Filtry

Jak szybko znaleźć pracę?

Materiał partnera:

Szukanie i zdobycie wymarzonej pracy często jest trudne, jednak warto zdobyć się na ten wysiłek dla późniejszych korzyści. Aby ułatwić zadanie, przygotowaliśmy w tym tekście zbiór kilku podstawowych zasad, które nam to ułatwią.

1. Zastanów się, co chcesz w życiu robić
2. Nieustannie podnoś swoje kwalifikacje
3. Przygotuj dobre CV i pod żadnym pozorem w nim nie kłam
4. Nie daj się zaskoczyć na rozmowie kwalifikacyjnej

Zastanów się, co chcesz w życiu robić


Jest to tak naprawdę pierwszy krok, który musimy wykonać, jeżeli chcemy świadomie budować swoją karierę zawodową. Oczywiście, im wcześniej go określimy, tym lepiej dla nas, jednak tak naprawdę nigdy nie jest za późno, by próbować swoich sił w branży, która od zawsze nas pociągała. Takie rozważania to jednak nie tylko proste stwierdzenie "chcę robić to i tamto". Rozważając naszą pracowniczą przyszłość musimy się także dowiedzieć, co zrobić, aby osiągnąć nasz cel - jakie szkolenia musimy przejść, czego się nauczyć, czy iść na studia, czy wystarczy kurs zawodowy. To wszystko ma nam pomóc wybrać najważniejsze rzeczy, które musimy umieć, aby szybko znaleźć wymarzoną pracę - złóż CV dla Randstad.

Nieustannie podnoś swoje kwalifikacje


Praktycznie każdy zawód, który niesie ze sobą dobre pieniądze i szanse na rozwój wymaga od nas nieustannego dokształcania się. To, co dzisiaj wie dobry programista, biegły grafik czy wzięty fryzjer, za rok może być zupełnie nieaktualne. Podobnie jest z wieloma innymi branżami, dlatego też musimy nieustannie poszerzać naszą wiedzę, być na bieżąco z trendami panującymi w naszej branży i dokształcać się na własną rękę lub na kursach i szkoleniach, jeżeli jest taka potrzeba. To działanie jest wymagane nie tylko do tego, aby zdobyć dobrą pracę - jeżeli chcemy się rozwijać i osiągnąć mistrzostwo w tym, co lubimy robić, nie ma innej drogi, jak samodoskonalenie. Jeżeli więc jesteśmy z natury nieco leniwi, pierwszym naszym celem powinno być wzięcie tej cechy w ryzy, aby nie uniemożliwiła nam zdobycia wymarzonej pracy - złóż CV dla Adecco.

Przygotuj dobre CV i pod żadnym pozorem w nim nie kłam


CV to pierwsza forma prezentacji naszej osoby, w momencie gdy potencjalny pracodawca jeszcze nic o nas nie wie. Z tego względu powinniśmy zadbać o jego odpowiednią prezencję. Nie trzeba od razu szaleć z nietypowymi, ekstrawaganckimi layoutami - chyba że chcemy zostać grafikiem - powinno ono jednak być stonowane, schludne i przede wszystkim wolne od błędów. Nie powinniśmy także kłamać w naszym CV, ani naciągać naszych umiejętności. Jeżeli pracodawca zażąda od nas wykonania zadania na czas, wyjdziemy na tym więcej niż źle: nie tylko pokażemy, że nie umiemy, ale także że nie jesteśmy godni zaufania, więc nie warto nas zatrudniać. Jeżeli nie wiemy, jak przygotować dokument od zera, przykładowe CV mogą być bardzo przydatne.


Nie daj się zaskoczyć na rozmowie kwalifikacyjnej


Gdy nasze CV zostanie wybrane do dalszej "obróbki", zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Pod żadnym pozorem nie możemy się na nią spóźnić: najlepiej jest zaplanować przyjazd nieco wcześniej, niż na umówioną godzinę. Dzięki temu będziemy mieć dodatkowe dziesięć czy piętnaście minut na wypadek, gdy np. zgubimy się w nowej dzielnicy czy pomylimy budynki w dużym przedsiębiorstwie. Sam przebieg rozmowy różni się w zależności od branży, do jakiej chcemy się dostać, dobrze jest jednak jeżeli nasze odpowiedzi są spokojne, wyważone i przemyślane, nawet w sytuacji, gdy rekruter zada dziwne pytanie. Jeżeli nie wiemy, jak dokładnie się zachować, postawmy się w roli pracodawcy i zastanówmy, czego oczekiwalibyśmy od potencjalnego pracownika - dzięki takiemu eksperymentowi będziemy bardziej pewni siebie.