Filtry

Praca w branży bukmacherskiej w Bielsku-Białej i innych miastach regionu

Materiał partnera:

Praca u bukmachera - jakie są możliwości zatrudnienia w branży zakładów bukmacherskich w regionie?

Legalni bukmacherzy od kilku lat rozwijają się w Polsce bardzo intensywnie, a zatrudnienie w branży zakładów wzajemnych znajdują tysiące osób. Jednak oferty pracy u bukmachera dotyczą nie tylko prowadzenia naziemnego punktu z zakładami bukmacherskimi, ale też różnorodnych etatów w biurze czy w formie pracy zdalnej. Wyjaśniamy, jakie posady oferują firmy bukmacherskie działające legalnie w Polsce i gdzie szukać pracy w branży bukmacherskiej w naszym regionie.

Praca w branży bukmacherskiej w Bielsku-Białej i innych miastach regionu


Praca w punkcie przyjmowania zakładów bukmacherskichPierwsza myśl o pracy u bukmachera dotyczy przeważnie zatrudnienia w naziemnym lokalu sprzedaży zakładów bukmacherskich. Głównym zadaniem osoby zatrudnionej w punkcie jest przyjmowanie zakładów klientów, wprowadzanie ich do systemu komputerowego, a także wypłacanie wygranych (choć w przypadku większych kwot wygranych wypłaty dokonywane są na rachunek bankowy gracza i zajmuje się tym już centrala firmy). Pracownik lokalu bukmacherskiego jest też odpowiedzialny za informowanie graczy o aktualnej ofercie bukmachera, wysokości kursów, oferowanych bonusach i promocjach bukmacherskich itp. W bardziej nowoczesnych punktach znajdują się samoobsługowe terminale, które do pewnego stopnia odciążają osobę prowadzącą punkt, gdyż za ich pomocą gracze mogą stawiać zakłady bukmacherskie samodzielnie. Pracownik stacjonarnego punktu bukmacherskiego zajmuje się także weryfikowaniem wieku graczy, tak aby zakładów nie mogły obstawiać osoby niepełnoletnie (pamiętajmy, że hazard uzależnia). Oczywiście bukmacher zapewnia przyjętym pracownikom szkolenia np. z obsługi firmowego oprogramowania oraz wsparcie merytoryczne.

To co kluczowe w pracy w punkcie bukmacherskim, to umiejętności interpersonalne i komunikatywność. Trzeba mieć świadomość, że lokale bukmacherskie odwiedzać mogą tzw. trudni klienci, dlatego pracownik punktu musi być odporny psychicznie, a także asertywny (np. w kontakcie z osobą uzależnioną od hazardu).

Własny punkt bukmacherski - franczyzaJeśli chodzi o naziemne lokale bukmacherskie, można również nawiązać współpracę z bukmacherem na zasadzie franczyzy. Możemy więc otworzyć punkt z zakładami bukmacherskimi pod szyldem znanej marki i korzystać z jej produktów, w tym oferty kursowej, sprzętu IT, wyposażenia lokalu itp. W zamian za to będziemy się dzielić z firmą bukmacherską uzyskanymi zyskami, konieczne będzie też pokrycie opłaty wstępnej. Szczegółowe warunki umowy zależą od danej firmy bukmacherskiej, najczęściej jednak potencjalny partner musi dysponować odpowiednim lokalem (własnościowym, wynajętym lub dzierżawionym) i oczywiście musi założyć działalność gospodarczą.

Prowadzenie ajencyjnego punktu bukmacherskiego wiąże się z pewnym ryzykiem, z drugiej jednak strony taka forma zatrudnienia może przynieść znacznie większe zyski niż w przypadku zwykłego etatu w lokalu stacjonarnym bukmachera.

Zatrudnienie u bukmachera internetowegoW ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają zakłady bukmacherskie stawiane przez Internet, a w Polsce działa już wielu bukmacherów posiadających zezwolenie na ich oferowanie. W biurze bukmachera zatrudniani są przedstawiciele bardzo różnych zawodów, a część pracowników może pracować zdalnie. Internetowy bukmacher musi posiadać m.in. cały dział IT, marketingu, księgowości czy obsługi klienta. W tym ostatnim przypadku trzeba się liczyć z koniecznością pracy w nietypowych godzinach, gdyż niektórzy bukmacherzy zapewniają graczom całodobowe wsparcie (np. na infolinii czy czacie na żywo). Bukmacherskie biura obsługi klienta pracują z reguły także w święta.

Oczywiście bukmacherzy muszą też zatrudniać analityków bukmacherskich. Są to specjaliści, którzy zajmują się przede wszystkim ustalaniem wysokości kursów na uwzględniane w ofercie wydarzenia, ich monitorowaniem i korektą. Jest to bardzo dobrze płatne stanowisko, jednak na zatrudnienie mogą liczyć tylko osoby świetnie zorientowane w tematyce sportowej (przynajmniej w określonych dyscyplinach) oraz wyróżniające się zdolnościami analitycznymi i wiedzą z obszaru statystyki czy prawdopodobieństwa. Bukmacherzy zatrudniają także często analityków, którzy weryfikują klientów pod kątem ich aktywności w serwisie, co ma na celu przeciwdziałanie wyłudzeniom.

Praca w branży bukmacherskiej w Bielsku-Białej i innych miastach regionu


Praca u bukmachera w naszym regioniePraca w punkcie stacjonarnym

Czy w miastach z naszego regionu, takich jak Bielsko-Biała, Tychy, Czechowice-Dziedzice i Pszczyna można znaleźć zatrudnienie w branży bukmacherskiej? Jak najbardziej. Jeśli interesuje nas praca w stacjonarnym punkcie sprzedaży zakładów bukmacherskich, na początek warto sprawdzić, czy jakiś bukmacher nie poszukuje pracowników do obsługi klienta w istniejącym już lokalu. Dla ułatwienia zamieszczamy listę naziemnych punktów bukmacherskich w tych miastach:

STS S.A.

 • ul. Cieszyńska 128, 43-303 Bielsko-Biała
 • ul. Gazownicza 1, 43-300 Bielsko-Biała,
 • ul. Partyzantów 44 bud. 5c, 43-300 Bielsko-Biała,
 • ul. Ks. Stanisława Stojałowskiego 50/1, 43-300 Bielsko-Biała,
 • ul. Grota Roweckiego 52/42, 43-100 Tychy,
 • al. Niepodległości 87, 43-100 Tychy,
 • ul. Kolejowa 5, 43-502 Czechowice-Dziedzice,
 • ul. Kopernika 26, 43-200 Pszczyna.


FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

 • ul. Cechowa 31, 43-300 Bielsko-Biała,
 • ul. Morskie Oko, 43-316 Bielsko-Biała,
 • ul. Jana Pawła II 19, 43-100 Tychy,
 • ul. Dąbrowskiego 95, 43-100 Tychy,
 • ul. Edukacji 2, 43-100 Tychy,
 • pl. Wolności 4, 43-502 Czechowice-Dziedzice,
 • ul. Sznelowiec 39, 43-200 Pszczyna.


SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 • ul. Barlickiego 6, 43-346 Bielsko-Biała.


Pamiętajcie też, że nawet jeśli w danym mieście nie ma pracy w działających już punktach, bukmacherzy są chętni do nawiązywania współpracy ajencyjnej. Na stronach internetowych firm bukmacherskich prowadzących sprzedaż zakładów poprzez sieć punktów naziemnych z reguły zamieszczone są informacje, w jaki sposób najlepiej skontaktować się w tej sprawie (należy szukać zakładki typu „punkty/lokale stacjonarne”).

Praca w biurze bukmachera / praca zdalnaJeśli natomiast chodzi o możliwość podjęcia pracy w biurze bukmachera, trzeba przyznać, że większość firm bukmacherskich posiada siedzibę poza naszym regionem. Jednak w 2020 r. działalność w zakresie organizacji zakładów wzajemnych uruchomił nowy legalny bukmacher, firma BetX Polska Sp. z o.o. Siedziba bukmachera znajduje się w Bielsku-Białej (ul. Batorego 5), dlatego warto sprawdzić, czy firma nie rekrutuje obecnie pracowników na różne stanowiska. Z kolei Fortuna, a więc drugi pod względem wielkości legalny bukmacher w Polsce, ma swoją siedzibę w Cieszynie (ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15). Pamiętajmy też, że jeszcze inną opcją znalezienia zatrudnienia u legalnego bukmachera dla osób zamieszkujących nasz region jest możliwość pracy zdalnej.

Pracy u bukmachera można szukać, sprawdzając aktualne ogłoszenia w serwisach z ofertami zatrudnienia. Niektórzy bukmacherzy zamieszczają ogłoszenia o naborze bezpośrednio na swoich stronach internetowych (w zakładce typu „praca”) czy w mediach społecznościowych. Jeszcze inni zachęcają wszystkie osoby zainteresowane pracą w danej firmie bukmacherskiej do przesłania swojego CV (załączając zgodę na przetwarzanie danych w przyszłych procesach rekrutacyjnych), nawet jeśli w danej chwili nie jest prowadzona rekrutacja na interesujące nas stanowisko. Nasza kandydatura trafi do bazy bukmachera i być może będzie to pierwszy krok do zdobycia ciekawej pracy w branży bukmacherskiej.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: podejmując zatrudnienie w firmie bukmacherskiej, szczególnie jeśli kontakt z tą firmą odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu, warto na początek zweryfikować legalność działalności tej firmy na terytorium Polski. Trzeba bowiem pamiętać, że w Internecie dostępnych jest wielu bukmacherów, którzy nie posiadają wydanego przez Ministra Finansów zezwolenia na działalność w Polsce, a za obstawianie zakładów w takich firmach grożą kary. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek współpracy z firmą bukmacherską warto upewnić się, że na pewno mamy do czynienia z legalnym w naszym kraju bukmacherem.