Filtry

Monter instalacji fotowoltaicznych - jakie uprawnienia? Gdzie je zrobić?

Materiał partnera:

Kilka ostatnich lat to fotowoltaiczny boom w Polsce. Panele pojawiają się na domach, biurach, halach produkcyjnych. Energia słoneczna to realny sposób na obniżenie kosztów prowadzenia działalności, a dla prywatnych odbiorców obniżenie rachunków za prąd. Monter instalacji fotowoltaicznych i ogólnie specjaliści od odnawialnych źródeł energii to przyszłościowe zawody. Od monterów wymagana jest nie tylko fachowa wiedza, ale i potwierdzające ją certyfikaty.

Monter instalacji fotowoltaicznych - jakie uprawniania? Gdzie je zrobić?


Pięć certyfikatów OZE



Szkolenie OZE organizowane jest w ośrodku akredytowanym przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego). Kolejnym krokiem jest egzamin. Po nim wydawany jest certyfikat. Łącznie można przejść pięć szkoleń i otrzymać pięć certyfikatów. Dotyczą one: systemów fotowoltaicznych, kotłów na biomasę, pomp ciepła, płytkich systemów geotermalnych, kolektorów słonecznych.

Certyfikat jest potrzebny, by mieć klientów. Polacy często zanim coś kupią bądź zamówią sprawdzają opinie o firmie, doświadczenie wykonawców, posiadane kwalifikacje potwierdzone certyfikatami. Fotowoltaika to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych w przypadku prywatnych domów. Dlatego przy wyłożeniu takiej gotówki, konieczne jest wręcz sprawdzenie firmy. Certyfikat potwierdza wiedzę, umiejętności, kompetencje. W przypadku fotowoltaiki, właściwie zamontowana instalacja jest kluczem do czerpania energii ze słońca w obliczonej na początku wielkości.

Dane instalatorów z certyfikatem są dostępne w rejestrach: certyfikowanych instalatorów oraz wydanych certyfikatów.

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej



Zamiast wydawać pojedynczo na każde szkolenie, później podchodzić do egzaminu i płacić za certyfikat, lepiej zapisać się do szkoły https://www.viessmann.edu.pl/. Korzyści jest dużo. Zaczynając od tych finansowych, a kończąc na możliwości otrzymania jeszcze certyfikatu z montażu urządzeń firmy Viessmann. Finansowo zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli masz średnie wykształcenie- nie jest wymagana matura, otrzymasz tytuł technika. Co jest kolejnym profitem. Będziesz nie tylko certyfikowanym instalatorem, a technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Kształcenie w Szkole Partnerskiej Viessmann trwa 1,5 roku i składa się z dwóch etapów. Nauka jest wygodna, wykłady odbywają się przez platformę e-learningową. Wystarczy mieć komputer z internetem na stałym łączu. Natomiast jeśli chodzi o egzamin, to zdajesz tylko dwa, po każdym etapie kształcenia. Pięć certyfikatów OZE otrzymasz bez żadnych dodatkowych szkoleń, wystarczy złożyć wniosek.
Według ekspertów branża OZE wchłonie w przyszłości kilkadziesiąt tysięcy pracowników. Nie czekaj z zapisaniem się na kurs, liczy się kolejność zgłoszeń. Rekrutacja już trwa!