Filtry

Efektywność pracy w domu spada? Postaw na coworking

Materiał partnera:

Pandemia sprawiła, że praca zdalna przestała być postrzegana jako coś nietypowego i zarezerwowanego tylko dla freelancerów. Wielu z nas zaczęło pracować w domu z potrzeby ograniczenia ryzyka zachorowania, a równie z wielu się przekonało, że praca zdalna to nie tylko wyidealizowana wygoda, swoboda i elastyczność. Często trudno o efektywność, ale rozwiązaniem na to jest coworking. Na co można liczyć decydując się na taką formę pracy?

Efektywność pracy w domu spada? Postaw na coworking


Coworking - czym jest?Coworking to wspólna przestrzeń, którą podczas pracy dzielą ze sobą freelancerzy, przedsiębiorcy i wszyscy ci, którzy nie są związani na stałe z konkretnym miejscem wykonywania obowiązków zawodowych.

Praca w coworkingu to po prostu współdzielenie przestrzeni, najczęściej małego pomieszczenia, w którym znajduje się maksymalnie kilka biurek. Zajmują je freelancerzy, którzy działają zadaniowo i nie muszą na co dzień być dostępni w konkretnym miejscu.

Biuro coworkingowe jest także miejscem realizowania zawodowych obowiązków przedsiębiorców z różnych branż. Taka forma pracy przynosi wiele korzyści, łączy przy tym zalety pracy zdalnej i tej wykonywanej w otoczeniu innych pracowników.

Dlaczego warto skorzystać z coworkinguCoworkingowe biura do wynajęcia w Warszawie pozwalają na zminimalizowanie kosztów związanych z prowadzeniem własnej działalności, oddzielenie życia zawodowego od prywatnego oraz pozostawanie w kontakcie z osobami, które mogą służyć merytoryczną radą, pomocą w biznesie i zwykłą rozmową, gdy zachodzi taka potrzeba.

Po dłuższym czasie pracowania w domu można się przekonać, że trudno o skupienie, efektywność i kreatywność, gdy rozpraszają dźwięki charakterystyczne dla przestrzeni prywatnej. W domu jest rodzina, w tym hałasujące dzieci, ponadto zawsze coś się dzieje. Odizolowanie się od jakichkolwiek dźwięków bywa trudne lub zwyczajnie niemożliwe. Z kolei wynajem biura to duże koszty i mała opłacalność, gdy w grę wchodzi potrzeba korzystania jedynie z biurka.

Szereg udogodnieńW przestrzeni coworkingowej, w zależności od wybranej opcji, można korzystać tylko z biurka, które jest aktualnie wolne, lub z przypisanego na stałe miejsca, aby np. nie nosić ze sobą za każdym razem niezbędnego sprzętu.

Operatorzy przestrzeni coworkingowych często oferują szereg udogodnień, w tym możliwość uzyskania oficjalnego adresu siedziby swojej firmy, ponadto dostępność profesjonalnej recepcji i obsługi gości czy też salek konferencyjnych, do prywatnych spotkań z klientami lub prowadzenia rozmów telefonicznych.

Korzyści dla biznesuPraca zdalna, ale nie z domu, lecz z biura coworkingowego daje szansę na uczestniczenie w spotkaniach z osobami z branży i nie tylko. Freelancerzy i przedsiębiorcy są w stanie wspomóc swoje biznesy, bo gdy pojawia się problem natury właśnie biznesowej, w bliskim otoczeniu znajdują kogoś, kto ma doświadczenie i może pomóc lub zainspiruje kreatywnym podejściem.

Zarówno o zaletach, możliwościach, jak i innych aspektach związanych z coworkingiem, warto poczytać na stronie https://www.tulubie.pl/kategoria/praca-w-domu-i-coworkingu/. Nieprzekonani upewnią się, że to rozwiązanie elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców, a pozostali być może znajdą nowe możliwości.