POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Domowe sposoby na pozbycie się pluskiew - czy warto?

Materiał partnera:

Jednym z groźniejszych i trudniejszych do wytępienia szkodników, jakie mogą pojawiać się w naszych domach jest pluskwa domowa. Owady te na początku pojawiają się w niewielkich ilościach. Później ich kolonie rozwijają się, aż w końcu mogą opanować cały dom. Im dłużej czeka się z podjęciem stosowanych działań, tym trudniej będzie pluskwy wytępić, za odpluskwianie należy zatem zabrać się od razu po odkryciu obecności owadów. Istnieje wiele, domowych sposobów na pluskwy. Czy są skuteczne i czy warto je stosować?

Domowe metody na pozbycie się pluskiewIstnieje kilka domowych sposobów pozbycia się pluskiew. Dokładne mycie wszystkich powierzchni w domu i pranie wszystkich tkanin może w pewnej mierze pomóc. Należy jednak pamiętać, że konieczne będzie dokładne wyczyszczenie wszystkich dostępnych miejsc, również przestrzeni za i pod meblami, wnętrz mebli itd. To samo dotyczy się obecnych w domu tkanin, jak zasłony, dywany, czy narzuty (czasami konieczne będzie również wypranie ubrań). Muszą być wyprane w temperaturze co najmniej 60 stopni. Łatwiejsze i nieco skuteczniejsze wydaje się użycie myjki parowej, dzięki której dotrzeć można do większości zakamarków. Istnieją też metody, które polegają na użyciu odstraszających pluskwy, suszonych ziół. Pewną skuteczność wykazuje ziemia okrzemkowa, która jest rodzajem minerału. Odpluskwianie będzie wymagało tu wysypania jej na absolutnie wszystko w mieszkaniu i usunięcie po około dobie. Ziemia okrzemkowa bardzo mocno wchłania wilgoć ze wszystkiego z czym się zetknie, a tym samym zabija owady wszelkie drobne zwierzęta, między innymi owady.

Czy domowe sposoby są skuteczne?Ze skutecznością bywa jednak różnie. Zwalczanie pluskwy za pomocą dokładnego mycia i czyszczenia mieszkania jest zdecydowanie najmniej skuteczne. Po prostu nie da się dotrzeć w ten sposób wszędzie. Pluskwy zatem na pewno przetrwają w zakamarkach. O wiele bardziej skuteczna jest myjka parowa, która wysoką temperaturą potrafi zarówno zabić dorosłe formy owadów i larwy, jak i zniszczyć jaja. Para wodna dzieła jednak destrukcyjnie na drewniane podłogi, tapety, książki, obrazy i wiele innych elementów wyposażenia w domu. Zadziwiająco skuteczna jest natomiast ziemia okrzemkowa. Ma jednak jedną wadę. Wysprzątanie rozsypanego w każdym zakamarku domu proszku dosłownie graniczy z cudem. Wydaje się więc, że jeżeli chcemy pozbyć się pluskiew na dobre, konieczne jest sięgnięcie po pomoc specjalistów.

Sprawdź więcej informacji tutaj: https://www.stander.pl/


Profesjonalne odpluskwianieProfesjonalnym odpluskwianiem zajmuje się znana firma Stander. Dezynsekcja polega na spryskaniu wszystkiego wewnątrz domu trującą dla owadów substancją. Substancja ta może mieć formę roztworu, bądź delikatnej mgiełki. Likwidacja pluskiew jest tu w stu procentach skuteczna, a sam proces nie trwa długo. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których chętnie informują pracownicy firmy dezynsekcyjnej.