Filtry

Jaki alkomat wybrać? Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę przed jego zakupem

Materiał partnera:

Coraz większa świadomość dotycząca tego, co grozi za jazdę po alkoholu skłoniła wielu kierowców do zdecydowania się na zakup alkomatu. Faktem jest, że powinno to być niezbędne wyposażenie osoby posiadającej prawo jazdy. Każdy z nas miał w swoim życiu sytuację kiedy nie był pewny, co do swojego stanu trzeźwości. W takich przypadkach alkomat ratuje życie i chroni przed poważnymi konsekwencjami. Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie: jaki alkomat wybrać? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze informacje!

alkomat,alkohol


Ilość pomiarów oraz sensor, czyli must have każdego niezawodnego alkomatuAby mieć pewność, że alkomat pokazuje prawidłowy wynik pomiaru zdecydowanie odradzamy zakup chińskich, tanich podróbek. Niestety, nie cieszą się one zbyt dobrą sławą, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Przy zakupie należy pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie - w kwestii bezpieczeństwa na drodze nie ma miejsca na żadne ustępy! Na szali jest zarówno Twoje życie i bezpieczeństwo jak i innych uczestników ruchu drogowego. Przed kupnem warto najpierw określić ile średnio pomiarów będziesz wykonywać. Do użytku indywidualnego zakres ten nie musi być bardzo duży, jednak jeśli szukasz alkomatu wykorzystywanego w zakładzie pracy warto wybrać modele umożliwiające wykonanie dużej ilości pomiarów. Na rynku można spotkać modele umożliwiające wykonanie aż 1500 badań! Kolejnym istotnym elementem jest to jaki sensor posiada konkretny alkomat. Wbudowany sensor to tak naprawdę serce urządzenia i to właśnie od niego w dużej mierze zależy prawidłowość wykonywanych testów. Najbardziej polecany jest sensor elektrochemiczny wyróżniający się bardzo dużą dokładnością pomiarów oraz nie wymagający tak częstej kalibracji. W większości przypadków wystarczy raz na dwanaście miesięcy.

Marka ma znaczenie! Alkomat od sprawdzonego producenta to profesjonalizm sam w sobieCo prawda, nie raz zdarzają się sytuacje kiedy jesteśmy skuszeni wyjątkowo niską ceną i zakupujemy alkomat od nie znanego producenta. Niestety ale zazwyczaj takie urządzenia nie cieszą się zbyt długą żywotnością, a również wynik pomiaru nie jest do końca dokładny. Wybierając sprawdzonych producentów zyskujesz pewność, że alkomat spełnia wszystkie wymogi określone zarówno w dyrektywie 89/336/EWG jak i normie EN 15964. Dodatkowo urządzenie od sprawdzonych marek są gwarancją niezawodności przez długi czas. W końcu renomowani producenci nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia. Alkomat Drager, który możesz zakupić w sklepie Polskie Centrum Wzorcowania cieszy się bardzo dobrą opinią wśród wielu klientów. Wysoka jakość i dbałość o nawet najmniejszy szczegół sprawia, że sprzęt świetnie sprawdza się nawet przy zadaniach specjalnych. Z uwagi na zastosowanie najlepszych części pomiary dokładnie odzwierciedlają rzeczywistość, a to z kolei chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami! Zapoznaj się z ofertą już dziś!