Filtry

Karier@z_fotela. Zakończył się Powiatowy Tydzień Kariery

Szkolenia online, wideokonferencje, konkursy multimedialne i telefoniczne punkty konsultacyjne - tak przebiegał tegoroczny Powiatowy Tydzień Kariery w powiecie pszczyńskim.

W dniach 26 - 30 października odbył się Powiatowy Tydzień Kariery. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Karier@_z_fotela". W związku z epidemią odbyła się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

- Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie skutecznie i z powodzeniem zrzesza grono doradców zawodowych i pedagogów, by wspólnie w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego realizować lokalne działania na rzecz rozwoju i rozpowszechniania poradnictwa zawodowego na terenie powiatu pszczyńskiego - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W ciągu całego tygodnia szkoły, instytucje oraz jednostki działające w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego realizowały działania na rzecz promocji i rozwoju całożyciowego poradnictwa zawodowego.

W ramach Powiatowego Tygodnia Kariery przeprowadzono, m.in. konkursy multimedialne, wideokonferencje oraz szkolenia on-line. Młodzież rozmawiała także na tematy z zakresu preorientacji zawodowej.

ar, źródło: Powiat