POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Serwer dedykowany w praktyce. Kiedy przydaje się najbardziej?

Materiał partnera:

Współdzielony, Virtual Private Server, czy dedykowany - wybór pomiędzy trzema najpowszechniejszymi obecnie wariantami hostingowymi to jeden z najczęstszych dylematów wszystkich decydujących się na uruchomienie swej pierwszej strony www z prawdziwego zdarzenia. W niniejszym poradniku postaramy się przybliżyć zalety wykorzystania narzędzia dedykowanego, omawiając krótko, na czym w ogóle polega jego działanie w praktyce i w czym tkwi różnica między maszyną dedykowaną oraz pozostałymi wyżej wspomnianymi opcjami hostingowymi. Zachęcamy do lektury wszystkich niezdecydowanych oraz niezorientowanych w temacie szeroko rozumianego hostingu.

Serwer dedykowany w praktyce.


Sto procent pewnościPosiadanie serwera dedykowanego posiada mnóstwo zalet i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Powód? Przede wszystkim jest to fizyczny komputer, który mamy wyłącznie dla siebie i własnego użytku. W przypadku wcześniej wymienionego przykładowo hostingu współdzielonego zasada jest zupełnie inna - serwer, jak wskazuje już sama nazwa, jest podzielony między wielu klientów danej firmy hostingowej. W gruncie rzeczy to mniejszy komfort, a także większe ryzyko wystąpienia ewentualnych awarii serwerowych. Wynika to w głównej mierze z przeciążeń skutkujących niekiedy fragmentarycznym ładowaniem się witryn, zupełnym przestojem w ich pracy, czy też powolnym działaniem. Posiadając natomiast usługę hostingową jaką jest serwer dedykowany, nie ma takich problemów, gdyż właściciel serwisu ma na własność całe zaawansowane technicznie urządzenie, co daje mu maksymalną niezawodność.

Nie ma potrzebyMimo tego, że serwer vps to pełen profesjonalizm w zakresie hostingowania, nie jest to usługa wymagana zawsze, w przypadku każdej jednej witryny www. Powód? Kiedy startujesz z zupełnie nowym serwisem i wiesz, że dopiero raczkujesz w wirtualnym świecie, stopniowo rozbudowując stronę www oraz zdobywając zaufanie użytkowników Internetu, nie ma sensu abyś decydował się na serwer dedykowany, bo i po co? Nie masz aż tak dużych potrzeb, bowiem Twoja witryna nie jest za bardzo skomplikowana. Co innego z kolei w mocno zaawansowanych sklepach online, platformach blogowych cieszących się ogromną popularnością wśród internautów, czy też chętnie odwiedzanych portali. Wówczas jakiekolwiek usterki i szwankowania w wyświetlaniu witryny są niemile widziane przez użytkowników sieci, gdyż świadczą o braku profesjonalizmu. W takich sytuacjach serwer dedykowany dający gwarancję solidności pracy serwisu jest jak najbardziej optymalnym wyborem. Nie wiesz, czy akurat w Twoim przypadku omawiany rodzaj hostingu ma sens? Skontaktuj się z ekspertami z firmy Hekko, którzy specjalizują się w hostingowaniu na każdym poziomie oraz w oparciu o rozmaite rodzaje usług.