Filtry

Montaż, spawanie, prefabrykacja - dlaczego warto zdecydować się na outsourcing?

Materiał partnera:

W ostatnich latach nie zmniejszyło się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy i monterów, którzy posiadają niezbędne umiejętności, a także wykonują pracę w zgodzie z wszelkimi procedurami oraz w oparciu o obowiązujące normy bezpieczeństwa. Osoby zajmujące się spawaniem, montażem różnego rodzaju konstrukcji stalowych i prefabrykacją elementów budowlanych znajdują zatrudnienie w elektrowniach, stoczniach, gazowniach czy fabrykach papierniczych, spożywczych bądź chemicznych. Obecnie coraz więcej firm nie dysponuje własną kadrą pracowniczą, decydując się na skorzystanie z outsourcingu. Na czym polega ta usługa? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Montaż, spawanie, prefabrykacja - dlaczego warto zdecydować się na outsourcing?


Outsourcing - co to takiego?Coraz więcej przedsiębiorców podejmuje decyzję o przekazaniu określonych obowiązków firmie zewnętrznej, dzięki czemu sami mogą się skupić na realizacji nadrzędnych zamierzeń i na konkretnych zadaniach. Wymiana usług odbywa się w oparciu o podpisaną umowę, która zawiera wszelkie niezbędne informacje, zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Na czym zatem dokładnie polega outsourcing? Na zlecaniu zewnętrznej ekipie pracowniczej określonych prac, takich jak montowanie systemów rurociągowych czy spawanie stali. Specjaliści z danej branży nie muszą pracować w jednym miejscu i na terenie jednego miasta. Zarówno niewielkie zlecenia, jak i większe kontrakty mogą realizować na obszarze całej Polski, pozostając przez cały ten czas w stosunku pracy z konkretnym pracodawcą.

Outsourcing - jakie zalety skorzystania z usługi?Przedsiębiorstwa świadczące outsourcing zapewniają kompleksową obsługę, dzięki czemu osoby decydujące się na to rozwiązanie, nie muszą się martwić o:

  • żadne formalności (wiza, legalizacja zatrudnienia),
  • dojazdy do pracy,
  • potrzebny sprzęt,
  • kwatery dla pracowników,
  • gogle, buty i ubrania ochronne zabezpieczające np. przed poparzeniami.


Skorzystanie z outsourcing to zmniejszenie kosztów, oszczędność czasu oraz możliwość korzystania z zasobów firmy zewnętrznej.

Outsourcing z BJBServicesJedną z firm, która zajmuje się outsourcingiem spawaczy i monterów jest BJBServices. Usługa obejmuje zarówno sam proces rekrutacyjny pracowników, jak i pomoc w finalizacji takich formalności, jak np. legalizacja zatrudnienia.

Ekipa pracownicza zajmuje się:
spawaniem zbiorników, stali nierdzewnej duplex, superduplex, kotłowej, kadłubów statków, konstrukcji stalowych, offshore, rur TIG oraz aluminium MIG, TIG,
montażem systemów rurociągowych, przemysłowych, konstrukcji offshore i stalowych,
prefabrykacją konstrukcji, stali czarnej, nierdzewnej, rurociągów i kadłubów statków.
Firma BJBServices zatrudnia spawaczy:
135 - spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych,
136 - spawanie łukowe w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym,
138 - spawanie łukowe w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym z rdzeniem metalicznym,
141 - spawanie nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych.
Spawacze i monterzy pracujący w BJBServices posiadają niezbędne kwalifikacje i wiedzę, które potwierdzają certyfikaty, dzięki czemu ich praca przebiega sprawnie i bezpiecznie.