POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry

Czy warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

Materiał partnera:

Wiele polskich przedsiębiorstw zatrudnia pracowników tymczasowych. Zapotrzebowanie na tego typu pracowników zmienia się np. w zależności od pory roku. W lecie pracodawcy szukają np. częściej osób do prac budowlanych lub w rolnictwie.

Czy warto współpracować z agencją pracy tymczasowe


Zalety działania agencji pracy tymczasowejPrzede wszystkim agencja pracy tymczasowej wyróżnia się wielką siłą aktywizującą pracowników. Wiele osób bezrobotnych bez współpracy z nią w ogóle nie znalazłoby pracy. Agencja nie skreśla osób z gorszymi zdolnościami interpersonalnymi lub słabszymi kwalifikacjami.

Jak wybrać dobrą agencję pracy?Poszukiwanie pracy może być czasami tak samo czasochłonne jak sama praca. Dużo czasu trzeba poświęcić na przeglądanie i odpowiadanie na ogłoszenia, sporządzanie dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjne. Ponadto kandydatom niejednokrotnie towarzyszy duży stres. Dlatego proces szukania pracy dla wielu osób jest nieprzyjemny. Warto wtedy poszukać dobrej agencji pracy i skorzystać z jej usług.

Pośrednik powinien być solidny i rzetelny. Działa zgodnie z obowiązującym prawem. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy ma certyfikat wydany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wtedy mamy pewność, że agencja znajduje się w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Zapytajmy, czy agencja pracy tymczasowej ma podpisane umowy z firmami zagranicznymi (jeśli oferuje pracę za granicą). Sprawdźmy, jakie ma doświadczenie w branży i jakie projekty do tej pory zrealizowała. Poszukajmy w Internecie opinii na temat danej agencji.

Zwróćmy też uwagę na to, w jaki sposób jest skonstruowane ogłoszenie o pracę. Jeśli znajduje się w nim tylko numer telefonu, a rozmowa kwalifikacyjna ma się odbyć w miejscu publicznym, zachowajmy szczególną ostrożność. Profesjonalna agencja ma służbowy adres e-maila i przeprowadza rozmowy w swoim biurze.

Jednak nie bójmy się nawiązać współpracę z dobrym pośrednikiem. Na pewno pomoże nam znaleźć odpowiednią pracę i ułatwi cały proces.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z agencją pracy?Najczęściej pierwszy kontakt z agencją nawiązujemy, odpowiadając na zamieszczone przez nią ogłoszenie. Jednak coraz częściej kandydaci sami zgłaszają się do pośrednika. Szukają odpowiedniej pracy i pracodawcy. Zwykle chcą w ten sposób skrócić czas oczekiwania na zatrudnienie. Pracownicy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dlatego warto poprosić ich o pomoc.

Rejestracja w agencji pracy ma wiele zalet:

  • szybkie dotarcie do ofert pracy proponowanych przez polskich i zagranicznych pracodawców,
  • sprawdzenie ofert, które w innym przypadku nie byłyby dostępne,
  • możliwość skorzystania z różnych form pomocy, np. doradztwo zawodowe, przygotowanie i przetłumaczenie dokumentów.
  • Agencja pośrednictwa pracy zajmuje się finalizowaniem umów między pracownikami a pracodawcami. Dlatego postarajmy się, aby współpraca z pośrednikiem zakończyła się sukcesem.


Agencja Pracy Tymczasowej GiGroup współpracuje z polskimi pracodawcami. Najczęściej z jej usług korzystają małe firmy, które nie posiadają wewnętrznego działu HR. W ten sposób mogą oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Agencja współpracuje również często z zagranicznymi firmami. W tym przypadku pośrednictwo ułatwia dużo spraw formalnych.