Filtry

Kiedy warto rozpocząć współpracę z firmą HR we Wrocławiu?

Materiał partnera:

Coraz więcej firm traktuje usługi HR na równi z np. doradztwem biznesowym, podatkowym czy szkoleniami zawodowymi. To naturalna inwestycja w rozwój i bezpieczeństwo biznesu, zwłaszcza w tych czasach, gdy bardzo trudno jest pozyskać wartościowych pracowników na wolnym rynku, przy rosnącej presji płacowej oraz silnej konkurencji w praktycznie każdej branży. Jeśli sam jeszcze nie współpracujesz z firmą HR we Wrocławiu, ale rozważasz taki krok, to sprawdź, kiedy warto się na to zdecydować. Omawiamy typowe sytuacje z życia przedsiębiorcy.

Whitpress


Gdy masz poważne problemy z rekrutowaniem pracownikówW takiej sytuacji są dziś setki firm działających we Wrocławiu. Niska podaż wykwalifikowanych pracowników sprawia, że rywalizujące o nich firmy stale podnoszą wynagrodzenia, a nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na branie udziału w tym wyścigu. Stąd nie brakuje firm, które tygodniami cierpliwie czekają na podania kandydatów, ale bez rezultatów. Gdy w końcu ktoś zgłasza się do procesu rekrutacyjnego, to okazuje się, że nie spełnia nawet podstawowych wymagań pracodawcy.

Przedłużająca się rekrutacja jest nie tylko kosztowna i bardzo angażująca przedsiębiorcę, ale także frustrująca. To zwiększa ryzyko sytuacji, w której właściciel firmy w akcie desperacji zdecyduje się zatrudnić osobę o niedostatecznych kwalifikacjach czy niepasującą do zespołu pod względem charakterologicznym. Takie działanie w krótkim czasie przyniesie firmie konkretne straty - pogorszenie atmosfery, spadek motywacji, a nawet napięte relacje z niezadowolonymi z niskiej jakości klientami.

Kiedy nie umiesz w pełni wykorzystać potencjału aktualnego zespołu pracownikówProfesjonalna firma HR we Wrocławiu może zaoferować swojemu klientowi nie tylko kompleksową opiekę nad procesem rekrutacyjnym. Bardzo ważną usługą jest doradztwo HR. Specjaliści po przenalizowaniu sytuacji w firmie klienta mogą dojść do wniosku, że zwiększenie zatrudnienia wcale nie jest konieczne, aby wykrzesać więcej z przedsiębiorstwa.

Doświadczeni eksperci z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi mogą zaproponować klientowi np. wprowadzenie zmian w strukturze zatrudnienia tak, aby lepiej zmotywować obecnych pracowników, odciążyć tych, którzy są przepracowani a mocniej zaangażować tych, którzy dziś nie wykazują się oczekiwanym wkładem pracy.

Gdy konkurencja regularnie podbiera Ci najlepszych pracowników z rynkuJedna taka sytuacja jest ciekawostką, druga powinna już dać Ci do myślenia, ale jeśli jest to nagminne, wówczas możemy już mówić o regule, która ma bardzo niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Skoro konkurencja jest skuteczniejsza w rekrutowaniu najlepszych pracowników, to w grę wchodzi kilka możliwych scenariuszy:
  • Twoja firma nie cieszy się dobrą renomą w branży, nie jest więc atrakcyjnym pracodawcą dla wartościowych pracowników,
  • wykazujesz się biernością w rekrutowaniu do firmy, nie korzystasz z kreatywnych metod pozyskiwania pracowników i tym samym oddajesz pole konkurencji bez walki,
  • nie dbasz o markę pracodawcy, stąd nawet osoby potencjalnie zainteresowane podjęciem pracy w Twojej firmie wolą jednak zaufać konkurencji, nawet jeśli oferuje nieco gorsze warunki,
  • nie potrafisz wykazać, dlaczego podjęcie pracy w Twojej firmie jest dobrym krokiem w karierze (nie podkreślasz istotnych korzyści, bazujesz wyłącznie na wynagrodzeniu, a to coraz słabsza motywacja, szczególnie dla pracowników z młodego pokolenia).


Nawet mając świadomość popełniania tych błędów może być Ci trudno je wyeliminować bez pomocy specjalistów. Dlatego rozsądnie będzie tutaj postawić na współpracę z profesjonalną firmą HR we Wrocławiu, która "wyprostuje" kilka najpilniejszych spraw w Twoim przedsiębiorstwie i umożliwi Ci skuteczne rywalizowanie z konkurencją o najcenniejszych pracowników - https://veritahr.com/wroclaw/firma-hr/.

Gdy koszty zatrudnienia rosną, ale przychody już niekoniecznieJest to bardzo czytelny sygnał, który powinien Cię wręcz zaalarmować, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy w obszarze HR. Agencja pracy powinna przyjrzeć się obecnej strukturze zatrudnienia w Twojej firmie i zaproponować rozwiązania optymalizujące koszty działalności - przykładem może być outsourcing niektórych usług czy częstsze korzystanie z pracowników tymczasowych zamiast nieprzemyślanego tworzenia nowych, bardzo kosztownych w utrzymaniu etatów.

Jeśli więc znalazłeś się w którejś z tych biznesowych sytuacji, to najwyraźniej potrzebujesz wsparcia ze strony firmy HR we Wrocławiu. Pytanie tylko, jak wybrać tę odpowiednią? Kieruj się tutaj przede wszystkim rekomendacjami innych przedsiębiorców, a także doświadczeniem i zakresem oferty agencji.

Najlepszymi opiniami spośród wszystkich firm HR oferujących swoje usługi we Wrocławiu cieszy się Verita HR - agencja rekomendowana przez 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z pełną ofertą agencji możesz się zapoznać na stronie https://veritahr.com/wroclaw.