POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Soczewki należy wybierać zawsze pod nadzorem specjalisty

Materiał partnera:

Osoby z wadą wzroku stają niekiedy przed ważnym pytaniem: czy muszę nosić soczewki kontaktowe? Z pewnością przymusu nie ma, aczkolwiek niewątpliwie jest w tym wszystkim pewna wygoda. Z jakichś powodów ludzie czasami myślą jednak, że noszenie soczewek oznacza automatyczną rezygnację z okularów, tymczasem zazwyczaj jedno uzupełnia drugie. Okulary możemy nosić w momencie, gdy szybko potrzebujemy odzyskać ostrość widzenia: na przykład wtedy, gdy idziemy do łazienki po to, by założyć soczewki, chcemy rano otworzyć komuś drzwi. Bywa też i tak, że czasami pieką lub bolą nas oczy, z oczywistych powodów zakładamy wtedy okulary.

Soczewki należy wybierać pod nadzorem specjalisty


Dlatego też osoba, która zaczyna nosić soczewki, wcale nie musi rezygnować z okularów, ale musi też wiedzieć kilka rzeczy. Na przykład to, że szkieł kontaktowych nie wybieramy samemu, a jeżeli z jakichś powodów te, które mamy nam nie odpowiadają, to powinniśmy natychmiast skontaktować się ze specjalistą. Żeby lepiej się zorientować w sprawie, można odwiedzić stronę https://twojepierwsze.pl/planuje-nosic-soczewki/ i dowiedzieć się, co możemy zrobić najpierw zrobić, zanim w ogóle wybierzemy pierwsze szkła kontaktowe.

Rzeczy, które warto wiedziećWybór soczewek kontaktowych nie oznacza jednak z automatu, że będziemy przywiązani tylko do jednych, tych zapisanych przez lekarza. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy ludzie zaczynają w tym względzie nadmiernie kombinować i próbują przyoszczędzić na własnym zdrowiu - efekty są opłakane. W szczególności dzieje się tak wtedy, kiedy ludzie zamawiają soczewki na portalach ogłoszeniowych, bo tam właśnie często pojawiają się różnego rodzaju szemrane oferty.

W rzeczywistości nigdy nie powinniśmy używać Internetu do tego, żeby znaleźć dla siebie soczewki, jeśli uprzednio nie zapisał nam ich lekarz. Specjalistę można wyszukać na przykład pod tym adresem: https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/moge-zmienic-swoje-soczewki-inne/. Zmiana szkieł kontaktowych to poważna sprawa i bez konsultacji możemy nabawić się poważnych konsekwencji zdrowotnych. Co to oznacza? Że jeżeli wybierzemy soczewki, które nie będą pasowały do naszego oka, możemy zachorować na przykład na zapalenie rogówki. Oko będzie się również bardziej męczyć, jeżeli dobierzemy soczewki na własną rękę, a one akurat nie będą pasować. Może się to skończyć bólem głowy, a nawet pogorszeniem zdolności widzenia. Nigdy więc nie powinniśmy wybierać soczewek sami, zawsze musi odbywać się to z pomocą specjalisty - nawet, jeżeli zobaczymy w sklepie wyjątkową okazję, w której szkła kontaktowe będzie można kupić za grosze.