POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Kredyt konsolidacyjny — ranking ofert 2020

Materiał partnera:

Jak wskazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba osób zadłużonych, które nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, które uniemożliwiają nam terminowe uiszczanie opłat. W wielu przypadkach przyczyną jest nagła ciężka sytuacja finansowa spowodowana utratą pracy, wypadkiem, leczeniem choroby i wieloma innymi elementami.

Bardzo często zdarza się także, że przeceniamy swoje możliwości finansowe, zakładając, że nasz budżet pozwoli nam na terminową spłatę kredytu, jednak w rzeczywistości środki nie starczają na pokrycie zobowiązania oraz naszych codziennych potrzeb. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy kredyt konsolidacyjny (najnowsze oferty znajdziesz na Totalmoney) nie pomoże nam rozwiązać ciężkiej sytuacji. Sprawdźmy, jakie oferty konsolidacji są najkorzystniejsze w 2020 roku.

Kredyt konsolidacyjny — czym właściwie jest?Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie które możemy zaciągnąć w każdym polskim banku. Tego typu pomoc finansowa skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie dają rady spłacać terminowo zaciągniętych kredytów czy pożyczek bankowych i posiadają z tego tytułu długi. Jeśli nie chcemy wpadać w coraz większą spiralę zadłużenia, możemy skorzystać wówczas z konsolidacji. Umożliwia ona złączenie wszystkich zobowiązań w jedno. Jednak co najważniejsze, biorąc kredyt konsolidacyjny, zmniejszamy wysokość miesięcznych opłat. Niższa rata jest możliwa dzięki wydłużeniu okresu spłaty. Dzięki temu o wiele łatwiej jest nam zgromadzić środki na pokrycie kosztów kredytu, a także posiadamy odpowiednią gotówkę umożliwiającą nam utrzymanie gospodarstwa domowego.

Co trzeba zrobić, aby wziąć kredyt konsolidacyjny?Jak wiadomo, o kredyt w banku mogą ubiegać się wyłącznie osoby, które spełniają z góry narzucone przez firmy warunki. Podstawową kwestią jest tutaj brak jakichkolwiek zadłużeń, na co instytucje bankowe zwracają szczególną uwagę. Ciężko mówić o nie posiadaniu długów, jeśli nie radzimy sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Warto jednak wiedzieć, że żaden bank nie udzieli nam kredytu, jeśli nasza historia kredytowa w BIK jest zła, a my jesteśmy wpisani do KRD, czyli Krajowego Rejestru Dłużników. Co zrobić w takim wypadku? Możemy skorzystać z dwóch opcji, które umożliwią nam złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny. Są to:
Spłata zaległych zobowiązań — Dzięki temu, iż pozbędziemy się sporych długów, nasza historia kredytowa poprawi się, a bank będzie traktował nas jako wiarygodnego kredytobiorcę;
— Z kolei w sytuacji, gdy nie mamy środków, które starczą na pokrycie zaległości, możemy skorzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Tego typu zobowiązanie udzielane jest jedynie przez firmy pozabankowe.


Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych — co to?Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych możemy zaciągnąć w parabankach, których specyfika udzielania zobowiązań znacznie różni się od zasad obecnych w instytucjach bankowych. Firmy pożyczkowe udzielające konsolidacji nie przywiązują tak dużej wagi do weryfikacji potencjalnych kredytobiorców. Oznacza to, że z ich ofert możemy skorzystać nawet wtedy, gdy jesteśmy dłużnikami, nasza historia w BIK jest negatywna, a nawet jeśli nasze majątki domowe czy konta zajął komornik w ramach egzekucji. Jest to możliwe dzięki temu, iż parabanki w wielu przypadkach nie sprawdzają baz, z którymi mamy do czynienia, gdy wnioskujemy o kredyt w banku. Warto jednak wiedzieć, że zaciągając konsolidację w parabanku, często musimy ponieść o wiele wyższe koszty kredytowania. W wielu przypadkach jest to jednak jedyna możliwość, która pozwoli nam wyjście z trudnej sytuacji finansowej oraz uniknięcie problemów związanych z dalszą egzekucją i z rośnięciem długów. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w firmie pożyczkowej umożliwia złączenie w jedno zobowiązanie kredytów, pożyczek i chwilówek (sprawdź aktualne oferty).

Kredyt konsolidacyjny. Ranking na 2020 r.Jeśli chcemy znaleźć najkorzystniejszą ofertę, która aktualnie jest dostępna na rynku, warto skorzystać z prostego narzędzia. Kredyt konsolidacyjny ranking to system ogólnodostępny. w sieci, dzięki któremu możemy uniknąć uiszczania niepotrzebnych kosztów kredytu. Wystarczy, że wprowadzimy podstawowe informacje, takie jak wysokość naszych zadłużeń oraz okres kredytowania, który nas interesuje.

Ranking kredytów konsolidacyjnych w kwocie 100 tys. zł. z 60-miesięcznym okresem spłaty:

1. Bank Citi Handlowy
— Oprocentowanie: 7,49%
— RRSO: 9,33%
— Prowizja banku: 3,50%
— Miesięczna rata: 2073,44 zł
Całkowita kwota do spłaty: 124 406,15 zł

2. BNP Paribas
— Oprocentowanie: 8,99%
— RRSO: 9,37%
Prowizja banku: 0,00%
— Miesięczna rata: 2075,35 zł
— Całkowita kwota do spłaty: 124 521,01 zł

3. Alior Bank

— Oprocentowanie: 8,99%
— RRSO: 9,37%
Prowizja banku: 0,00%
— Miesięczna rata: 2075,35 zł
— Całkowita kwota do spłaty: 124 521, 01 zł

4. Santander Consumer Bank

— Oprocentowanie: 7,99%
— RRSO: 11,00%
— Prowizja banku: 5,99%
— Miesięczna rata: 2148,59 zł
— Całkowita kwota do spłaty: 128 915,27 zł

5. T-mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank

— Oprocentowanie: 9,99%
— RRSO: 15,60%
— Prowizja banku: 10,99%
— Miesięczna rata: 2357,66 zł
— Całkowita kwota do spłaty: 141 459,80 zł