Filtry

Tarcze antykryzysowe: pracownice pszczyńskiego PUP nagrodzone

Przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie otrzymały Złotą i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor pszczyńskiego PUP oraz pracownice, które rozdysponowały najwięcej środków w ramach tarcz antykryzysowych - Alicja Sarapkiewicz i Faustyna Różycka znalazły się w gronie przedstawicieli urzędów pracy z całego regionu, którzy otrzymali honorowe wyróżnienia w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie otrzymały Złotą i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego - 6.10.2021 · fot. powiat


Złote i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa zostały przyznane w dowód uznania za ciężką pracę w czasie pandemii, konsekwencję w działaniach i determinację, dzięki której do śląskich firm i przedsiębiorstw w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki skierowano 1,4 mld zł.

- Bez waszego wsparcia i wiedzy sprawne ich przekazywanie, rozpoznanie potrzeb poszczególnych podmiotów, nie byłoby możliwe. Współpraca z rządem przebiegała wzorcowo, pakiety pomocowe zdały swój egzamin, ale to wy wykonaliście przy tym ogromną pracę terenową. I za to chcę dziś serdecznie podziękować - mówił do przedstawicieli urzędów pracy marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- To nagroda dla całego zespołu za zaangażowanie i determinację, by przekazać przedsiębiorcom wsparcie jak najszybciej, często kosztem własnego czasu i rodziny - podkreśla Bernadeta Sojka-Jany i dodaje, że dzięki temu, że te działania były takie szybkie, pracodawcy zachowali miejsca pracy, utrzymały się mikroprzedsiębiorstwa i powstają kolejne.

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie w ramach tarcz antykryzysowych pozyskał i przekazał przedsiębiorcom z powiatu pszczyńskiego ponad 50 mln zł.

- Wymagało to wzmożonej pracy i olbrzymiego zaangażowania. Dzięki skuteczności zespołu pszczyńskiego urzędu kilka tysięcy przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego szybko otrzymało wsparcie i mogło w mniejszym stopniu odczuć skutki pandemii. Ochronionych zostało niemal 12 tysięcy miejsc pracy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Specjalne gratulacje od samorządu powiatowego Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie otrzymał podczas wrześniowej gali wręczenia Złotych Laurów dla najlepszych przedsiębiorców powiatu.

ar / pless.pl, źródło: Powiat