POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Którym giełdom kryptowalut można zaufać?

Materiał partnera:

W ostatnim czasie kilka polskich giełd kryptowalut zakończyło działalność. Coraz więcej Polaków zastanawia się, które z platform są jeszcze godne zaufania. Wysokiej klasy giełda powinna zapewnić bezpieczeństwo środkom, wpłaty w naszej rodzimej walucie oraz korzystne warunki dla inwestorów.

Jeszcze do niedawna giełda Bitmarket posiadała grono stałych i zadowolonych klientów. Funkcjonowała bez zarzutu od wielu lat, dlatego jej zamknięcie z dnia na dzień było szokiem dla inwestorów. Jako oficjalny powód przedsiębiorstwo podało utratę płynności.

Upadek Bitmarket to dobry moment na przeanalizowanie giełd, które pozostały jeszcze na naszym rodzimym rynku. Jedną z czołowych spółek jest obecnie Coindeal.

Ta giełda jako swoje priorytety podaje satysfakcję użytkowników oraz wysoki standard bezpieczeństwa. Oprócz tego jako alternatywę warto sprawdzić również BitBay.

linkhouse


Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze giełdy?Jeśli stoimy przed wyborem giełdy zwróćmy uwagę na poniższe kwestie:


1. Działalność zgodna z przepisami


Wybieraj tylko zarejestrowane platformy, które podlegają kontroli ze strony właściwych urzędów, najlepiej CySEC oraz FCA. W przypadkach kryzysowych łatwiej będzie Ci dochodzić swoich praw.

2. Proces weryfikacji użytkowników


Długie procesy weryfikacji mogą wywołać zniecierpliwienie. Jeśli jednak giełda dokładnie sprawdza swoich użytkowników, to znak, że zdecydowanie mniej oszustów będzie miało dostęp do platformy. Próby podawania fałszywych oraz skradzionych danych wciąż mają miejsce, ale takie sytuacje są znacząco utrudnione.

3. Zabezpieczenie 2FA


Uwierzytelnianie dwuetapowe polega na dodatkowej ochronie za pomocą potwierdzenia SMS lub aplikacji Google Authenticator. Platformy, które nie zadbały o to zabezpieczenie, na co dzień zmagają się z włamaniami na konta użytkowników.

4. Jawność coldwalletów


Jeśli giełda podaje adres swojego portfela to gra w otwarte karty i prawdopodobnie można jej zaufać. Każdy z użytkowników może samodzielnie sprawdzić, czy platforma chwaląca się dużymi obrotami jest wiarygodna i wypłacalna.

5. Sprawny support


Giełda powinna na bieżąco odpowiadać na pytania i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Platforma, która nie posiada sprawnej obsługi klienta nie pomoże nam, jeśli np. podczas transakcji nasze środki zaginą. Nie warto ryzykować i najlepiej unikać takich giełd.

]6. Zabezpieczenia przed hakerami


Sprawdź, czy giełda przetrzymuje środki w portfelach offline. Jeśli tak, nawet duże kradzieże nie powinny zagrozić bezpieczeństwu naszych oszczędności.

7. Wygoda i udogodnienia dla inwestorów


Jeśli giełda daje możliwość dokonywania wpłat oraz wypłat w PLN, to jest to duży plus. Sprawdź również, które metody płatności udostępnia spółka. Obecnie większość popularnych platform pozwala na opłaty za pośrednictwem przelewu bankowego, Skrill, czy PayPal.

Coraz więcej giełd decyduje się na dodatkowe usługi. Wiele platform poszerza ofertę o nowe tokeny i kryptowaluty. Niektóre z nich zapewniają specjalne platformy edukacyjne, które są idealnym rozwiązaniem dla początkujących inwestorów. Coraz powszechniejsza jest emisja własnych stablecoinów, czyli walut ze stałym kursem.

linkhouse


8. Koszty korzystania z platformy


Przeanalizuj, jak często zamierzasz dokonywać transakcji i sprawdź koszty prowizji. Ponadto upewnij się, czy giełda nie pobiera dodatkowych opłat, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

9. Duża płynność


Giełda powinna zapewnić wiele ofert kupna oraz sprzedaży w długich ramach czasowych. Dzięki temu inwestorzy mogą wykonywać wiele transakcji i mają znaczne szanse na zysk.

10. Znak zaufania na witrynie


Jeśli znajdziesz ikonkę "zablokuj" na górze strony, zaraz obok adresu URL, to masz do czynienia ze znakiem zaufania. Dzięki temu możesz korzystać z witryny bez obaw.

Co zrobić, jeśli mamy problem z wyborem giełdy?


Podane przez nas informacje znacznie ułatwią Ci wybór platformy. Jeśli jednak jesteś początkującym inwestorem, możesz potrzebować większej pomocy. Jednym z popularnych rozwiązań dla takich osób jest kryptobot. Pamiętaj jednak, aby wykonać dokładny research. Wyszukaj jak najwięcej informacji np. czy Bitcoin Billionaire to oszustwo?

linkhouse


Dlaczego polecamy Coindeal?


  • spółka ujawniła adres swojego portfela na wniosek traderów,
  • giełda szybko wykrywa nieuczciwe transakcje i ewentualne kradzieże,
  • prawie 99% środków przechowywanych w portfelach offline,
  • depozyty oraz wypłaty w PLN.


Dlaczego polecamy BitBay?
  • brak opłat pobieranych za prowadzenie konta,
  • sprawny system wpłat i wypłat,
  • dostęp do dużej gamy kryptowalut,
  • uwierzytelnianie 2FA oraz szyfrowanie połączeń https.


linkhouse


Warto pamiętać, że niezależnie od tego, którą giełdę wybierzemy, musimy zaakceptować pewien poziom ryzyka. Platformy, które posiadają solidne zabezpieczenia również są narażone na ataki hakerów oraz oszustów. W sektorze tradycyjnym też zdarzają się upadki firm oraz banków. Jeśli decydujesz się na inwestowanie, zawsze podejmujesz ryzyko. Nawet jeśli wybierzesz najbezpieczniejszą platformę na rynku. Jeśli chcesz ochronić swoje środki, zadbaj o portfel sprzętowy lub papierowy bez dostępu do internetu.