POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Jaka jest sytuacja pracowników i firm w powiecie w czasie pandemii?

Rząd wprowadził środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Wprowadzony stan epidemii zmusił jednak przedsiębiorców do ograniczenia lub zawieszenia swoich działalności. O sytuację w powiecie pszczyńskim zapytaliśmy dyrektor PUP w Pszczynie.

Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie poinformowała, że urząd na bieżąco monitoruje, jak reaguje rynek pracy. - Do naszych rejestrów osób bezrobotnych od 1 do 8 kwietnia napłynęło 60 wniosków do rejestracji, w tym samym okresie w marcu zarejestrowaliśmy 62 osoby. W związku z czym początek obu miesięcy jest porównywalny - zwraca uwagę Bernadeta Sojka-Jany.

Dyrektor PUP w Pszczynie poinformowała nas także, że jedna firma z naszego powiatu zgłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych z przyczyn ekonomicznych zakładu pracy.

Jednocześnie przypominamy, że chcąc wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, portal pless.pl uruchomił nową, bezpłatną bazę firm. Można w niej podać wszelkie informacje na temat funkcjonowania firmy w czasie epidemii, a przede wszystkim uzupełnić aktualne godziny otwarcia! Prezentacja jest całkowicie darmowa, można ją na bieżąco edytować, a baner reklamujący nową bazę firm jest widoczny na samej górze portalu (na każdej podstronie). Wypełnienie formularza zajmuje 2-3 minuty - dodaj swoją firmę!

BM / pless.pl