Filtry

Jak zdobyć bezpieczną pracę w Niemczech?

Materiał partnera:

Na emigracji żyje co dziesiąty Polak, co daje prawie 4.5 mln rodaków mieszkających za granicą. Od lat krajem, który skupia największa liczbę emigrantów pozostają Niemcy.

Jak zdobyć bezpieczną pracę w Niemczech?


Zachodni sąsiedzi Polski to jedno z najczęściej wybieranych państw do życia. W XXI wieku liczba polskich emigrantów mieszkających w Niemczech wzrosła o 1,1 mln. Drugi pod względem zainteresowania migracją kraj, czyli Wielka Brytania, z pewnością straci na popularności emigracyjnej w wyniku brexitu. Stąd można spodziewać się dalszego wzrostu zainteresowania pracą w Niemczech. Jeśli ty również poważnie myślisz o zamieszkaniu i pracy w tym kraju, warto już dziś zainteresować się sprawdzoną agencją pracy w Niemczech. Więcej o pracy w Niemczech przeczytasz w poniższym artykule.

Dlaczego agencja pracy powinna być sprawdzona?Wybierając się do pracy za granicą podstawą jest skorzystanie z usług sprawdzonej agencji pracy. Wielokrotnie w mediach nagłaśniano przypadki nieuczciwych czy niekompetentnych agencji pracy, które skazywały swoich pracowników na głodowe pensje, czy wręcz niewolnicze warunki pracy. Aby uniknąć takich drastycznych sytuacji, warto dokładnie sprawdzić, co oferuje nam dana agencja pracy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji?Dobra agencja pracy to przed wszystkim taka, która pomoże w załatwianiu wszelkich formalności związanych z podjęciem pracy, w tym sporządzeniu korzystnej dla obu stron i chroniącej interesy pracownika umowy o pracę. Równie ważne jest, aby agencja zapewniała pomoc prawną pracownikom, a w przypadku sporów na linii pracownik-pracodawca pośredniczyła w mediacjach. Jest to szczególnie ważne, gdy podejmujemy pracę za granicą, nie znając dobrze języka kraju do którego wyjeżdżamy, ani obowiązującego w danym kraju prawa pracy.

Agencja pracy powinna także kontrolować warunki sanitarne w miejscu zakwaterowania i warunki pracy, w tym przestrzeganie przepisów BHP przez pracodawcę. Oczywiście jak w przypadku każdej agencji pracy, niezależnie czy działa ona na obszarze Polski czy Niemiec, agencja pracy powinna przedstawiać oferty dostosowane do kwalifikacji pracowników, zapewnić doradztwo zawodowe, a w razie potrzeby wskazać czy zorganizować kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje pracownika.

Na jakie oferty pracy można liczyć w Niemczech?Jeśli interesuje cię praca od zaraz Niemcy, spawacz to wciąż najbardziej poszukiwany zawód. Ofertę pracy dla spawacza w Niemczech znajdziesz tutaj: https://meinpersonal.pl/spawacz-niemcy/ . Praca w tym zawodzie to przede wszystkim szansa na wysokie zarobki (z możliwością płatnych nadgodzin). Aby podjąć pracę nie trzeba mieć skończonej szkoły zawodowej, wystarczy posiadać odpowiedni certyfikat. Agencja pracy Mein Personal zadba o Twoje bezpieczeństwo w pracy (od pierwszego dnia będziesz ubezpieczony), dopełnienie wszelkich formalności i organizację samego wyjazdu do Niemczech.

Inne oferty popularne oferty pracy w tym kraju to elektryk, malarz, ślusarz, stolarz, tapeciarz czy praca przy ociepleniach. W przypadku wszystkich prac można liczyć na darmowe zakwaterowanie.