości, osobowości oraz profesjonalnych umiejętności. Więcej cennych informacji na temat stosowanych przez Smart Solutions metod i narzędzi rekrutacyjnych znaleźć można na stronie blog.smartsr.pl.