Menu

Poszukiwanie zatrudnienia przez internetową agencję pracy

Materiał reklamowy partnera:

Dzisiaj poszukiwania pracy są o wiele prostsze niż dawniej, w erze przed rozwojem internetu. Sprawę ułatwiają między innymi internetowe agencje pracy zrzeszające kandydatów i pracodawców. Coraz więcej osób decyduje się korzystać z tego typu portali i dotyczy to zarówno tych poszukujących zatrudnienia, jak i oferujących pracę. Jakie korzyści z obecności w bazie agencji czerpie kandydat, a jakie pracodawca?

silnet


W poszukiwaniu idealnej pracyObecność w bazie agencji daje kandydatowi możliwość znalezienia zatrudnienia dostosowanego do jego wykształcenia, umiejętności oraz oczekiwań. Rzecz w tym, iż w wyszukiwarce, którą udostępnia agencja pracy, może on dokładnie określić, czego szuka. W wynikach otrzymuje się natomiast listę ofert pracy spełniających kryteria wyszukiwania. Najlepsze agencje zrzeszają setki, a czasem nawet tysiące pracodawców, stąd też naprawdę jest w czym wybierać.

Agencje internetowe pośredniczące między pracodawcą i kandydatem, na podstawie informacji od użytkowników, również na własną rękę poszukują ofert dla swoich klientów. Indywidualnie dopasowane oferty są przedstawiane klientowi, najczęściej drogą mailową. Warto również mieć na uwadze, że o ile użytkownik nie zażyczy sobie inaczej, po znalezieniu pracy jego dane pozostają w systemie. Nadala otrzymuje on zatem informacje o ciekawych ofertach pracy, przez co nie przegapi okazji na zmianę zatrudnienia na lepsze.

Współpraca z agencją jest też o tyle korzystna, iż daje pewność co do autentyczności ofert. Warunkiem jest jednak korzystanie z usług renomowanej agencji, która sprawdza firmy rekrutujące pracowników. W przypadku poszukiwania pracy całkowicie na własną rękę, przeglądając ogłoszenia w gazetach czy na forach, nigdy nie można być pewnym, czy nie trafi się na oszustów.

Korzyści dla pracodawcyAżeby agencja pracy mogła funkcjonować, korzystanie z jej usług musi być opłacalne również dla pracodawców. Jak się okazuje, przedsiębiorcom zwykle współpraca z agencją jak najbardziej się opłaca. Zyskują oni bowiem dostęp do ogromnej bazy użytkowników, przez co zamieszczając swoją ofertę na platformie, mają gwarancję dużej liczby odpowiedzi. Ponadto, nie marnują czasu i pieniędzy na poszukiwanie pracowników wśród kandydatów zupełnie niespełniających określonych wymagań. Podobnie jak kandydat, również pracodawca przedstawia bowiem swoje wymagania, przez co agencja pracy dopasowuje kandydatów, którzy spełniają je w całości lub przynajmniej w większej części. Agencja wspiera swoich klientów w procesie rekrutacji, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces zatrudniania nowych pracowników.

Powstanie artykułu wsparła agencja pracy Gi Group pomocna kandydatom i pracodawcom.