POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Elektroniczny wniosek urlopowy - sposób na oszczędności w przedsiębiorstwie

E-wnioski o urlop są coraz częściej stosowane w przedsiębiorstwach. Wynika to z wygody, łatwości obsługi i zarządzania urlopami. Generuje też spore oszczędności. Programy do zarządzania urlopami dają pracownikom dostęp do potrzebnych informacji bez konieczności odwiedzania działu kadr.

Elektroniczny wniosek urlopowy


Łatwość złożenia wniosku urlopowego i uzyskania potwierdzeniaDla pracownika ogromnie wygodne jest, gdy może złożyć wniosek o urlop w formie elektronicznej. Dostęp do aplikacji urlopowej pozwala na wpisanie się do planu urlopowego, rozłożonego tak, by firma nie miała problemów z normalnym funkcjonowaniem. Nie ma konieczności odwiedzania kadr, pisania e-maili do szefa, czy zajmowania go telefonami. Pracownik sprawdzi w aplikacji, ile dniu urlopu mu przysługuje, a także, jakie terminy odpowiadają firmie. Bezproblemowo złoży wniosek o urlop on-line. Dla pracodawcy jest to nie tylko oszczędność czasu, ale także możliwość sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem. W każdej chwili może sprawdzić, kiedy pracownik planuje dni wolne. Urlopy wszystkich pracowników zostają uporządkowane, dzięki czemu łatwiej rozplanować pracę. Pracodawca może samodzielnie zdefiniować proces akceptacji wniosku o urlop.

OszczędnościSprawniejsze planowanie i możliwość porządkowania kwestii urlopowych to ogromna oszczędność czasu. Przy większej liczbie pracowników wymagałoby to wielu godzin pracy działu HR. Dokumenty w formie elektronicznej są zawsze dostępne i łatwo je znaleźć. Ich obieg jest szybki i sprawny. Zatwierdzony wniosek jest natychmiast widoczny dla pracownika. Konieczność przechowywania dokumentacji sprawia, że w formie papierowej zajmują one wiele segregatorów. Potrzebne są odpowiednie regały i pomieszczenie do ich składowania. Firma traci na to mnóstwo papieru, tuszu do drukarek i czasu do ich obsługi. Dodatkowo konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych. Dzięki formie elektronicznej ten problem przestaje istnieć. Programy do e-wniosków automatycznie przeliczają wymiar przysługującego urlopu. Wystarczy zalogować się do aplikacji, by uzyskać wszelkie dane i wygenerować raporty.

Program do tworzenia wniosków urlopowych on-linePracownik uzyskuje dostęp do aplikacji, w której może sprawdzić ilość dni urlopu, a także plan urlopowy. Może się do niego wpisać i złożyć wniosek on-line. Jak powinien wyglądać wniosek urlopowy? Bez względu na sposób składania wniosku, jego najistotniejszym elementem są dane pracownika i termin planowanego urlopu. Wzór wniosku z omówieniem znaleźć można na stronie: inewi.pl. Program do tworzenia wniosków urlopowych on-line różni się znacząco od dokumentu w formie papierowej. Wypełnienie wniosku jest intuicyjne i łatwe. Pracownik zostaje poinformowany o każdej zmianie statusu wniosku. Po akceptacji przez pracodawcę lub osobę upoważnioną, zaakceptowane wnioski trafiają automatycznie do działu kadr.

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie jest zgodny z obowiązującym prawem. O sposobie składania wniosków urlopowych decyduje pracodawca. Skuteczność i wygoda e-wniosków sprawiają, że coraz częściej wybiera się właśnie formę elektroniczną.