Filtry

Outsourcing IT - dlaczego warto?

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach informatyzacja firm jest już standardem, od którego praktycznie żaden przedsiębiorca nie jest w stanie uciec. Inwestuje się w wyspecjalizowane serwery, nowoczesną infrastrukturę IT oraz oczywiście szeroko pojęty sprzęt komputerowy. Ktoś musi sprawować opiekę nad tym wszystkim i w klasycznym modelu prowadzenia przedsiębiorstwa odpowiada za to zatrudniony informatyk lub nawet cały zespół takich specjalistów. Jednak czy wiesz, że istnieje rozwiązanie alternatywne i, co ważne, dużo lepsze? To outsourcing IT, czyli usługa oferowana przez firmy zewnętrzne. Sprawdź już teraz, na czym polega i dlaczego warto z niej skorzystać!

Outsourcing IT - dlaczego warto


Czym jest outsourcing IT?W ogromnym skrócie można stwierdzić, że outsourcing IT jest usługą, w ramach której opieką informatyczną przedsiębiorstwa zajmuje się profesjonalna firma zewnętrzna. W praktyce oznacza to, że nie musisz utrzymywać całego zespołu informatyków. Płacisz niski, comiesięczny abonament za usługę realizowaną przez takich specjalistów, mając do niej dostęp przez całą dobę, zawsze, gdy tylko tego potrzebujesz.

W wielu przypadkach fachowcy ci nawet nie muszą fizycznie przychodzić do Twojej firmy. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, mogą obsługiwać system informatyczny przedsiębiorstwa zdalnie, co niweluje koszty i przyspiesza reakcję na wszelkie zgłoszenia.

Pamiętaj, że outsourcing IT to kompleksowa opieka informatyczna, która obejmuje m.in.:
  • opiekę nad serwerami, szeroko pojętym sprzętem komputerowym oraz sieciami,
  • wsparcie w zakresie rozwoju infrastruktury informatycznej, w tym pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu,
  • tworzenie systemów IT od podstaw, zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorcy i pod kątem potrzeb danego biznesu,
  • nadzór nad regularnym aktualizowaniem oprogramowania,
  • monitoring systemów informatycznych zarówno pod kątem ich bezpieczeństwa, jak i wydajności,
  • podstawowe prace administracyjne.


Oprócz tego pamiętaj, że w ramach outsourcingu IT zyskujesz także dostęp do profesjonalnego, całodobowego helpdesku. To usługa bardzo ważna, gdyż w razie awarii możesz liczyć na ekspresową reakcję w zakresie usunięcia usterki. Jeśli jest to możliwe, czynności zostaną wykonane zdalnie, a w razie poważniejszych problemów informatycy szybko przyjadą na miejsce.

Dlaczego opłaca się korzystać z usługi outsourcingu IT?Powodów, dla których warto zdecydować się na korzystanie z usługi outsourcingu IT jest wiele. Jednym z najważniejszych jest z pewnością efektywna optymalizacja kosztów. Unikasz bowiem wydatków związanych między innymi z:
  • utrzymaniem wielu stanowisk pracy dla doświadczonych informatyków,
  • regularną organizacją szkoleń,
  • prowadzeniem szeroko zakrojonych procesów rekrutacyjnych.


Zamiast tego płacisz niski abonament za usługę outsourcingu IT zyskując dostęp do wsparcia najlepszych specjalistów w branży.

Dodatkowo usprawnia to działanie całego przedsiębiorstwa. Znika standardowy problem m.in. urlopów, zwolnień lekarskich i nieobecności z różnych innych powodów. Masz pewność, że system informatyczny będzie pod stałą opieką, niezależnie od pory dnia lub nocy. W efekcie zyskujesz ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Możesz także dynamicznie rozwijać swój system informatyczny, unowocześniać go i dostosowywać do stale zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa oraz trendów na rynku. To z kolei przyczyni się do usprawnienia pracy i podniesienia jakości oferowanych produktów bądź usług.


Postaw na usługi specjalistów z zakresu opieki informatycznejJeśli zdecydowałeś się zainwestować w profesjonalną usługę outsourcingu IT pamiętaj, aby zgłosić się w tym celu do specjalistów z odpowiednim doświadczeniem. Tylko firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszące się dobrą opinią, takiej jak np. Vermont, zapewnią Ci fachową obsługę informatyczną, zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Stawiając na wsparcie profesjonalistów, zyskasz pewność bezpieczeństwa i wygody korzystania z systemów IT. Odwiedź stronę https://vermont.pl i skorzystaj z usług profesjonalistów!