Filtry

Jak się przedstawić po angielsku?

Materiał partnera:

„Przedstaw się po angielsku” to prawdopodobnie jedno z popularniejszych zadań pojawiających się na rozmowach o pracę. Zaprezentowanie swojej osoby w obcym języku jest świetnym sposobem na sprawdzenie, jak kandydat radzi sobie z językiem, ponieważ, choć na pozór umiejętność podstawowa, od razu pokaże, czy posiadamy tak zwaną płynność językową i czy jesteśmy w stanie szybko dopasować naszą wyćwiczoną prezentację do okoliczności. W sytuacji stresowej jesteśmy w stanie zaciąć się nawet na najprostszej, powtarzanej miliony razy formułce, jednak jeżeli mówimy w języku obcym płynnie, zawsze na poczekaniu znajdziemy odpowiednie słowa zastępcze.

Jak się przedstawić po angielsku?


Jeśli samo przedstawianie się po angielsku sprawia Ci problem, a wyduszenie jeszcze kilku dodatkowych zdań wydaje się niemożliwością, choć w głowie masz przygotowane całe wypracowanie, być może przyda Ci się kilka godzin z native speakerem lub doświadczonym nauczycielem języka? Na Buki.org korepetycje angielski Warszawa znajdziesz bardzo łatwo i to na każdym poziomie. Co więcej, pomoc dla siebie znajdzie tam każdy, niezależnie od grubości swojego portfela, bo na takich platformach wystawiają swoje usługi zarówno studenci, jak i profesjonalni nauczyciele z długoletnim stażem oraz rodzimi użytkownicy języka, którzy pomagają Polakom pracować nad poprawną wymową.

To, jak przedstawić się po angielsku w najlepszy sposób, na pewno będzie zależało od sytuacji, w której się znajdziemy. Potrzebne nam będą inne sformułowania, podczas prezentowania się na wspomnianej wyżej rozmowie o pracę, maturze ustnej z angielskiego, teście na znajomość języka na studiach oraz wśród nowych zagranicznych znajomych. Na temat wyrażeń odpowiednich we wszystkich tych okolicznościach warto porozmawiać ze specjalistami, nawet jeśli tylko przez Internet.

Jak się przedstawić po angielsku, by Cię zapamiętano (i słuchano)?



W sytuacji biznesowej warto umieć przedstawiać się tak, by na trwałe zapisać się w pamięci naszych rozmówców. By to osiągnąć, nie musisz być jednak światowej sławy poliglotą! Prosty żart, nawiązujący do Twojego skomplikowanego polskiego nazwiska lub jednego z Twoich znaków szczególnych pozwoli nie tylko szybko przełamać pierwsze lody, lecz również sprawi, że osobie po drugiej stronie łatwiej będzie zapamiętać Twoje imię.

Niestety, w przypadku posługiwania się językiem obcym w rozmowach z jego rodzimymi użytkownikami, nie da się uciec od pewnego schematu myślenia, zaprogramowanego w ludzkim umyśle. Otóż w kontaktach międzyludzkich, to. Że druga strona wypowiada się niepoprawnie lub brakuje jej płynności językowej, rozmówca automatycznie widzi jako inkompetencję w wielu innych dziedzinach. Trudno Ci to uwierzyć? Przypomnij sobie jednak sytuację, gdy np. mieszkający w Polsce obcokrajowiec, specjalista w swojej branży, przekręcił niechcący proste polskie słowo. Czy nie wydał Ci się natychmiastowo mniej wiarygodny, a jego słowa możliwe do podważenia?

Tak samo rodzimi Anglicy, Amerykanie i Australijczycy nieświadomie mogą oceniać nas. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najsilniejsze, a jego efekty mogą z powodzeniem przetrwać w pamięci ludzkiej przez następne kilka lat. Przedstawianie się jest kluczowym momentem pierwszego wrażenia, dlatego warto doprowadzić je do perfekcji.

Staranna, poprawna gramatycznie i płynna prezentacja sprawi, że zyskamy sobie szacunek wśród naszych rozmówców i nie damy im powodów wątpić w to, co będziemy ich chcieli przekazać im później. A stąd już tylko krok do budowania równej relacji opartej na wzajemnym szacunku i przyjemności z wymiany poglądów.