POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Biznes w Polsce - co warto wiedzieć?

Materiał partnera:

Prowadzenie własnej firmy w Polsce nie jest rzeczą łatwą, ale dość opłacalną. Co prawda musimy poruszać się w gąszczu podatkowym, zatrudniać księgowych oraz wykwalifikowanych pracowników będących w stanie w dużej mierze zrozumieć, w jaki sposób działa rynek. W ten sposób dołączamy do specyficznej gałęzi gospodarki i staramy się utrzymać jednocześnie w naszej branży.

Co jednak warto wiedzieć, rozpoczęcie działalności często bywa orką na ugorze. Niekiedy bywa bowiem tak, że chociaż państwo w teorii wspiera nasze przedsiębiorstwo, to w praktyce jest to wabienie nas na manowce do momentu, w którym musimy płacić całe mnóstwo podatków.

Poza tym, bywa też tak, że młody przedsiębiorca potrzebuje wsparcia. I tutaj z pomocą przychodzi mu silniejszy partner o ugruntowanej pozycji na rynku, oferując model franczyzowy - bardzo zresztą popularny wśród rozwijających skrzydła, młodych przedsiębiorców. Więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu: https://grupaeurocash.pl/blog/franczyza-gotowa-recepta-na-dobry-biznes - dla obu stron jest to bardzo opłacalna umowa. Jest to również dużo tańsze rozwiązanie niż próbowanie rozkręcenia wszystkiego samodzielnie.

Co biznesmen wiedzieć powinienPokusa założenia własnej firmy jest bardzo duża, bo gazety pokroju Forbesa bombardują nas historiami o młodych, którzy doszli do wielkiego sukcesu. W szczególności każdy marzy o własnym punkcie sprzedażowym, gdzie dostarcza się klientom dóbr na zasadzie popytu i podaży. Tym niemniej rządzący na wszelkie sposoby utrudniają przedsiębiorcom sprzedażowym rozwinięcie skrzydeł. W odpowiedzi na „zapotrzebowanie pracownika” powstały niedziele niehandlowe, co w konsekwencji doprowadziło do upadku wielu małych biznesów. Konsumenci również nie są zachwyceni, a część sklepów robi co może, żeby zakaz ominąć.

Rozsądny przedsiębiorca zdaje sobie więc sprawę, że z niedzielami niehandlowymi trzeba sobie radzić w inny sposób. Niektórzy na przykład otwierają sklepy w Internecie, a towary dostarczają poprzez dowóz - jest to dobry sposób w większych miastach, zwłaszcza, że ludzie są już na tyle wygodni, że wolą czasami zrobić zakupy w sieci i cieszyć się czasem wolnym bez konieczności wychodzenia z domu. Pod tym względem warto przejrzeć niniejszy artykuł: https://grupaeurocash.pl/blog/jak-skutecznie-odpowiedziec-na-niehandlowe-niedziele i znaleźć kilka sposobów na legalne poradzenie sobie z zakazem handlu. W rzeczywistości nie jest to bowiem trudne - wystarczy wziąć pod uwagę, że niektórych stref państwo nie kontroluje, bo zwyczajnie nie może, ale nie są też one szarą strefą.