Filtry

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

Materiał partnera:

Złamanie kości to jeden z tych urazów, który może wiązać się z długotrwałymi konsekwencjami zdrowotnymi. Do tego, prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia ciała dotyczy każdej osoby. Przecież nie trzeba uprawiać sportów ekstremalnych, aby złamać rękę. Taka sytuacja może się wydarzyć podczas spaceru w lesie, poślizgnięcia się na oblodzonej nawierzchni czy przez potknięcie się na schodach. Dowiedz się, jakie możesz dostać odszkodowanie za złamaną rękę.

Silesia


Złamana ręka - jaka polisa chroni na wypadek takiego zdarzenia?

Wiele osób może się zastanawiać, jakie ubezpieczenie ochroni w przypadku złamania ręki. Warto wiedzieć, że na rynku jest wiele ofert na polisy, a niektóre z nich chronią np. na wypadek śmierci, ale nie przy doznaniu uszczerbku na zdrowiu. Zatem jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia, zadbaj, aby takie zdarzenie znalazło się w zakresie ochrony. Złamanie ręki może uprawniać do uzyskania odszkodowania w przypadku:
  • ubezpieczenia na życie,
  • polisy NNW.


Warto wcześniej zadbać o rzetelne sprawdzenie ogólnych warunków ubezpieczenia, dzięki temu dowiesz się, czy złamana ręka to zdarzenie wchodzące w zakres ochrony danej polisy.

Co ma wpływ na wysokość odszkodowania za złamaną rękę?

Warto wiedzieć, że w zależności od wyboru danej polisy, można spodziewać się innej kwoty odszkodowania w przypadku wystąpienia szkody. Wpływ na to mają następujące czynniki:

  • suma ubezpieczenia


W zależności od Twoich potrzeb możesz zdecydować się na ubezpieczenie o wartości 20.000 lub 400.000. Z łatwością można wysnuć wniosek, że odszkodowanie za złamanie ręki będzie się różnić w przypadku obu tych polis.

  • rodzaj polisy


Możesz zdecydować się na polisę, w której otrzymasz odszkodowanie jedynie za złamanie ręki. Warto jednak wiedzieć, że na rynku są rozwiązania, które umożliwiają ochronę także przy zdarzeniach towarzyszących przy takim uszczerbku na zdrowiu. Z takich ubezpieczeń uzyskasz także odszkodowanie za pobyt w szpitalu, leczenie operacyjne, rehabilitacje czy okres niezdolności do pracy.

  • rodzaj urazu


Złamanie ręki może być zamknięte lub otwarte. Leczenie takiego urazu nie zawsze jest możliwe bez przeprowadzenia operacji. Zatem ubezpieczyciel może rozróżniać kwotę odszkodowania w zależności od rodzaju doznanego urazu.

Warto przed zakupem polisy sprawdzić, jak procentowo ubezpieczyciel wycenia odszkodowanie za złamanie ręki oraz czy są jakieś wykluczenia. Najczęściej TU odmawiają wypłaty świadczenia, jeśli uraz został spowodowany nielegalną aktywnością, pod wpływem środków odurzających czy podczas uprawiania sportów o podwyższonym ryzyku, które nie są uwzględnione w zakresie ochrony.

Jak wybrać polisę uwzględniającą złamanie ręki?Jeśli chcesz się zabezpieczyć na wypadek złamania ręki, powinieneś dokładnie przeanalizować warunki ubezpieczenia. Możesz to zrobić w wygodny sposób, korzystając z internetowych porównywarek. Dzięki temu w zaciszu swojego domu uzyskasz oferty na ubezpieczenie z kilkunastu TU. To pozwala na spokojne przeanalizowanie warunków polisy i wybranie najkorzystniejszego rozwiązania dla siebie.