POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Wordpress- zalety najpowszechniejszego CMS-a

Materiał partnera:

Autorzy WordPressa, w momencie jego tworzenia mieli jeden główny cel - wykreować taki system, który byłby oprogramowaniem otwartym, funkcjonalnym i nadawał się do bardzo szerokiego zastosowania. Czas pokazał, że twórcom najpowszechniejszego obecnie systemu CMS jak najbardziej udało się trafić w samo sedno i wyprodukować takie wirtualne narzędzie, które sprosta oczekiwaniom zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników sieci.

Wordpress- zalety najpowszechniejszego CMS-a


Z różnych perspektywBiorąc pod uwagę szereg rozmaitych zalet wynikających z systematycznego użytkowania WordPress’a, można stwierdzić, że ciężko jest go określać jednoznacznie tylko jako platformę blogową, czy po prostu zwykły CMS. Wszystko za sprawą jego niesamowicie rozległego pola zastosowania. Oficjalnie jest to program służący do szybkiego, sprawnego i banalnie prostego stawiania banalnych w swej konstrukcji technicznej aplikacji, witryn www czy blogów. Założeniem względem WordPressa było przygotowanie narzędzia ułatwiającego pracę blogerów. I faktycznie podczas projektowania tego CMS-a tym się kierowano, o czym z kolei świadczy większość wprowadzonych opcji - pisania, publikowania, komentowania, czy archiwizowania tekstów. Z czasem jednak zauważono, że pomimo pozornie prostego „DNA” WordPressa da się w oparciu o niego konstruować nieskomplikowane strony firmowe, które są w całości złożone ze standardowych artykułów regularnie dodawanych.

W tym przypadku WordPress okazuje się CMS-owym numerem jeden, będąc pełnowartościowym i wygodnym w użytkowaniu narzędziem, do obsługi którego nie trzeba być specjalnie przeszkolonym. Korzystanie z panelu jest naprawdę dziecinnie proste i intuicyjne, co pozwala na odkrywanie mocno dziś rozbudowanego WordPressa krok po kroku, zupełnie samodzielnie, bez czyichkolwiek wskazówek. Stawiając na prostotę, z omawianego systemu zarządzania treścią, wraz z biegiem czasu, zaczęto korzystać w kontekście tworzenia katalogów produktów, portali informacyjnych, podstawowych w funkcjach aplikacji, a nawet serwisów społecznościowych z opcją forum. To sprawiło, że WordPress stał się najpopularniejszym wariantem wśród CMS-ów, a dodatkowym tego potwierdzeniem okazuje się chociażby fakt, że znane marki hostingowe typu Linuxpl.com proponują w swym szerokim wachlarzu usług między innymi fachowy hosting dedykowany stricte pod WordPress.

Mnogość zaletKorzystanie z opisywanego oprogramowania jest nie tylko komfortowe oraz przyjemne, ale także w pełni darmowe i ogólnodostępne, co przesądza o możliwości wykorzystania WordPressa nawet wśród kompletnych amatorów dopiero co rozpoczynających swą przygodę czy to z blogiem, czy stroną www. Kolejnym plusem postawienia właśnie na to wirtualne narzędzie okazuje się jego łatwa i wręcz błyskawiczna instalacja. WordPress ma naprawdę zaskakująco niski koszt utrzymana, mimo że jest w stanie sprostać zdecydowanej większości wymagań względem standardowych stron internetowych. Przyjazny interfejs oraz mechanizmy pozwalające na ciągły rozwój serwisu to z kolei najczęściej wymieniane atuty WordPressa dostrzegalne przez jego użytkowników.